גל טרור בגדה

צה"ל הודיע למשפחת המחבלים מגבעת אסף ועפרה על הכוונה להרוס את ביתה

כוחות צה"ל פשטו על ביתו בכפר קובאר, מצפון-מערב לרמאללה, זאת לאחר ששני בני המשפחה עמדו מאחורי שני פיגועי הירי הקטלניים ביהודה ושומרון בחודש שעבר. אבי המשפחה, עומר ברגותי, היה בכיר חמאס, שישב בכלא בישראל יותר מעשרים שנה

  • גבעת אסף
  • עפרה
  • טרור
צילום: דובר צה"ל, עריכה: שניר דבוש

כוחות צה"ל פשטו היום (ראשון) על בית משפחת עומר ברגותי, שבניו ביצעו את הפיגועים סמוך לעופרה וסמוך לגבעת אסף, והודיעו לו על כוונת צה"ל להרוס את ביתו בכפר קובאר - צפון מערבית לרמאללה. בשני הפיגועים בצומת עפרה ובגבעת אסף נפלו שני לוחמי צה"ל, סמל-ראשון יובל מור יוסף וסמל יוסף כהן, ונפצעו שמונה אזרחים ולוחם.

עומר ברגותי היה בכיר חמאס, שישב בכלא בישראל יותר מעשרים שנה. בניו של ברגותיו הם המחבלים עאסם ברגותי וסלאח ברגותי. עאסם ברגותי ביצע את הפיגוע בגבעת אסף: הוא התקרב ברגותי לטרמפיאדה בכניסה לגבעת אסף ופתח באש לעבר השוהים בה. שני חיילים, יובל מור יוסף ויוסף כהן, נרצחו ובנוסף אליהם נפצעו חייל נוסף ואזרחית. הוא נתפס לפני כשבועיים.

אחיו, סאלם ברגותי, ביצע את הפיגוע בעפרה כמה ימים מוקדם יותר, ובמהלכו מת תינוק שיולד בלידת חירום אחרי שאמו ואביו נפצעו. ברגותי נהרג בלילה שלפני הפיגוע בגבעת אסף במהלך ניסיון מעצרו.

לקריאה נוספת
לא הספיק להביא את הרובה מהארון: כך נעצר המחבל מגבעת אסף
המרדף עוד לא תם: חוליות חמאס רדומות מערערות את השקט בגדה

עוד באותו נושא

המחבל החשוד מהפיגוע בעפרה חוסל על ידי הימ"מ סמוך לרמאללה

לכתבה המלאה
חיילים בזירת הפיגוע בצומת אסף, 13 בדצמבר 2018 (צילום: דובר צה"ל)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully