"כדי לתת הזדמנות לפתרון המשבר": הוקפאה השביתה בהדסה

לקראת דיון מחר בבוקר בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בעניין השביתה הכללית, הודיעה ההסתדרות הרפואית על הקפאת השביתה עד יום ראשון "על מנת לאפשר דיון ברוח חיובית". בלב המחלוקת: קליטת רופאים מתמחים במרכז הרפואי

13/02/2019
צילום: כנס ירושלים ה-16 של העיתון "בשבע", עריכה: תומר לוי

ההסתדרות הרפואית הודיעה היום (רביעי) על הקפאת השביתה הכללית בבתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים בירושלים, וזאת "על מנת לאפשר דיון ברוח חיובית ולתת כל הזדמנות לפתרון המשבר וקליטת המתמחים".

ההחלטה התקבלה לקראת הדיון שיתקיים מחר בבוקר בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בעניין השביתה. "בתום הדיון ובכפוף אליו נודיע על המשך הצעדים שינקטו ביום ראשון", נמסר.

לקריאה נוספת
הביקור בהדסה והאיום מהרופאים: ליצמן בניסיון אחרון למנוע שביתה
מאמצי ליצמן נכשלו: החלה שביתה כללית בבית החולים הדסה

ההסתדרות תכריז על המשך הצעדים בתום הדיון מחר(צילום: יואב דודקביץ')

חרף מאמצי סגן שר הבריאות ליצמן להתערב במשבר ולמנוע שביתה, אתמול פתחו עובדי המרכז הרפואי הדסה בשביתה כללית, ובית החולים הודיע כי יפעל במתכונת של שבת וחגים. זאת, בתגובה להחלטת הדסה שלא לקלוט לעבודה כעשרה רופאים מתמחים שאותם התחייבה להעסיק. לוואלה! NEWS נודע כי ליצמן הבטיח לצוות הרפואי כי יסייע בקליטת המתמחים שעומדים בלב המחלוקת וכי הוא ומשרדו יסייעו בהסדרת תנאי העסקתם של המתמחים - בתנאי שהשביתה היום תבוטל. אולם, הסיבה לכישלון המשא ומתן הוא בעקבות הכוונה לקצץ 15 מיליון שקלים משכר הרופאים.

''אנו עושים הכול על מנת שמטופלים לא ייפגעו מהצעדים הארגוניים שיינקטו" נמסר מוועד הרופאים בבית החולים. על פי החוק, כל מטופל המגיע לחדר מיון זכאי להיבדק על ידי רופא ואם נמצא כי הטיפול במטופל הינו דחוף ואיננו סובל דיחוי, על הרופא לטפל בו.

מנכ"ל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין, הגיב להחלטת ההסתדרות הרפואית להשהות את שביתת הרופאים, אותה הגדיר כ"מיותרת ופוגענית" ואמר כי "שמעתי בשמחה על ההחלטה להשעות את השביתה, שכבר יומיים פוגעת קשות במטופלים, ברופאים ובבית החולים עצמו". פרופ' רוטשטיין הוסיף כי "מה שנשאר לעשות כעת הוא לעסוק בעילת השביתה האמיתית - שהיא הקיצוץ הנחוץ בהסכם הסגל האקדמי, שגורם להנהלת הדסה גרעון שנתי של 45 מיליון שקלים". פרופ' רוטשטיין הביע תקווה כי "בימים הקרובים נעשה כולנו מאמץ לחזור להסכמים בין הרופאים לבין הנהלת הדסה ולהמשיך את הבראת בית החולים על פי המתווה התקציבי שאושר".

(עדכון ראשון: 17:33)

עוד באותו נושא

מאמצי ליצמן נכשלו: החלה שביתה כללית בבית החולים הדסה

לכתבה המלאה
  • הדסה
  • הדסה עין כרם

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully