גל טרור בגדה

"בעוד כעשר קטנות המבנה יושמד": תיעוד הריסת בית המחבל ברמאללה

צה"ל פרסם תיעוד של פעילות לוחמי צה"ל להריסת המבנה של ביתו של המחבל שרצח את לוחם דובדבן רונן לוברסקי. כוחות גדולים של צה"ל, ביניהם גם לוחמים מיחידתו של לוברסקי, השתתפו הבית במחנה הפליטים אל-עמארי שברמאללה. "ישר כוח לכלל הלוחמים", אמר מפקד הפעולה

דובר צה"ל

בהמשך להריסת המבנה בו התגוררה משפחת המחבל שהרג את לוחם דובדבן, רונן לוברסקי, צה"ל פרסם היום (שבת) תיעוד של פעילות לוחמי צה"ל להריסת המבנה ורגעי הפיצוץ. כוחות גדולים של צה"ל, ביניהם גם לוחמי יחידתו של לוברסקי, השתתפו היום בהריסת בית המחבל במחנה הפליטים אל-עמארי שברמאללה.

"תחנות כאן קודקוד. אנו לקראת סיום הפשיטה על מחנה הפליטים אל-עמארי להריסת בית המחבל. בעוד כעשר קטנות המבנה ייהרס ויושמד. ישר כוח לכלל הלוחמים", אמר בקשר מפקד החטיבה המרחבית "בנימין", אלוף-משנה שרון אסמן שפיקד על הפעילות.

הריסת משפחת בית משפחת המחבל התאפשרה לאחר שבג"ץ דחה בתחילת החודש את העתירות נגד הריסת ביתו. המחבל, איסלאם נאג'י, הודה בחקירת השב"כ כי השליך לוח שיש על לוברסקי מגג בניין סמוך במהלך פעילות מבצעית של הכוחות בחודש מאי.

לקריאה נוספת:
פלסטיני נהרג בעימותים ברמאללה; אלפים הפגינו בגבול עזה
יותר נזק מתועלת: מדיניות הריסת הבתים שלא מזיזה למחבלים בגדה

עוד באותו נושא

צה"ל הרס את בית המחבל שהרג את הלוחם רונן לוברסקי

לכתבה המלאה
ההריסה התאפשרה לאחר שבג"ץ דחה את העתירות נגדה. הריסת בית המחבל, לפני ואחרי (צילום: דובר צה"ל)

לפי דובר צה"ל, בפעילות להריסת הבית בן ארבע הקומות השתתפו גם לוחמי יחידת דובדבן, בה שירת לוברסקי, שאיתרו ולכדו את המחבל ב-13 ביוני השנה. מפקד יחידת דובדבן סגן-אלוף ע', שפיקד על לוחמי היחידה בפעילות אמר כי "יחידת דובדבן פעלה הלילה במחנה הפליטים כחלק ממבצע להריסת בית המחבל בו נפל לוחם היחידה רונן לוברסקי. היחידה ביצעה עשרות מבצעים בשבוע וחצי האחרונים כחלק מהמלחמה בטרור".

במהלך ההריסה התפתחו כמה הפרות סדר בהן השתתפו עשרות פלסטינים שיידו אבנים לעבר הכוחות. בדובר צה"ל מסרו כי הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ואין נפגעים לכוחותינו. סגנו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, מחמוד אל אעלול, הביע תמיכה במשפחה ואמר כי הרשות תבנה לה בית חדש ולכל משפחה שישראל תהרוס את ביתה.

במהלך ההריסה התפתחו הפרות סדר. חיילים בפעילות מבצעית להריסת הבית, היום (צילום: דובר צה"ל)

הריסת הבית מגיעה אחרי מותו של צעיר פלסטיני בעימותים עם צה"ל באזור רמאללה, אתמול. הצעיר, מוחמד יוסף נחלה ממחנה הפליטים ג'ילזון, נפצע בעימותים בכניסה הצפונית לעיר אל-בירה הסמוכה לרמאללה ובהמשך מת מפצעיו.

במהלך היום התאמצה הנהגת חמאס להוציא לפועל בגדה המערבית הפגנות לציון יום הקמת הארגון, באמצעות הסתה ועידוד בכלי התקשורת. עם זאת, רק 500 פעילי חמאס יצאו לרחובות בכמה מוקדים. העימותים הסתיימו מוקדם מהצפוי לאחר שמנגנוני הרשות הפלסטינית טיפלו בכוח במפגינים, למעט הפגנת נשים שלהן אפשרו להפגין לפרק זמן קצר.

הריסות בית המחבל, היום (צילום: דובר צה"ל)
חיילים בפעילות מבצעית, היום (צילום: דובר צה"ל)
חיילים בפעילות מבצעית ברמאללה, היום (צילום: דובר צה"ל)
חיילים בפעילות ברמאללה, היום (צילום: דובר צה"ל)
חיילים בפעילות ברמאללה, היום (צילום: דובר צה"ל)
חיילים ברמאללה, היום (צילום: דובר צה"ל)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully