"מפגן גזענות": זעם בעקבות ההפגנה נגד מכירת בית לערבים בעפולה

חברי כנסת במפלגות הערביות תקפו את ראש העיר אבי אלקבץ השתתף, יחד עם עשרות תושבים, בהפגנה נגד מכירת בית לערבים. "ממשלה שמכניסה כהניסטים לכנסת לא תנקה אותם מהרחובות", צייץ איימן עודה

(צילום: ערן גילווארג)

ח"כים במפלגות הערביות תקפו היום (ראשון) את ראש עיריית עפולה אבי אלקבץ, וחברי מועצה נוספים, לאחר שהאחרונים נכחו אמש בהפגנה, בהשתתפות עשרות תושבים, במחאה על מכירת בית בעיר לערבים.

‏"קו אחד מחבר בין הפגנות השנאה בעפולה לוועדות הקבלה הגזעניות בקיבוצים", צייץ בחשבון הטוויטר שלו יו"ר חדש-תע"ל ח"כ איימן עודה, "את שניהם צריך לבטל אבל ממשלה שמכניסה כהניסטים לכנסת לא תנקה אותם מהרחובות". הוא הוסיף כי "רק מאבק לשוויון מלא יבטיח דמוקרטיה לכולם".

חבר הכנסת עופר כסיף, שיתף בחשבון הטוויטר שלו תמונה של ראש העיר אלקבץ בהפגנה וצייץ, "איך היינו מגדירים ראש עיר באירופה שהיה מפגין נגד מכירת בית למשפחה יהודית?".

ברקע ההפגנה אמש עומד נושא מכירת דירות לערבים ומה שהוגדר כקרב על "הצביון היהודי" של העיר במהלך הבחירות האחרונות למועצה. חבר מועצת העיר, איתי כהן, שהשתתף אתמול בהפגנה, אמר כי "נמשיך לדאוג שעפולה תשמור על צביונה היהודי". הוא הוסיף כי "אין לנו בעיה לשתף פעולה בעסקים ובמסחר, אך לא לעיר מעורבת". עוד הוסיף כהן כי "אנו נעמוד לצד התושבים בכל המחאה הזאת. כפי שהיינו לפני הבחירות, כך אנו גם כעת אחרי הבחירות. אנו נלחם על צביונה היהודי של העיר עפולה".

לקריאה נוספת בנושא:
סערת "הצביון היהודי" בעפולה: "אין תוקף משפטי לשבועת חברי המועצה"
"שמירה על הצביון היהודי": הכניסה לפארק בעפולה - לתושבים בלבד

עוד באותו נושא

"לא לעיר מעורבת": תושבי עפולה הפגינו מול בית שנמכר לערבים

לכתבה המלאה
מפגינים בעפולה, אמש (צילום: אתר רשמי)

ח"כ היבא יזבק (בל"ד) תקף בחריפות וכתב: "מפגן הגזענות המזעזע בו השתתף אתמול ראש עיריית עפולה נגד מכירת בתים לערבים הוא חלק בלתי נפרד מההסתה המתמשכת והציבורית נגד הערבים במדינה. במדינה בה ראש הממשלה מסית - ברור שגם ראשי עיר יסיתו. נושלנו מאדמותינו על ידי המדינה, אנחנו סובלים ממדיניות גזענית ומפלה של הדרה בכל תחומי החיים ובכך גם בתחום הדיור. אנחנו לא נוותר על זכותנו לחיות בכל מקום שנרצה במולדתנו, ואף ראש עיר או הפגנה פאשיסטית לא יעצרו בעדנו".

מעמותת "סיכוי" הפועלת למען שוויון ושותפות בין האזרחים הערבים לאזרחים היהודים בישראל נמסר כי "השתתפות ראש העיר וחברי מועצת העיר בהפגנה אתמול נגד רכישת בתים על ידי ערבים היא מעשה פסול וחמור. ערים מעורבות הן מציאות חיים בישראל והן רק יתרבו. ראשי הרשויות צריכים להתמודד עם אתגר היחסים שבין אזרחים יהודים וערבים בערים המעורבות ולעודד שותפות ושוויון בין התושבים. במקום לעשות זאת, ראש עיריית עפולה בחר לשסות אזרחים יהודים וערבים תושבי עפולה אלו ואלו. את מחיר ההסתה ישלמו כל תושבי ובאי העיר - יהודים וערבים".

(עדכון ראשון: 12:19)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully