פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שלושה מטפסי הרים נהרגו במפולת שלגים בקנדה

   הקבוצה, שכללה שני מטפסים אוסטרים ואחד אמריקני, הייתה מוכרת בקהילת המטפסים, אך התנאים הקשים בניסיונם להגיע לפסגת הואוס הכניעו אותם. לרשויות נדרשו כמה ימים להגיע לגופות בשל מזג האוויר

   מטפסי ההרים (משמאל לימין) ג'ס רוסקלי, האנסיורג אוור דייוויד לאמה בדרך לפסגת הואוס, קנדה, אפריל 2019 (ללא שם)
   רוסקלי (משמאל לימין), אוור ולאמה בדרך לפסגה, בשבוע שעבר

   שלושה מטפסי הרים בכירים מתו במפולת שלגים בקנדה, כשניסו לטפס לפסגת הואוס שבפארק הלאומי באנף. השלושה - דייוויד לאמה, בן 28, והאנסיורג אוור, בן 35, מאוסטריה, וג'ס רוסקלי, בן 36 - נעדרו מאז יום רביעי האחרון, אבל הצוותים לא הצליחו לאתר את הגופות בשל תנאי מזג האוויר הקשים.

   הם היו חלק מקבוצה של חברת ההלבשה "נורת' פייס", ובמסלול שלקחו - המכונה M16 - טיפסו רק פעם אחת לפני כן. שלושתם היו דמויות מוכרות בקהילת מטפסי ההרים - לאמה היה חלק מצמד שביצע את הטיפוס החופשי הראשון בהר סרו טורה שבדרום פטגוניה. אוור השלים לאחרונה טיפוס יחיד על פסגת הר קראקורם בפקיסטן, המתנשאת לגובה של 7,181 מטר.

   עוד ידיעות מהעולם
   "מתקפה על השלום": צפון אירלנד חוששת מחזרה לאלימות אחרי רצח העיתונאית
   "למחוק את המשטר הציוני": זהו מפקד משמרות המהפכה החדש

   פסגת הואוס, קנדה (Creative Commons)
   רק פעם הצליחו לטפס על הפסגה דרך הנתיב שבו נהרגו השלושה

   שירותי הפארקים של קנדה, שאמרו כי צוותי החילוץ האוויריים ראו מספר רב של מפולות שלגים במקום שבו נמצאו שלושת המטפסים המתים, הביעו את תנחומיהם. "אנחנו מכירים בהשפעה שיש לזה על הקהילות המגובשות, המקומיות והבינלאומיות, של מטפסי ההרים", נמסר.

   ב-2003, רוסקלי היה לאמריקני הצעיר ביותר שטיפס אי-פעם לפסגת האוורסט, הגבוהה ביותר בעולם, כשהיה בן 20 בלבד. "זה אחד מאותם מסלולים שבהם אתה צריך תנאים מתאימים או שזה הופך לסיוט", אמר אביו, ג'ון, מטפס הרים בעצמו שהגיע לפסגת הואוס בעצמו בשנות ה-70. "זה אחד מאותם טיולים שהפכו לסיוט".