פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   היועמ"ש לפרקליטי נתניהו: חומרי החקירה יועברו רק לאחר הבחירות

   משרד המשפטים מסר כי מנדלבליט יעמיד את חומרי החקירה בתיקים 1000, 2000 ו-4000 החל מיום לאחר הבחירות לכנסת שייערכו ב-9.4. פרקליטי נתניהו ביקשו לדחות את קבלת החומרים מחשש שחומרי הראיות ידלפו. מועד השימוע ייערך לכל המאוחר ב-10 ביולי

   היועמ"ש לפרקליטי נתניהו: חומרי החקירה יועברו רק לאחר הבחירות
   צילום: שלומי גבאי, עריכה: ניב מעוז

   העברת חומרי הראיות לפרקליטי נתניהו | כל הפרטים:

   - היועמ"ש נעתר לבקשת פרקליטי נתניהו ויעביר את חומרי הראיות לעיונם לאחר הבחירות
   - הפרקליטים ביקשו לדחות את העברת החומרים לפני השימוע מחשש שידלפו
   - משרד המשפטים: "בין האינטרסים השונים יש מקום להיעתר בחיוב לבקשה"
   - מועד השימוע: לא יאוחר מה-10 ביולי

   היועץ המשפטי לממשלה הודיע היום (שני) לבאי כוחו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ולבאי כוחם של החשודים האחרים בפרשות 1000, 2000, ו-4000, כי לאחר שקילת עמדותיהם, ובשים לב למכלול נסיבות העניין, החליט להיעתר בחיוב לבקשת באי כוחו של ראש הממשלה ולהשהות את מסירת חומרי החקירה בתיקים הקשורים לראש הממשלה עד לאחר מועד הבחירות, וזאת ביחס לכלל החשודים.

   ממשרד המשפטים נמסר כי "באי כוחו של ראש הממשלה ביקשו להשהות את מסירת החומרים נוכח טענתם לחשש שחומרי הראיות ימצאו את דרכם לכלי התקשורת ויפורסמו בתקופת הבחירות. היועץ המשפטי לממשלה החליט כי בנסיבות העניין, ובשים לב לכך שתכלית מסירת חומרי החקירה היא על מנת לאפשר היערכות לחשודים לשימוע שייערך בעניינם, ונוכח הקירבה למועד הבחירות, הרי שבאיזון בין האינטרסים השונים יש מקום להיעתר בחיוב לבקשה".

   עוד בנושא:
   נתניהו עתר לבג"ץ כדי לאפשר את קבלת מימון מקורביו להגנה משפטית
   עם הפנים לבג"ץ: המהלך הבא שעשוי לקבוע את גורל נתניהו
   בדרך לתחנה האחרונה: עדי המדינה שהפכו את חקירות נתניהו לאישום

   ישיבת ממשלה שבועית 10.3.2019 (רויטרס)
   נתניהו (צילום: רויטרס)

   חומרי החקירה האמורים יועמדו לרשות הסנגורים החל מיום 10.4.19 במשרדי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה). הסנגורים נתבקשו לפעול לתאם מועדים לעריכת שימועים. השימוע לסנגורי ראש הממשלה יערך בפני היועץ המשפטי לממשלה, בעוד שיתר השימועים יערכו בפני פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה). הסנגורים נתבקשו לפעול לתאם מועדים לעריכת שימועים, כך שאלו ייקבעו להיערך לכל המאוחר ב-10 ביולי.

   לפני כשבועיים החליט מנדלבליט כי הוא שוקל להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בבגין שוחד בתיק 4000 - פרשת בזק-וואלה - ובגין מרמה והפרת אמונים בתיק 2000 ובתיק 1000. מנדלבליט הודיע לראש הממשלה כי הוא שוקל להעמידו לדין פלילי בגין חשדות לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, שבוצעו על ידו לכאורה במהלך כהונתו כראש הממשלה וכשר התקשורת.

   ממשרד המשפטים נמסר כי "יודגש, כי אין מדובר בהחלטה סופית על הגשת כתבי אישום. טרם קבלת החלטה סופית בעניין ייערך כנהוג וכמקובל, ככל שמר נתניהו יחפוץ בכך, שימוע בפני היועץ המשפטי לממשלה, אשר יבדוק בלב פתוח ובנפש חפצה את כל הטענות שיציגו באי כוחו של ראש הממשלה".

   ועדת החוקה - היועמ"ש מנדלבליט מגיע לוועדת החוקה בכנסת (נועם מושקוביץ)
   מנדלבליט (צילום: נועם מושקוביץ)

   לפני פרסום החלטת היועמ"ש ביקשו סנגוריו של ראש הממשלה - עורכי הדין נבות תל צור, טל שפירא ועמית חדד - לעכב את העברת חומרי החקירה עד לאחר הבחירות. זאת, בשל החשש שמרגע שהחומרים יצאו מידי הפרקליטות, גדל החשש כי יודלפו לתקשורת, מה שעשוי לראייתם לפגוע בבחירות.

   נתניהו עתר הבוקר לבג"ץ בדרישה להפוך את החלטת ועדת ההיתרים שבמשרד מבקר המדינה, ולאפשר לו לקבל כספים ממקורביו לצורך מימון הגנתו המשפטית. נתניהו, שעומד בפני הגשת כתב אישום כפוף לשימוע בשלושה תיקים בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים, ביקש לקבל עד שני מיליון דולר מבן דודו נתן מיליקובסקי ומאיש העסקים ספנסר פרטרידג'. ראש הממשלה נדרש להיתר מיוחד, שכן על פי כללי ועדת אשר למניעת ניגוד עניינים של חברי ממשלה, אסור לשר לקבל כל שכר או טובת הנאה מלבד משכורתו מהמדינה.

   ציר זמנים תיקי נתניהו - 28 פברואר 2019 (עיבוד תמונה)