פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   האם משה רבנו אכן כתב את התנ"ך? החוקר שחושף את האמת

   בסרט שעלה לאחרונה לאקרנים בארה"ב, טים מאהוני חושף את הממצאים שלו לגבי כתיבת הספר הקדוש והזמן שבו התרחשו האירועים. והוא סותר את מה שרוב החוקרים היו סבורים עד עכשיו

   האם משה רבנו אכן כתב את התנ"ך? החוקר שחושף את האמת
   Patterns of Evidence- The Moses Controvers trailer

   על פי האמונה היהודית את התורה שבכתב כתב משה רבינו כפי ששמע אותה מפי הקב"ה. טים מאהוני, במאי דוקומנטרי מוערך ומעוטר, שוקד ב-12 השנים האחרונות בחיפוש אחרי הוכחה לכך שמשה אכן כתב את הספר הקדוש. ארכיאולוגים והיסטוריונים סברו במשך השנים שספרי התנ"ך נכתבו בנקודות שונות בהיסטוריה, וברוב המקרים, מאות שנים לאחר המקרים אותם הם תיארו. אולם, מאהוני סובר שייתכן מאוד שהם טעו והוא מציג את המסקנות וההוכחות שלו בסרט "Patterns of Evidence: The Moses Controversy" ("תבניות של עדות: המחלוקת של משה")

   מאהוני חושב שישנה אפשרות סבירה מאוד שהספר הקדוש של היהודים נכתב הרבה יותר מוקדם ממה שחוקרים אחרים חושבים. "הרבה מלומדים מוכרים דוחים את הרעיון הזה", הוא אמר ל-breakingisraelnews, "הם סבורים שהספרים הראשונים של התנ"ך לא נכתבו על ידי משה, אלא נכתבו על ידי מספר אנשים מאות שנים מאוחר יותר - כדי לייצר סיפור מקור לבני ישראל".

   עוד בנושא
   חוקרים טוענים: משה רבנו היה מסטול כשקיבל את לוחות הברית
   אם משה רבנו היה רץ לבחירות היום, הוא היה זוכה?


   כדי להוכיח את התיאוריה שלו, מאהוני חקר באיזו שפה השתמש משה בזמן יציאת מצרים. חוקרים מוכרים האמינו שגרסה קדומה של עברית היתה בשימוש בזמן הזה, מה שהוביל את מאהוני למסקנה שהיציאה של ישראל מעבדות לחירות התרחשה בזמן אחר ממה שהרוב חושבים.

   צפו בקטע מתוך The Moses Controvery