פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   יהדות התורה: אם סוגיית הגיוס לא תיפתר אין לנו בעיה עם בחירות

   בתום ישיבת הסיעה הודיעו הנציגים כי הם יעמדו בתוקף על כך שכל מי שלומד תורה יוכל להמשיך לעשות זאת באין מפריע. בנוסף לכך, הודיעו לראשי המטות להישאר בכוננות אם הנושא לא ייפתר. ח"כ מקלב תקף את ליברמן: "מנסה להיות הטראבל מייקר כדי לקבל תיקים ללא פרופורציה"

   יהדות התורה: אם סוגיית הגיוס לא תיפתר אין לנו בעיה עם בחירות
   צילום: בית הנשיא

   יהדות התורה הודיעה היום (שלישי) כי "אם סוגיית הגיוס לא תיפתר, אין לנו בעיה עם בחירות חוזרות". במהלך ישיבת הסיעה, בה השתתפו חברי הכנסת ומקומות 9 ו-10 ברשימה, התקבלה החלטה כי המפלגה "תעמוד על כך שכל מי שלומד תורה ותורתו אמונתו יוכל להמשיך ללמוד באין מפריע ונעמוד על כך בתוקף".

   "במקביל, אנחנו מודיעים לראשי המטות בכל הארץ להישאר בכוננות מלאה, במקרה והנושא לא ייפתר", הוסיפו ביהדות התורה. "הוכחנו זאת ואין לנו שום בעיה להתמודד עם בחירות חוזרות".

   לקריאה נוספת בנושא
   בהימנעות הערבים: ליצמן לא שולל תיקון לחוק הגיוס ללא הסכמת ליברמן
   מסלול עוקף גיוס: הצעדים לפתרון המשבר שמאיים על הממשלה הבאה
   מחשש מקריסה ל-16 מנדטים: כך הפכו החרדים לכוח שאי אפשר לסרב לו

   עצרת תמיכה ביהדות התורה, ירושלים, 8 באפריל 2019 (שלומי גבאי)
   נציגי יהדות התורה (צילום: שלומי גבאי)

   ח"כ אורי מקלב תקף את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ואמר כי "אדם שהתפטר מתפקידו כשר הביטחון וגרם להפלת הממשלה ערב מבצעים צבאיים מורכבים, לא בא בדרישה כעת לטפל באיום הבטחוני אלא מציג את ענייני הדת בראש דרישותיו, בניגוד לדבריו ערב הבחירות אינו דורש כעת לחסן את מפלגות הימין הקיצוני כדבריו אלא מציג דרישות אחרות לגמרי שאינם רלוונטיות ובלתי הגיוניות".

   מקלב טען כי "אדם כזה צריך להסביר מדוע מפלגה שצריכה להיות בצמיחה נאלצה להתמודד עם אחוז החסימה. הוא עושה זאת בכדי לצאת מהשיממון הפוליטי בו הוא היה תוך לייצר מצב בו הוא הגורם שמכריע את הממשלה, בממשלה הזו כל מפלגה היא המכריעה".

   לדבריו, "הצגת הדרישות הללו אינה אלא סחיטה. ליברמן מנסה להיות הטראבל מייקר כדי לקבל תיקים ללא פרופורציה לכוחו האמיתי, אם אתה רוצה להוביל את נתניהו לקואליציה אחרת בוא ותגיד זאת בצורה ברורה".

   אורי מקלב (ראובן קסטרו)
   תקף את ליברמן. מקלב (צילום: ראובן קסטרו)

   יו"ר יהדות התורה וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן אמר היום כי באופן רשמי, מפלגתו קיבלה מנדט נוסף בתוצאות הבחירות הרשמיות, על חשבון הליכוד. בשבוע שעבר פרסמה ועדת הבחירות כי המפלגה החרדית זכתה בשבעה מנדטים, ואילו הליכוד ואיחוד הימין גרפו כל אחת מנדט נוסף מעבר לאלו שפורסמו בתוצאות הראשוניות - ועמדו על 36 ו-5 מנדטים, בהתאמה. בתוך כך, כעת מתברר שיהדות התורה גרפה שמונה מנדטים בבחירות, ואילו הליכוד תרד ל-35 מנדטים. במקום השמיני ביהדות התורה נמצא יצחק פינדרוס והוא צפוי להכנס לכנסת.

   אתמול המליצו נציגי יהדות התורה על בנימין נתניהו לראשות הממשלה, כפי שאמרו שיעשו לכל אורך מערכת הבחירות. לדברי ליצמן, "עבדנו איתו בקדנציה הקודמת, עשינו במהלכה לכלל ישראל ולכן חושבים שזה נכון לכלל ישראל שנתמוך בו". ח"כ משה גפני הוסיף "אנחנו גם אמרנו לציבור הבוחרים שלנו שנתמוך בנתניהו, והציבור שבחר בנו עשה זאת בין היתר בשל כך. יש אנשים שאינם דתיים והצביעו לנו בגלל הפעילות של הסיעה שלנו. אנו רואים בכך חשיבות עצומה".

   בסיום הפגישה, נשאל ליצמן אם יסכים להיכנס לממשלה שבה מלכתחיל אין רוב קואליציוני לחוק הגיוס, ושתסתמך בסוגיה זו על קולות הח"כים הערבים. בתשובתו, לא שלל את תיקון חוק הגיוס ללא תמיכת ליברמן, תוך הימנעות של הח"כים מהמפלגות הערביות. "כל קול זה רוב, יש הרבה חוקים שעברו ככה. נעביר את החוק כפי שיגידו לנו הרבנים", אמר ליצמן.

   (עדכון ראשון: 17:55)