פרשת נוה: שקד, כחלון ונשיאת העליון לשעבר מסרו עדות במשטרה

בית המשפט התיר לפרסם את פרטיה של השופטת אתי כרייף, החשודה במתן טובות הנאה ליו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, וכעת נחשף כי חברים בכירים בוועדה למינוי שופטים מסרו עדות בלהב 433. שקד והשופטת מרים נאור נדרשו לספר על הליך מינוי השופטים במהלך כהונתן

13/03/2019
צילום: יותם רונן, עריכה: ניר חן

בית המשפט העליון התיר היום (רביעי) לפרסם את שמה שופטת בית משפט השלום בנתניה, אתי כרייף, החשודה במתן טובת הנאה ליו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, עו"ד אפי נוה. בשבוע שעבר מסרו חברים בכירים בוועדה למינוי שופטים עדות במשטרה. שרת המשפטים איילת שקד, שר האוצר משה כחלון, נשיאת בית המשפט העליון לשעבר מרים נאור ושופט בית הדין הארצי לעבודה, מיכה שפיצר, העידו במשטרה בפרשה.

כחלון היה חבר בוועדה לבחירת שופטים, ושפיצר היה מנהל בתי המשפט, ומתוקף כך שימש מזכיר הוועדה. שקד ונאור מסרו את העדות במשרדי להב 433, לאחר שזומנו על ידי חוקרי יאח"ה ונדרשו לספר על הליך מינוי השופטים במהלך כהונתן.

עוד באותו נושא

הותר לפרסום: אתי כרייף היא השופטת החשודה בפרשת אפי נוה

לכתבה המלאה
שקד(צילום: ראובן קסטרו)

כרייף, בת 44 חשודה כי קיימה יחסי מין עם נוה וזאת בתמורה לקידום מינויה לכס השיפוט. היא למדה משפטים במכללה האקדמית למשפטים בנתניה, וב-2008 השלימה תואר שני בתחום באוניברסיטת בר אילן. מ-2003 עד 2016 עבדה כעורכת דין במשטרת ישראל, ובתפקידה האחרון כיהנה כסגן ראש שלוחת תביעות זבולון. היא נבחרה על ידי הוועדה לבחירת שופטים ביוני 2016, ברוב של שמונה חברי וועדה מול אחד שהתנגד.

עו"ד אופיר סטרשנוב, ממשרד כהן-סטרשנוב-לונדון, פרקליטה של השופטת, מסר בתגובה כי "כבוד השופטת כרייף נקלעה, שלא באשמתה, לקרב ענקים בין גורמים שונים במערכת המשפט והקשר בינה לבין אפי נוה היה קשר חברי בלבד ואינו קשור למינויה כשופטת. מדובר בשופטת מצטיינת מקצועית, חרוצה, יסודית וישרה, הזוכה לשבחים רבים על עבודתה המקצועית בעת כהונתה כשופטת ולפני כן בעבודתה רבת השנים במשטרת ישראל. לא בכדי שמונה חברי הועדה למינוי שופטים ובהם נשיאת בית המשפט העליון בחרו בה לכהונה. השופטת כרייף משוכנעת כי חקירת המשטרה תוכיח כי לא נפל כל רבב בהתנהלותה".

נשיאת העליון לשעבר נאור(צילום: מערכת וואלה! NEWS, נועם מושקוביץ)

בדיון הארכת מעצרו של נוה, ציין סנגורו, עו"ד בעז בן צור, כי נוה כלל לא היה חבר וועדה בעת שכרייף נבחרה. נציג המשטרה בדיון, רפ"ק עודד אררה, ציין כי על פי הראיות שבידי המשטרה לנווה הייתה השפעה על חברי הוועדה, ובלשונו - "רוחו נחה על הוועדה".

החשודה השנייה היא אשתו של שופט ועורכת דין ותיקה בתחום הפלילי, פעילה מאוד בלשכת עורכי הדין ונחשבת מקורבת לאפי נווה. על פי החשד, היא ניצלה את קרבתה ליו"ר הלשכה כדי שיפעל לקדם את בעלה לשיפוט בבית משפט מחוזי - אולם הדבר לא יצא לבסוף לפועל.

כחלון(צילום: ראובן קסטרו)

עו"ד עדי כרמלי, סנגורה של עורכת הדין ששמה לא הותר לפרסום, מסר כי "ככל המדובר במרשתי, מדובר בהחלטה שקולה וראויה שכל אזרח במדינה ראוי שיברך עליה", אמר. "זכויות חשודים חשוב שישמרו וחזקת החפות חיה ובועטת. אני משוכנע כי לא דבק רבב בהתנהלות מרשתי וחקירת המשטרה תוכיח זאת". עוד הוסיף כי "טוב עשה בית המשפט כשקבע שנקודת האיזון יכול ותשתנה באם יוגש כתב אישום - דבר שלהערכתנו לא יקרה".

  • אפי נוה
  • משה כחלון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully