פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   עורך דינו של נתניהו ביקש ממנדלבליט: דחה את השימוע בשנה

   פרקליטו של ראש הממשלה, עמית חדד, פנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לדחות את השימוע בטענה כי מדובר בתיקים גדולים שמצריכים זמן רב ללמידה. לפי הערכות, מנדלבליט יסכים לדחייה של שבועות ספורים

   עורך דינו של נתניהו ביקש ממנדלבליט: דחה את השימוע בשנה
   עריכה: שניר דבוש

   עמית חדד, עורך דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, פנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לדחות את השימוע בשנה, כך פורסם הערב (שני) לראשונה בחדשות 13. לטענת עו"ד חדד, מדובר בתיקים גדולים שמצריכים זמן רב ללמידה. שני הצדדים לא הגיעו להסכמות, אך לפי הערכות מנדלבליט יאשר דחייה של כמה שבועות בלבד, עד ספטמבר.

   בשבוע שעבר הגיעו ראש הממשלה ופרקליטו להסדר זמני על תשלום מקדמה לשכר טרחתו, זאת לאחר שהדבר הוביל לעיכובים בבחינת חומרי החקירה לקראת השימוע בתיקיו. משהושג ההסדר בין הצדדים, פנה חדד לפרקליטות לקבלת חומרי החקירה ואסף אותם, לשם קידום הליך השימוע וקביעת מועד מול לשכת מנדלבליט. נתניהו מצדו ממשיך לדבוק בעמדתו, לפיה הוא זכאי לקבל סיוע כספי להגנתו המשפטית.

   לקריאה נוספת בנושא:
   סקר וואלה! NEWS: רוב הציבור מתנגד למתן חסינות לראש הממשלה
   ח"כ גדעון סער על הביקורת נגדו ברשת: "הפחדה ואיומים לא יעבדו"
   התיקים לא קרסו, ההבטחות כן: כשמשחק השעונים של נתניהו נחשף

   ישיבת ממשלה,5 במאי 2019 (רויטרס)
   עורך דינו ביקש לדחות את השימוע, נתניהו (צילום: רויטרס)

   איסוף החומרים בא לאחר שרשרת התנצחויות בין היועמ"ש ואנשי משרד המשפטים לעורך דינו של נתניהו נבות תל צור, זאת בעקבות בקשת הפרקליטים לדות את מועד השימוע בשל היקף החומר והזמן שיידרש לטענתם לבחינתו.

   בתחילת השבוע שעבר, השיב מנדלבליט לבקשת הפרקליטים ואמר כי "קיים קושי רב בטענה בדבר היקף חומרים גדול או בדבר הזמן הרב הדרוש ללימודו, שעה שהיא נטענת ממי שבחר משך תקופה כל כך ארוכה שלא לקבל את חומר החקירה ולהתחיל לעיין בו".

   אביחי מנדלבליט בוועידת ישראל לעסקים של גלובס, 20.12.18 (אתר רשמי , תמר מצפי, גלובס)
   לפי הערכות יאשר דחייה של כמה שבועות בלבד, מנדלבליט (צילום: תמר מצפי, גלובס)