פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   קשישים במקום סטודנטים: בצלאל מקדמת בית אבות בהר הצופים בי-ם

   עיריית ירושלים אישרה לאקדמיה לאמנות ועיצוב לקדם תוכנית שתאפשר הקמת מוסדות סיעודיים לקשישים ולדיור מוגן במקום הקמפוס בהר הצופים, שצפוי לעבור למגרש הרוסים. במחלקה למדיניות תכנון בעירייה מתנגדים: "על המבנים הקיימים לשמש כייעודם"

   בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב (אתר רשמי , ויקיפדיה)
   קמפוס בצלאל בהר הצופים (צילום: ויקיפדיה)

   הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים המליצה אתמול (שלישי) לקדם תכנית שתאפשר הקמת בית אבות בשטח של קמפוס האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל במתחם האוניברסיטה העברית בהר הצופים. התכנית טעונה אישור של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, שצפויה לדון בה בשבוע הבא.

   בצלאל מקימה בימים אלה קמפוס חדש במגרש הרוסים, לשם אמורות לעבור המחלקות מהר הצופים. המבנה החדש ייבנה על שטח של 13 דונם וגודלו יהיה כ-42 אלף מ"ר. כעת, בקמפוס הקיים במתחם האוניברסיטה, שמוגבל כיום רק למוסדות השכלה, מבקשת האקדמיה להרחיב את שימושיו ולאפשר גם פעילות של מוסדות סיעודיים לקשישים ומעונות דיור מוגן. בבקשה לאישור התכנית, שמשתרעת על כעשרה דונם, נכתב כי היא מוגשת בשם האוניברסיטה העברית, אך שם אמרו כי רק סייעו ומדובר בשטח ובתכנית של האקדמיה לאמנות ועיצוב.

   עוד בוואלה! NEWS:
   פריימריז בליכוד | נתניהו על האשמות נגד סער: "לא חוזר בי אפילו מהברה אחת"
   הלוויין חושף: צעד נוסף בדרך להפיכת מערכת ה-S-300 בסוריה למבצעית
   "הילדים והיא חיו בסיוט": האלימות שנגמרה בטרגדיה ביבנה

   הקמפוס של האוניברסיטה העברית (אתר רשמי , ויקיפדיה)
   קמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים (צילום: ויקיפדיה)

   במחלקה למדיניות תכנון בעיריית ירושלים הביעו התנגדות לתכנית. "להערכתנו, על המבנים הקיימים לשמש כייעודם, קרי מוסדות להשכלה גבוהה וחינוך כפי שמתבקש מקמפוס אוניברסיטאי", כתב מנהל המחלקה עופר אהרון בחוות הדעת לוועדה. "בנוסף לכך, המיקום המוצע אינו אידיאלי עבור דיור מוגן ומוסדות סיעודיים, בין היתר לאור ריחוקו והיעדר קרבה לפעילות קהילתית לקשיש והיעדר זיקה לקמפוס האוניברסיטאי".

   עם זאת, מהנדס העיר המליץ לוועדה המחוזית להפקיד את התכנית בתנאים, ובהם להתייחס להערות של מחלקת הנגישות שקובעת כי על התכנון לעמוד בהוראות חוק שוויון זכויות לאנשים מוגבלות. כמו כן, נקבע כי על בצלאל להגיש חוות דעת ואישור של משרד הבריאות.

   קמפוס בצלאל החדש, הדמיה (יח"צ , SANAA)
   הדמיית קמפוס בצלאל החדש במגרש הרוסים (צילום: SANAA)
   קמפוס בצלאל החדש, הדמיה (יח"צ , SANAA)
   הדמיית קמפוס בצלאל החדש במגרש הרוסים (צילום: SANAA)