פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מנהל ביה"ח זיו ידליק משואה: "מביא לביטוי את המצפון הישראלי"

   ד"ר סלמאן זרקא התבשר כי נבחר להשיא משואה בטקס יום העצמאות. בנימוקי הוועדה נכתב כי המומחה בעל השם העולמי עסק בפעילות הומניטרית חוצת גבולות בהקמת בית חולים שדה לפצועים ממלחמת האזרחים בסוריה

   אל"מ (מיל') ד"ר סלמאן זרקא מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת ידליק משואה בערב יום העצמאות ה- 71 למדינת ישראל (אתר רשמי , המרכז הרפואי זיו צפת)
   עסק בפעילות הומניטרית חוצת גבולות. ד"ר סלמאן זרקא (צילום: המרכז הרפואי זיו צפת)

   שרת התרבות והספורט ויו"ר ועדת סמלים וטקסים מירי רגב הודיעה היום (שלישי) לאל"מ (מיל') ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת, כי נבחר להשיא משואה בערב יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל. בנימוקיה ציינה הוועדה כי ד"ר זרקא הוא מומחה בעל שם עולמי לרפואת הציבור ולרפואה צבאית, המשמש גם כמרצה באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטה העברית. הוא נולד בפקיעין, למד רפואה במסגרת העתודה הצבאית ושירת שנים רבות בחיל הרפואה. בין היתר עסק בפעילות הומניטרית חוצת גבולות בהקמת בית חולים שדה ברמת הגולן, למענם של הפצועים ממלחמת האזרחים בסוריה.

   עוד נכתב בנימוקי ועדת סמלים וטקסים כי "ד"ר זרקא סייע לאלפים רבים של קורבנות אסון ומלחמה ברחבי העולם, תוך חידוד ושכלול ערך קדושת החיים. הוא מבטא בפעילותו את מחויבותה של מדינת ישראל לערכי היסוד של כבוד האדם וקדושת החיים ואת מסירותם יוצאת הדופן של אנשי הצוות הרפואי בבתי החולים הציבוריים הישראלית בטיפול בכל נזקק".

   לקריאה נוספת בנושא
   "צעד ענק לישראל": יוזמי פרויקט החללית "בראשית" ידליקו משואה
   "עם ישראל צמא לאחדות": אמהות הנערים שנרצחו ב-2014 ידליקו משואה

   מרכז רפואי זיו בצפת (יח"צ)
   "גאה להדליק את המשואה בשם צוות המרכז הרפואי". בית החולים זיו בצפת

   "אני גאה בבחירה באל"מ (מיל') ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, מומחה בעל שם בינלאומי ברפואה הציבורית והצבאית, להשיא משואה ביום העצמאות הקרוב", מסרה השרה רגב. "ד"ר זרקא מביא לידי ביטוי את רוח צה"ל ואת צו המצפון הישראלי ומטפל במסירות בכל הזקוקים לסיוע רפואי גם הרבה מעבר לגבולות ישראל. מסירות רוחו של ד"ר זרקא נישאת על ערכי מגילת העצמאות. ד"ר זרקא מביא לידי ביטוי את ברית האחים בינינו לבין העדה הדרוזית".

   רגב פנתה לזרקא ואמרה: "אני גאה בך על רוחך ההומניטרית, המייצגת את הטוב והיפה בחברה שלנו למען הכלל והפרט בפריפריה ומעבר לכל גבול".

   "מדינת ישראל יכולה להיות גאה במערכת הבריאות שלה"

   ד"ר זרקא הגיב כי הוא "נרגש ומודה מכל הלב על הזכות ועל הכבוד להשיא משואה ביום העצמאות של מדינתי ישראל. המשואה הזו היא לזכות ולכבוד כל הרופאים והאחיות האזרחיים והצבאיים המעניקים שירותי רפואה איכותיים ומתקדמים לכלל האזרחים והחיילים בישראל, בכל עת ובכל מקום, במרכז ובפריפריה. הצוותים הרפואיים הוכיחו ערכיות ורוח נשגבים, עת העניקו טיפול רפואי מציל חיים לאויב הסורי על הגבול, בבית החולים הצבאי ובמרכזים הרפואיים בצפון".

   "מדינת ישראל יכולה להיות גאה במערכת הבריאות שלה, האזרחית והצבאית, על העשייה המקצועית המתמדת ועל היד האנושית המושטת לכל נזקק", הוסיף. "אני חש גאווה גדולה להדליק את המשואה בשם צוותי הרפואה הצבאיים שאליהם השתייכתי שנים רבות בשגרה ובחירום וכן בשם הצוות המדהים שבמרכז הרפואי זיו שעשה עבודה מיוחדת לסייע לסורים ופועל ללא לאות לקידום שירותי רפואה שוויוניים בפריפריה הצפונית".

   לקראת הנחיתה של בראשית:מוריס קאהן, יריב בש, כפיר דמרי, יהונתן ויינטראוב ועידו ענתבי (מערכת וואלה! NEWS)
   מדליקים משואה. יוזמי פרויקט החללית בראשית, בשבוע שעבר

   אתמול התבשרו הפילנתרופ ונשיא עמותת SpaceIL, מוריס קאהן, ואחד משלושת מייסדי המיזם "בראשית", כפיר דמרי כי ישיאו משואה משותפת בטקס יום העצמאות הקרוב. בנימוקיה ציינה ועדת הסמלים והטקסים כי SpaceIL היא עמותה הפועלת מזה כשמונה שנים על מנת לקדם את החינוך המדעי-טכנולוגי בישראל ולעודד את החדשנות הישראלית.

   מוקדם יותר השבוע הודיעה השרה רגב לאמהותיהם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בגוש עציון כי הן ידליקו משואה בטקס הממלכתי בהר הרצל. הנערים, גיל-עד מיכאל שער בן ה-16 מטלמון, יעקב נפתלי פרנקל בן ה-16 מנוף איילון ואיל יפרח בן ה-19 מאלעד, נחטפו ב-12 ביוני 2014 לאחר שעלו על מכונית בצומת אלון שבות ונורו למוות על ידי שני המחבלים.