פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שכובים על הרצפה במגרש הכדורגל: הילדים נקלעו לצבע אדום ברחובות

   ילדים בקבוצת כדורגל ששיחקה במגרש ברחובות שמעו את האזעקות שהגיעו מהערים הסמוכות, ונשכבו על הרצפה. צלם התמונה סיפר כי הילדים חזרו למשחק אחרי האזעקה, אבל "ההורים חוששים מאוד"

   שכובים על הרצפה במגרש הכדורגל: הילדים נקלעו לצבע אדום ברחובות
   צילום: דימטרי סמיונוב

   שוכבים על כר הדשא בזמן האזעקה, כך נראים הילדים שחקני הכדורגל שתועדו בתמונה של תושב בת ים, דימטרי סמיונוב, שלכד את הרגע ברחובות. "הכול היה בזמן החימום", סיפר סמיונוב. "פתאום נשמעה אזעקה והילדים נשכבו על הרצפה. "לא חששנו מהאזעקה, רק רצינו להתחיל לשחק", סיפרו ילדיו של סמיונוב, מישל וניקי.

   אחרי האזעקה החימום נמשך והילדים החלו במשחק. הילדים כבר שכחו ונכנסו לתוך אווירת המשחק, אבל אנחנו ההורים שמשקיפים עליהם והגענו לעודד חוששים מאוד, יש לחץ באוויר".

   האזעקה נשמעה ברחובות מערים הסמוכות לה, ותושבים בעיר דיווחו גם על רעשי פיצוצים. זאת תוך כדי מטח של עשרות רקטות שנורה לעבר יישובי האזור ועוטף עזה. בעקבות המטח הורו עיריות אשקלון, אשדוד, נתיבות וקריית מלאכי על פתיחת כל המקלטים הציבוריים בעיר. גם החוף באשקלון, בהם חוף הגן הלאומי והגן עצמו, נסגרו לכניסת מבקרים ומתרחצים, וחל איסור התכנסות של יותר מ-300 איש.

   כמו כן, לא יתקיימו משחקי כדורגל שתוכננו. במועצה האזורית אשכול הורו לתושבים בעקבות הירי לשהות בסמוך למרחבים מוגנים.

   עוד בוואלה! NEWS:
   יותר מ-90 רקטות לאשקלון, אשדוד והעוטף; צה"ל תקף עמדות חמאס
   צה"ל תקף עמדת חמאס בצפון הרצועה; שתי רקטות שוגרו לעבר ישראל
   "לא נסכים שימכרו אותנו": תושבי עוטף עזה הקימו מאהל מחאה בת"א

   ילדים במשחק כדורגל ברחובות 4 במאי 2019 (אתר רשמי , צילום: דימטרי סמיונוב)
   ילדים במשחק הכדורגל ברחובות (צילום: דמטרי סמיונוב)

   מוקדם יותר הבוקר הוחלט בצה"ל על חסימת אזורים וצירים הסמוכים לגדר המערכת. האזורים והצירים שנחסמו הם כלל צירי הגישה מערבה מכביש 232. כמו כן, נאסרה כניסה לגבעת "קובי" בשדרות, גבעת הפעמונים, אתר "חץ שחור", גבעת נזמית וגבעת הפרש הבודד. בנוסף, הוחלט על סגירת חוף זיקים למבקרים.

   אמש במהלך ההפגנות לאורך גדר המערכת, נפצעו שני חיילים מירי צלף פלסטיני. בתגובה לירי, צה"ל תקף עמדות חמאס בדרום רצועת עזה. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי ארבעה פלסטינים נהרגו, מתקיפות צה"ל ובעימותים.

   מישל סמיונוב וניקי סמיונוב לפני משחק כדורגל בו נשמעה אזעקה 4 במאי 2019 (באדיבות המצולמים , דמטרי סמיונוב)
   ילדיו של דמטרי סמיונוב רגעים לפני המשחק, הבוקר (צילום: דמטרי סמיונוב)