מנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון יסיים את תפקידו בעוד שלושה חודשים

ברקע המשבר בארגון דירקטוריון רכבת ישראל אישר את סיום כהונת איילון אחרי פחות משנתיים בתפקיד. בפועל בשל הנוהג שאין ממנים מנכ"לים לחברות ממשלתיות עד שתורכב ממשלה - עזיבתו, איתור ומינוי מנכ"ל חדש עשויים להידחות לפחות בשישה עד שבעה חודשים

26/12/2018
שחר איילון, מנכ"ל רכבת ישראל הנכנס, 28 בנובמבר 2016. רכבת ישראל, ספק 500
איילון(צילום: ספק 500, רכבת ישראל)

דירקטוריון רכבת ישראל אישר היום (רביעי) כי המנכ"ל שחר איילון יסיים את תפקידו בעוד שלושה חודשים. זאת ברקע ההפסדים הכלכליים שבהם הוא נתון וריבוי התקלות ברכבת. בפועל בשל הנוהג שאין ממנים מנכ"לים לחברות ממשלתיות עד שתורכב ממשלה - עזיבתו, איתור ומינוי מנכ"ל חדש עשויים להידחות לפחות בשישה עד שבעה חודשים עד לאחר בחירות 2019.

איילון (63) עוזב את תפקידו לאחר פחות משנתיים בתפקיד וזאת לאחת החלטת יו"ר הדירקטוריון, אלוף (מיל ) דן הראל בשל המשבר בארגון. הנהלת הרכבת ביקשה לערוך דיון בנושא לפני כשבוע אך לא זימנה את איילון - מהלך שגרם לעורכי דינו לפנות ליו"ר בטענה כי הניסיון להדיחו - פסול וכי כבר התקבלה ההחלטה להביא להפסקת כהונתו.

לדברי עורכי הדין, עודד גזית ואלירם בקל, מדובר בשיאו של "מחול שדים" בניצוחו של הראל והם כינו אותו כ"אובדן עשתונות. מחטף". לדבריהם, איילון כלל לא זומן לישיבה. מפנייתם עולה כי על איילון נאסר להתראיין לתקשורת, ולחברי הדירקטוריון נאסר להיפגש עמו - הכל בהנחיית היו"ר.

עוד בוואלה! NEWS:
הולכים הביתה: הכנסת מאשרת בהליך מזורז את הצעת החוק לפיזורה
פלסטיני ניסה לדרוס חיילים ואזרחים בשומרון - ונורה; מצבו קל
נתניהו וראשי המתנחלים נפגשו: "הבחירות הקרובות - הקרב על הבית"

עוד באותו נושא

מתיחות גוברת בהנהלת רכבת ישראל: המנכ"ל לא זומן לדיון בעניינו

לכתבה המלאה
תקלות חוזרות ונשנות(צילום: צילום מסך, נטע יערי)

באשר לטענה כי איילון הודח על רקע הפסדים כלכליים בארגון חשפו עורכי הדין כי לפני שבועות ספורים בלבד העניק הראל ציון הערכה גבוה ביותר (ציון 9) ביחס לתפקודו כמנכ"ל, ואף להעניק לו בונוס. "בלהיטותו להביא להפסקת כהונתו של איילון, הראל כבר הביא על עצמו, ועל כלל חברי הדירקטוריון, תסבוכת משפטית לא פשוטה, אשר הולכת ומתעצמת", הזהירו וציינו כי לא נמסרה הודעה לרשות לניירות ערך על ההתפתחויות.

בהתייחסות ראשונה למשבר לפני כשבוע אמר שר התחבורה, ישראל כץ כי יו"ר רכבת ישראל הגיע אליו "עם מסקנה שהוא רוצה להתחיל בתהליך להחלפתו של המנכ"ל". עוד הוסיף, "ביקשתי שזה ייעשה בהסכמה. אני דורש מהנהלת הרכבת תוצאות, תפעול החברה הוא אתגר גדול כי יש התרחבות בפעילות".

לפי הנתונים, מספר הנוסעים ברכבת ישראל ממשיך לגדול, ומוכפל כל שבע שנים, אבל התשתית לא מדביקה את הקצב. בעיותיה המרכזיות של רכבת ישראל הן המחסור ברכבות, מחסור במסילות ומחסור ב"זמן מסילה" על מנת להעביר עוד ועוד רכבות ליעדיהן. בתוך כך, הדוח הרבעוני האחרון שהוגש לפני כשבועיים וחצי, הצביע על ירידה בהכנסות, עליה בהוצאות והפסד אסטרונומי בעיקר כתוצאה ממהלך חשבונאי חד פעמי של ירידת שווי, העומד על פי עשרה מברבעון המקביל בשנה שעברה - יותר מרבע מיליארד שקלים.

  • רכבת ישראל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully