פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   פגישה עם כוכבי וביקור במנהרה: ביקור מפקד הפיקוד המרכזי האמריקני

   הגנרל ג'וזף ווטל מפקד הפיקוד המרכזי של הצבא האמריקני, ביקר בישראל כאורחו שלהרמטכ"ל . ווטל שיבח את צה"ל על הסיוע במאמץ להקטנת הסיכון ממטענים. אות ההערכה שקיבל, יוענק גם ליו"ר המטות בפנטגון ולמפקד כוחות נאט"ו ופיקוד אירופה

   פגישה עם כוכבי וביקור במנהרה: ביקור מפקד הפיקוד המרכזי האמריקני
   עריכה: ניב מעוז

   גנרל ג'וזף ווטל, מפקד "סנטקום", פיקוד המרכז של הצבא האמריקני, ביקר ביומיים האחרונים בצה"ל כאורחו של הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, ושוחח איתו ועם צמרת צה"ל על הנוכחות הצבאית האיראנית בסוריה, על מבצע "מגן צפוני" נגד מנהרות חיזבאללה ועל הסכנות ליציבות האזור.

   ווטל, נפגש גם עם קודמו של כוכבי, גדי איזנקוט, שאיתו התיידד בתקופתם המשותפת כמפקדים בכירים בצבאותיהם, כשווטל כיהן כמפקד "סוקום", פיקוד המבצעים המיוחדים, ובהמשך "סנטקום". אתמול סייר ווטל בגבול לבנון וירד לאחת מחצי תריסר מנהרות חיזבאללה שצה"ל חשף וניטרל מאז תחילת דצמבר. היום העניק לו כוכבי אות הערכה, כהוקרה על תרומתו לשותפות הצבאית הישראלית-אמריקנית. צה"ל מעניק אות זה גם ליו"ר המטות בפנטגון ולמפקד כוחות נאט"ו ופיקוד אירופה, "יוקום".

   לקריאה נוספת:
   עשרות הפגינו בחיפה לאות הזדהות עם שביתת האסירים הביטחוניים
   עוד קשיים בדרך לאירוויזיון: נפסלה החברה היחידה שניגשה למכרז האבטחה
   אתר מודיעין איראני הרוס: צילום לוויין חושף מבנה שהותקף בסוריה

   הרמטכ"ל, אביב כוכבי וגנרל ג׳וזף ווטל, מפקד סנטקום - פיקוד המרכז של הצבא האמריקני במהלך פגישתם 23 בינאור 2019 (אתר רשמי , דובר צה"ל)
   הרמטכ"ל בפגישתו עם גנרל ג׳וזף ווטל, היום (צילום: דובר צה"ל)

   אתמול סייר ווטל בגבול לבנון וירד לאחת מחצי תריסר מנהרות חיזבאללה שצה"ל חשף וניטרל מאז תחילת דצמבר. היום העניק לו כוכבי אות הערכה, כהוקרה על תרומתו לשותפות הצבאית הישראלית-אמריקנית. צה"ל מעניק אות זה גם ליו"ר המטות בפנטגון ולמפקד כוחות נאט"ו ופיקוד אירופה, "יוקום".

   בתגובתו הנרגשת, שיבח ווטל את מפקדי צה"ל וציין כי לפני עשור ומחצה, כאשר הצבא האמריקני השתלט על עיראק והחל להיתקל במטעני נפץ מאולתרים, התמנה ווטל, כאל"מ ותיק ותא"ל צעיר, למינהלת הלחימה במטענים. אז פגש לראשונה את צה"ל, כצבא שנרתם לסייע במאמץ להקטנת הסיכון מהמטענים (שקטלו מאות חיילים אמריקאים בעיראק ובאפגניסטן ופצעו קשה אלפים).

   ווטל, קצין צנחנים וכוחות מיוחדים, בן 61 בחודש הבא, מסיים בעוד חודשיים שלוש שנות פיקוד על "סנטקום", הפיקוד האחראי על סוריה ולבנון, איראן ועיראק, סעודיה ואפגניסטן, ועומד לפרוש לגמלאות. במקומו התמנה גנרל קנת מקנזי מחיל הנחתים, ראש אגף המבצעים במטות המשולבים בפנטגון.

   ווטל בגבול לבנון עם אלוף פיקוד הצפון יואל סטריק, נספח צה״ל בוושינגטון אלוף מיקי אדלשטיין ומפקדי הגיזרה. (אתר רשמי , דובר צה"ל)
   ווטל בגבול לבנון עם אלוף פיקוד הצפון יואל סטריק, נספח צה״ל בוושינגטון אלוף מיקי אדלשטיין ומפקדי הגיזרה (צילום: דו"צ)