קנס כספי והורדה בדרגה: הסדר הטיעון בפרשת השחיתות בקריה

אלוף משנה יגאל בן עמי שכיהן כמפקד בסיס הקריה לשעבר, הואשם בעבירות של הפרת אמונים, שימוש ברכוש צה"ל שלא למטרות הצבא והתנהגות שאינה הולמת. בין היתר עולה מכתב האישום כי הוא ניצל חיילים לצרכיו הפרטיים

  • הקריה
  • צה"ל
22 אלף שקל קנס (צילום: מערכת וואלה! NEWS, אתר צה"ל)

כתב אישום הוגש היום (ראשון) בבית הדין הצבאי נגד מפקד בסיס הקריה לשעבר, אלוף משנה יגאל בן עמי, בגין עבירות הפרת אמונים, שימוש ברכוש צה"ל שלא למטרות הצבא והתנהגות שאינה הולמת.

עוד נכתב כי בן עמי, ששירותו הסתיים לפני מספר חודשים, הואשם בניצול מעמדו של קצין על מנת לשנות שיבוץ ולהקל בתנאי שירות של חיילים שהקצין היה בקשרים חברתיים וכלכליים עם הוריהם, בשימוש חיילים תחת פיקודו לצרכיו פרטיים ואף בכלי רכב צבאיים למטרות פרטיות.

לקריאה נוספת:
"הלב מסרב להאמין": גלילה ודינה נהרגו בהתהפכות הסירה בצ'ילה
הבטחות לחוד, הקלטות לחוד: האזינו להקלטות שהרתיחו את הימין
כניסה לישראל שלא כחוק: נפתח משפטם של אפי נוה ובת זוגו

עוד באותו נושא

הותר לפרסום: מפקד בסיס הקריה יגאל בן עמי חשוד בעבירות שחיתות

לכתבה המלאה
בן עמי במהלך שירותו (צילום: ראובן קסטרו)

במסגרת הסדר הטיעון שגובש עם המפקד לשעבר, הוא יודה באשמה וייקח אחריות על המעשים שמפורטים בו. הוא יורד מדרגת אלוף משנה לדרגת רב סרן, וירצה 100 ימי מאסר שיומרו בעבודות צבאיות וכן יוטל עליו קנס בהיקף של 22 אלף שקל ומאסר על תנאי. עונשו כפוף להסדר הטיעון שיוגש לאישור בית הדין הצבאי.

החקירה, שנחשפה בחודש אוגוסט האחרון, נוהלה באופן סמוי במשך תקופה ארוכה וכללה מעקבים של היחידה המרכזית של מצ"ח, האזנות סתר ובחינה מדוקדקת של חוזי התקשרויות.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל מחויב לשמור על טוהר המידות בשורותיו, וימשיך לפעול להטמעת עקרון זה ולמיצוי הדין עם כל מי שייכשל בהתנהגותו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully