הולכים על ארבע בסדר היום: כשמאות מאכילי חתולים הגיעו לעיריית חיפה

מאות מאכילי חתולים וחובבי בעלי חיים הגיעו למפגש במעמד ראשת העיר במטרה להסדיר את הנושא ולקבוע כללים להאכלה נכונה של חתולי רחוב, שתמנע קיום מטרדים ציבוריים. "יש להבין את צרכי בעלי החיים ואת המאכילים אותם", אמרה קליש רותם

חתולי רחוב (צילום: רותם דרוב)

כ-350 חובבי חתולים נענו לקריאתה של ראש העיר חיפה, עינת קליש רותם, והשתתפו במפגש טעון שהוקדש לסוגיית חתולי הרחוב ותושבי העיר על שתיים המאכילים אותם.

עיריית חיפה מתמודדת בשנים האחרונות עם ריבוי יתר של חתולי רחוב וחיות בר הפולשות לשכונות המגורים מהשטחים הפתוחים, כדי להנות אף הן מהמזון הזמין כל כך. על פי הערכה, יש בעיר יותר מ-700 נקודות האכלה קבועות בהן מותירים חובבי חתולים שאריות מזון ביתי ומזון מיוחד שהם מכינים לחתולים.

על פי הערכות זהירות, יש בעיר כ-30 עד 40 אלף חתולי רחוב, אולי יותר. בעירייה אומרים כי על מנת לצמצם את אוכלוסיית החתולים בהדרגה, יש לעקר ולסרס כ-80% מחתולי הרחוב בעיר וכי "כדי להצליח בפעילות, אנו זקוקים לשיתוף פעולה עם מאכילי החתולים".

עוד בוואלה! NEWS:
לראשונה: בתי ספר תרגלו תרחיש גל צונאמי במישור החוף
עשרת אלפים סוחרים בזהות בדויה בעולם: אימפריית הסמים של טלגראס
מכירת נשק ופריצה לבנקים: צפון קוריאה מציגה - כך מתחמקים מסנקציות

העתיד כבר כאן

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

לכתבה המלאה
ראשת עיריית חיפה, עינת קליש רותם, בכנס מאכילי החתולים בעירייה (צילום: אתר רשמי, יואב איתיאל)

ראש העיר הדגישה בדבריה כי "יש להבין את צרכי בעלי החיים ואת האנשים המאכילים אותם ולטפל בנושא באופן מעמיק, מתוך ראייה כוללת וארוכת טווח". אבל, "חתולאים" שהשתתפו במפגש הלינו מאוחר יותר כי קליש רותם הילכה עליהם אימים והודיעה שהיא "מתכוונת להיות קשה מאד באכיפה" וכי לאחר שנשאה דברים עזבה את המפגש והותירה אותם עם הוטרינר העירוני.

בעירייה אמרו כי מפגש מאכילי החתולים נועד להסדיר את הנושא ולקבוע כללים להאכלה נכונה של חתולי רחוב, שתמנע קיום מטרדים. עוד נמסר כי "הסברת הנושא לציבור מאכילי החתולים חשובה ביותר ומטרתה לפעול לטובת החתולים וחיות הבר, ולהימנע מהצורך לקנוס את המאכילים, הגורמים בהאכלה לא נכונה למטרדים ולפגיעה בחיות הבר, עקב השארת עודפי מזון בשטח".

לדברי גורם בעיריית חיפה, מבינים בעירייה כי "האכלת חתולי הרחוב הינה מעשה הומני, שנעשה מכוונות טובות ועונה על הצורך הקיומי של חתולי הרחוב. עם זאת, האכלה בלתי מבוקרת גורמת למפגעי ריח ותברואה ויוצרת מוקדי משיכה לחיות בר, בהם חזירי בר ותנים אשר פולשים לעיר, תוך איבוד הפחד הטבעי מבני אדם".

כנס מאכילי חתולים בעיריית חיפה (צילום: אתר רשמי, יואב איתיאל)

ד"ר יאיר וייס, מנהל השירות הווטרינרי בעיריית חיפה, אמר: "הפחד הטבעי של חיות הבר מבני אדם הינו הדבר הבריא ביותר עבורן". הוא הזהיר כי "המקומות בהם מואכלים החתולים הופכים למוקדי משיכה למכרסמים כגון חולדות ועכברים וכי בעקבותיהם מגיעים גם נחשים".

ד"ר וייס התייחס בדבריו להשלכות הקשות שיש לריבוי בלתי מבוקר של חתולי הרחוב לא רק על איכות חיי התושבים, אלא גם על איכות חיי החתולים עצמם וציין כי "ריבוי חתולי רחוב גורם לקרבות בין חתולים וכתוצאה מכך לפציעות, למחסור במזון ולהעברת מחלות מחתולים לבני אדם".

כנס מאכילי חתולים בעיריית חיפה (צילום: אתר רשמי, יואב איתיאל)

עו"ד אביטל בן-נון, תושבת העיר ופעילה לזכויות בעלי חיים, בירכה על עצם קיום המפגש והקדישה את דבריה להיבטים המשפטיים, הנוגעים לזכויות חיות הבר בכלל וחתולי הרחוב בפרט, ולזכויות וחובות המאכילים.

ד"ר שמואל פרוכטר, רופא השירות הווטרינרי בחיפה, סקר את פעילות השירות לרווחת בעלי החיים במתחם העירוני, ואמר כי השירות פועל לשמירה על שיווי משקל אקולוגי בין הטבע הסובב את העיר לחיים עירוניים תקינים.

למפגש הגיעה גם הזמרת ירדנה ארזי, חיפאית לשעבר, שסיפרה מהפודיום על הבמה שהיא בעצמה "חתולאית בנשמה", שהתגוררה בעברה ברחוב ארלוזורוב בהדר הכרמל, שם אימה והיא היו מאכילות את חתולי הרחוב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully