גל טרור בגדה

המחבל איתר פתח מעבר בחומה וחדר ליישוב: תחקיר הפיגוע בבית אל

מתחקיר ראשוני עולה כי פלסטיני הגיע לחומות המקיפות את ההתנחלות, איתר פתח מעבר וחדר ליישוב. הוא זיהה בעמדה לוחם, דקר אותו והשליך לעברו אבן ונמלט חזרה לשטח הפלסטיני. לוחמים בגזרה התריעו בפני המח"ט כי הם חוששים מהפרצה, הפתוחה כדי לאפשר לפלסטיני לעבד את אדמתו

14/12/2018
אתר רשמי

מתחקיר ראשוני של הפיגוע הבוקר (שישי) במסגרתו נפגע באורח קשה חייל צה"ל, עולה כי פלסטיני הגיע מקו הבתים הראשון אל החומות שמקיפות את היישוב בית אל, איתר פתח מעבר בחומה וחדר לתוך שטח היישוב. בהמשך הוא זיהה בעמדה לוחם מהפלוגה המסייעת של גדוד נצח יהודה, טיפס אל העמדה הממוגנת והפתיע את הלוחם מבלי שהתצפיות יזהו ויתריעו על כך. הוא דקר אותו, השליך לעבר ראשו אבן גדולה ונמלט חזרה ללא פגע לתוך השטח הבנוי הפלסטיני. משם ככל הנראה נמלט לכיוון רמאללה.

כוחות גדולים של צה"ל הוקפצו למקום, ביניהם כוחות של יחידת דובדבן, במטרה להתחקות אחר עקבות המחבל. בנוסף מפקד חטמ"ר בנימין, אל"מ שרון אסמן, נמצא בשטח, מתחקר את האירוע ומתדרך את מפקדי הכוחות. מדובר בלוחם של המסייעת של נצח יהודה, פגוע רביעי שלהם ביממה האחרונה - שני ההרוגים והפצוע הקשה מגבעת אסף גם הם לוחמים בפלוגה.

לוחמים בגזרה סיפרו לוואלה! NEWS כי הם התריעו בשיחה עם מפקד החטיבה המרחבית על הפתח בחומה, וטענו כי הם חוששים מאוד מהמעבר החופשי בזמן שהם מאבטחים את המקום ושהם מצפים שיסגרו את המעבר או ישימו שם שער או אמצעי מתריע כמו ביישוב היהודי בחברון.

הלוחמים טוענים כי מפקד החטיבה הסביר להם כי הפתח בחומה הוא כתוצאה מהחלטה משפטית לאפשר לפלסטיני בעל הקרקע לעבד את האדמה שלו שכלואה בין החומה לבין היישוב בית אל וכי אין מה לעשות. עוד סיפרו הלוחמים כי החייל שהיה בעמדה הוא חייל שטרם סיים את מסלול הלחימה והוקפץ לתגבר את הגזרה. לוחמים הוסיפו כי צריך לשאול האם תדרכו אותו בנקודת התורפה שהייתה בחומה.

עוד בוואלה! NEWS:
תקרית נוספת ליד בית-אל: חייל נפצע בראשו קשה מדקירה ומאבן
"ילד טהור עם לב זהב": הלוחמים שנרצחו בפיגוע מובאים למנוחות
"כולם הסתכלו והתעלמו": נהג אוטובוס ערבי הותקף במודיעין עילית
"המחבלים זיהו נקודת תורפה": החיילים בגבעת אסף נורו כשאספו את ארוחתם

הפרצה בחומה בבית אל(צילום: מערכת וואלה!, אמיר בוחבוט)

בשעות האחרונות התפחתה הפרת סדר שקטה של אזרחים ישראלים סמוך לחומה וקראו לסגור אותה. מפקדים בגזרה הקפיצו כלי הנדסי מסוג דחפור ועליו גדר תלתלית על מנת לסגור את המעבר, אך בשלב זה בגלל סוגיה משפטית המעבר נותר פתוח ומאובטח על ידי ג'יפ סיור ולוחמים. בעקבות האירוע נסגר הציר משני צדיו. יצוין כי המחבל הספיק לברוח לשטח הפלסטיני ומתקיים אחריו מצוד.

מדובר צה"ל נמסר כי מהתחקיר ראשוני עולה כי במהלך מאבק שהתפתח בין השניים, דקר המחבל את הלוחם בסכין וכן פגע בו ממרחק קצר באמצעות אבן. מהסימנים בשטח עולה כי המחבל נפצע גם הוא במאבק. עוד נמסר כי כוחות צה"ל ממשיכים בסריקות במרחב.

עוד באותו נושא

תקרית נוספת ליד בית-אל: חייל נפצע בראשו קשה מדקירה ומאבן

לכתבה המלאה
הפרצה בחומה בבית אל(צילום: מערכת וואלה!, אמיר בוחבוט)
הפרצה בחומה בבית אל(צילום: מערכת וואלה!, אמיר בוחבוט)
פינוי החייל הפצוע, הבוקר(צילום: תצפית TPS, הדר לוז/TPS)
  • בית אל
  • פיגוע

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully