פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   קטאר תעביר לפלסטינים סיוע בשווי של 480 מיליון דולר

   משרד החוץ של האמירות הודיע פעם נוספת כי בכוונתו להקצות לתושבי עזה והגדה סיוע כלכלי בשווי של קרוב לחצי מיליון דולר, וקראה לקהילה הבינלאומית להשתתף בסיוע. "הכסף יסייע לעם הפלסטיני לקבל צרכים בסיסיים לאור התנאים המוטלים עליהם על ידי הכיבוש הישראלי"

   קטאר תעביר לפלסטינים סיוע בשווי של 480 מיליון דולר
   צילום: דובר צה"ל

   אמיר קטאר, תמים בן חאמד אל-ת'אני, החליט להקצות כ-480 מיליון דולר לפלסטינים ברצועת עזה ובגדה המערבית - כך הודיע היום (שלישי) משרד החוץ של קטאר. האמירות עתידה להקצות כ-300 מיליון דולר במענקים ובהלוואות לתמיכה בתקציב הרשות הפלסטינית לענפי הבריאות והחינוך. 180 מיליון הדולרים הנותרים יופנו לפעולות הצלה דחופה ולתמיכה הומניטרית, כמו גם לתמיכה בתוכניות האו"ם בגדה המערבית ובעזה ובשירותי החשמל.

   ממשרד החוץ הקטארי נמסר כי התמיכה באה מתוך קשרי האחווה, הערבות וההדדיות בין העם הקטארי והפלסטיני, וכי "הכסף יסייע לעם הפלסטיני לקבל צרכים הומניטריים בסיסיים לאור התנאים הקשים המוטלים עליהם על ידי כוחות הכיבוש הישראלי; הירידה בסיוע הבינלאומי ובתוכניות האו"ם; ואי-יכולתה של הכלכלה הפלסטינית למלא את הנדרש ממנה, נוכח המשברים והאתגרים עמם התמודדה בשנים האחרונות".

   לקריאה נוספת:
   מאה דולר לכל משפחה: הכסף הקטארי עובר לנזקקים ברצועה
   לאחר סירוב חמאס: השגריר הקטארי הודיע כי הכסף יועבר לאו"ם

   העברת הכסף הקטארי למשפחות נזקקות ברצועת עזה (אתר רשמי , צילום מסך)
   תור לקבלת הכסף מחוץ לסניף דואר ברצועת עזה, ינואר

   במקביל, קראה קטאר לקהילה הבינלאומית לנקוט באחריות הומניטרית ומוסרית "ולסייע לעם הפלסטיני המצוי במשבר", וכי היא עצמה מתחייבת לעמוד לצד העם הפלסטיני "כדי שיקבל את כל זכויותיו הלגיטימיות".

   בינואר האחרון הועברו כ-20 מיליון דולר מקטאר לרצועת עזה דרך מעבר ארז, והוא יועד בעיקר למשפחות נזקקות. לדברי השגריר הקטארי ברצועה, מוחמד אל-עמאדי, 94,000 משפחות קיבלו אז כל אחת מאה דולר. אל-עמאדי, שבימים אלה נמצא בארצות הברית עקב מחלה, אמר כי "אחרי שהנהגת חמאס הודיעה לנו שהיא לא תקבל את הכסף, הוחלט להקצות אותו לפרויקטים הומניטריים בתיאום עם האו"ם", לדבריו, הכסף יועבר למשפחות עניות, ולפרויקטים לשיפור תשתיות החשמל, משרד הבריאות ותכניות תעסוקה, וזאת בתיאום עם חמאס והפלגים הפלסטיניים.