פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   האם שאיבדה את שני ילדיה בשריפה - ילדה שלישייה: "יש השגחה"

   בחודש אוקטובר האחרון איבדו בני הזוג גיזנבורג את שני ילדיהם בני השנתיים והחמש בשריפה בביתר עילית. הבוקר, ילדה האם בן ושתי בנות. בעלה אמר כי "הקדוש ברוך הוא עשה עמנו חסד לרפא את פצענו ומכאובנו"

   האם שאיבדה את שני ילדיה בשריפה - ילדה שלישייה: "יש השגחה"
   צילום: דוברות שערי צדק, עריכה: איתי עמרם

   האם ששני ילדיה הקטנים נספו באוקטובר האחרון בשריפה בביתר עילית ילדה הבוקר (רביעי) שלישייה - בן ושתי בנות. האחים צבי ואפרת גינזבורג בני השנתיים והארבע נספו בשריפה בביתר עילית, בדליקה שבה נפצעו 12 בני אדם נוספים.

   בעלה, ראובן גינזבורג, אמר כי "רואים כאן את יד ההשגחה של השם. הקדוש ברוך הוא לקח אליו את אפרת וצבי ולא הבנו את זה וקיבלנו זאת באהבה, ועכשיו כמה חודשים אחרי אסון השריפה הוא נתן לנו דבר שהנו נדיר - שלושה ילדים בן ושתי בנות, אין דרך אחרת להסביר את זה מלבד יד ההשגחה הגדולה של הקדוש ברוך הוא והחסד שעשה עמנו לרפא את פצענו ומכאובנו".

   לקריאה נוספת:
   אסון בביתר עילית: בן שנתיים ובת חמש נספו בשריפה בדירת מגורים
   שלושה ילדים שנדרסו למוות מפגיעת אוטובוס: רחוב הדמים של ביתר עילית
   "יודע כמה זה קשה": הגיע לסייע בתאונה סמוך למקום שבו נהרגה בתו

   מפוצלת: אפרת וצבי גינזבורג שנהרגו בשריפה בביתר עילית (באדיבות המשפחה)
   האחים צבי ואפרת גינזבורג

   "הבנות הגיעו אלי שחורות ורועדות וביקשו שיגיעו אל האחים שלהן צבי ואפרת שנשארו בפנים", שחזרה אחת השכנות אחרי השריפה. "נתתי להן לשתות ושטפתי להן את הפנים, נתתי להן שמיכה והן עלו לאמבולנס. אחר כך מההצלה הבנתי שאין מה להציל. הילדים היו לבד בדירה ומדי פעם נכנסה שכנה לבדוק מה שלומם. הם רצו להזעיק עזרה כשנשרפה המנורה אבל זה היה מאוחר מדי".

   "20 דקות חיכינו ולא היו מכבי אש", סיפרה השכנה. דבורה, שכנה המתגוררת בבניין סיפרה כי היא מיהרה לצאת מהבניין עם ילדיה. "שמענו צרחות, ופתחנו את הדלת להציץ מה קורה, ואיזה שכן אמר - 'יש אש, מהר הילדים תקועים בפנים'. אז הוצאתי את הילדים שלנו, אמרנו שנצא מהעשן. אז הבנו שזה לא קרוב אלינו. אנשים מיד יצאו עם בקבוקים ושמיכות", סיפרה.

   הדירה השרופה בבניין בביתר עילית, 10 באוקטובר 2018 (מערכת וואלה! NEWS , ללא)
   הדירה השרופה בביתר עילית
   שריפה בביתר עילית 9 באוקטובר 2018 (כבאות והצלה , דוברות כבאות יו"ש)
   זירת השריפה בביתר עילית (צילום: דוברות כבאות ויו"ש)