הודו: 17 אנשים נספו בשריפה במלון בבירה ניו דלהי

אורחים ניסו להימלט דרך החלונות של המבנה הבוער, אך רבים מהם נחנקו למוות. האש פרצה ככל הנראה בשל קצר חשמלי במקום, שכמו רבים אחרים בבירה העצומה, אינם עומדים בתקנות הבטיחות

  • הודו
  • ניו דלהי
רויטרס
צילום: רויטרס, עריכה: שניר דבוש

17 בני אדם נספו בשריפה שפרצה היום (שלישי) במלון בני דלהי - כך אמרו הרשויות בבירת הודו. הדליקה הקטלנית העלתה מחדש שאלות לגבי תקנות הבטיחות במלונות הזולים שעליהם יש פיקוח מצומצם. סגן מפקד רשויות הכיבוי, וירנדרה סינג', אמר כי הקורבנות נחנקו למוות מהעשן שפרץ במקום. הוא הוסיף כי 35 אנשים חולצו מהמקום. לפי דיווחים בכלי התקשורת, רוב הקורבנות ישנו בזמן שפרצה השריפה, שככל הנראה נגרמה בשל קצר חשמלי.

בין ההרוגים הייתה אישה וילד שניסו להימלט דרך קפיצה מהקומה החמישית במלון שנמצא במרכז הקניות קרול בגה. חלק מ-65 החדרים במלון, שקומתו העליונה בערה, הוזמנו עבור אורחים של חתונה. הרשויות מנסות לאתר קבוצה של תיירים ממיאנמר, שהייתה במלון.

השר לפיתוח עירוני של ניו דלהי, סטיינדר ג'אין, אמר כי שזה מקרה ברור של הזנחה באכיפת חוקי הבנייה. אף שהחוק מגביל את הבנייה לארבע קומות, במלון היו חמש, בדומה למבנים סמוכים. הוא אמר כי גם הוספת המטבח ואזור חדר האוכל לקומה העליונה הפרה את תקנות הבנייה. לדבריו, חלק מהאורחים ניסו להימלט דרך המסדרונות הצרים של המלון, שהיו מצופים בעץ. חלקם לא הצליחו לפרוץ את חלונות החדרים שלהם.

עוד ידיעות מהעולם
צלבי קרס וכתובת אנטישמית: גל של פשעי שנאה נגד יהודים בפריז
בארה"ב מזהירים: סין ורוסיה מפתחות נשק לייזר נגד לוויינים

עוד בוואלה!

איזה מוצרים שנחטפים באמאזון מגיעים סופסוף לישראל?

לכתבה המלאה
הקומה החמישית נבנתה בניגוד לחוק. צוותי הצלה וכיבוי מחוץ למלון, היום (צילום: AP)

למרות פשיטות חוזרות ונשנות של הרשויות לאכיפת חוקי הבנייה, תקנות בטיחות האש ואמצעי הפינוי, הן לא הצליחו לצמצם את הפרות תקנות הבטיחות בעיר המתרחבת במהירות שבה חיים יותר מ-18 מיליון בני אדם.

פינוי קורבנות מהלון, היום (צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully