גל טרור בגדה

"ילד טהור עם לב זהב": הלוחמים שנרצחו בפיגוע הובאו למנוחות

הלווית יוסי לוי מבית שמש שנרצח בפיגוע סמוך לעפרה נערכה בהר הזיתים בירושלים. אביו החורג ספד לו: "כולך טוב, לב זהב ועכשיו אתה עולה למעלה". בבית העלמין הצבאי באשקלון הובא למנוחות סמ"ר יובל מור יוסף. "היית עמוד התווך של המשפחה, תחסר לכולנו", ספד בן דודו

  • פיגוע
  • גבעת אסף
צילום: רוני כנפו

הלוויותיהם של סמל יוסי כהן בן ה-19 מבית שמש וסמ"ר יובל מור יוסף בן 20 מאשקלון שנרצחו אתמול בפיגוע הירי בגבעת אסף סמוך ליישוב עפרה נערכו, כשמאות בני משפחה וחברים ליוו אותם למנוחת עולמים. הלוויתו של סמל כהן נערכה בבית הלוויות שמגר בירושלים והמשיכה אל בית העלמין בהר הזיתים והלוויתו של סמ"ר מור יוסף נערכת כעת בבית העלמין הצבאי בעירו.

"לא ידענו, לא חשבנו, כולך טוב, כולך לב, כולך זהב, כולך טהור יוסף היקר", ספד בדמעות אביו (החורג) של כהן. "אתה רואה את הצער ומצב עם ישראל. מכה יותר גדולה מהכל... עכשיו אתה עולה למעלה. די למוות, די לצער, לשכול לשנאת אחים, כולנו אחים, איש אחד, עם אחד ולב אחד. אתה נקבר בחלקה קדושה של אנשים קדושים. תודה לך יוסי, תכור אותנו, תתפלל בעבורנו".

כהן היה חייל בודד שגדל בבני ברק. הוא למד בישיבה חרדית בצפון הארץ ומשם התגייס למסלול של "נצח יהודה" בצה"ל. הוא איבד את אביו שמת ממחלה ואמו גרה בירושלים לאחר שנישאה בשנית. במותו הועלה לדרגת סמל.

ראש הישיבה של הלוחם, הרב הרמן, סיפר כי פגש את כהן כשהיה בן 14 בצל מחלת אביו. הוא תאר את הנרצח כמי שביקש להחזיר לעצמו את שמחת החיים חרף מותו של אביו. "היה קשה להוציא ממך חיוך. כעס וקושי של נער. זכיתי להיות בתקופה הזו לצדך הן כשלמדת אצלנו והן כשעברת. היית עקשן גדול. החלטת שאתה רוצה להחזיר לעצמך את השמחה ולחמת למען החיים שלך, העתיד שלך".

עוד בוואלה! NEWS:
תקרית נוספת ליד בית-אל: חייל נפצע בראשו בינוני-קשה מאבן
"כולם הסתכלו והתעלמו": נהג אוטובוס ערבי הותקף במודיעין עילית
מלחמה על חיי הלוחם שנפצע בפיגוע בגבעת אסף; המצוד אחר המחבלים מתרחב

עוד באותו נושא

יוסי היה חייל בודד; יובל רצה "רק קרבי": ההרוגים בפיגוע בגבעת אסף

לכתבה המלאה
הלוויתו של סמל יוסף כהן בירושלים, היום (צילום: רוני כנפו)
סמל יוסי כהן, בן 19 במותו (צילום: באדיבות המשפחה)
קברו של סמל יוסי כהן בהר הזיתים (צילום: תצפית TPS, רן דהן/TPS)
סמל יוסי כהן נקבר בהר הזיתים, היום (צילום: רוני כנפו)
סמל יוסי כהן נקבר בהר הזיתים, היום (צילום: רוני כנפו)

עוד ספד לכהן ואמר בדמעות כי "הפכת לבחור מלא שמחת חיים. לא יאומן. כשסיפר לי המחנך שלך שהיה לו תלמיד בשם יוסף כהן שנהרג, עדיין המוח לא עיכל. לפני תשע שנים, הצטםרנו למשפחת השכול. זה לא משפחת השכול. אנחנו משפחה של לוחמים, של יהודים. לא ייאמן איך הקשיים פוגעים באנשים הכי טובים"

הרב הספרדי של ירושלים שלמה עמר אמר כי כהן "מסר נפשו כדי לשמור על חיי ישראל. על חיים של יהודים, עמד על נשמתו בידיעה מה הסכנות שלפניו והולך במסירות נפש. מי יכול לקלוט ולהבין את הגדולה ואת המעלה של הקדושים האלה". והוסיף" "אנחנו לא מתייאשים, אנחנו לא נכנעים. שלא יחשבו שיכולים להכניע אותנו. עם ישראל עבר מה שלא עבר אף עם בעולם, נרדפנו כמו שאף עם לא נרדף. ואנחנו מחזיקים ונחזיק מעמד".

מחאה מחוץ לבית העלמין בו נקבר יובל מור יוסף (צילום: יניר יגנה)
מחאה מחוץ לבית העלמין בו נקבר יובל מור יוסף (צילום: יניר יגנה)

במקביל אלפים ליוו למנוחות את סמ"ר יובל מור יוסף מאשקלון, בן 20 במותו. "לדאבוני לא הכרתי אותך באופן אישי אבל שמעתי עליך דברים רבים, חבריך סיפרו לי על אדם מיוחד, צנוע, שקט, בעל לב רחב, היית עמוד תווך במשפחתך, כל חופשה הייתה מוקדשת למשפחתך ולעזרה בטיפול באחיותיך. נפלת בהגנה על מולדת, אני מבטיח לך שרוחנו לא תיפול, לא ננוח ולא נשקוט עד שנתפוס את המחבל", ספד לו מפקד החטיבה.

בן הדוד אורי שליו ספד לו: "יובל, החייל היקר שלנו. הלב כואב, הראש מסרב להאמין, שמך יובל כי נולדת בשנת היובל. ידעת תורה, תמיד ראיתי בך הממשיך של סבא. יהיו לי חסרות השיחות איתך, תמיד היית גאה שהיית ביחידה קרבית. היית עמוד התווך של המשפחה, תחסר לכולנו, אני אוהב אותך".

הדוד, סמי מור יוסף, אמר: "נסתרות דרכי האל. יובל הגיבור שלנו. יובל היה גומל חסדים, נותן את הכל, ביישן, העיניים שלו למטה ורחמן גדול, כמה הוא עשה בשביל שתי האחיות שלו, היה מכבד את הוריו. גיבור אמיתי שלנו, כמה צער במשפחה הזו, כמה אפשר לסבול, חייבים להמשיך את מורשתו, לתמוך במוטי ואילנית".

"היה בחור מדהים". מור יוסף (צילום: צילום מסך)
הלוויתו של סמ"ר יובל מור יוסף באשקלון, היום (צילום: תצפית TPS, קובי ריכטר/TPS)

חברתו של יובל, מיכל בוגנים, ספדה לו: "אהוב שלי, אני בשוק. היית אהבת חיי, רק בחודש הבא בן 21. אהוב שלי, רק ילד. מחבל שפל לקח אותך, רצית להיות לוחם, אין איש טוב כמוך, קשה לי עם העובדה שלא הספקנו לדבר, לא הספקתי להגיד לך דברים אחרונים. היית איש צדיק, אני אוהבת אותך מאוד, תמיד תישאר בלב, חיכינו ליום חמישי, היית אמור לחזור הביתה. לא אשכח אותך, רציתי להיות האישה שלך לתמיד, הלב מרוסק".

האב מרדכי, ספד לבנו: "הבן יקיר לי אפרים, ילד של כיבוד הורים, ילד של עזרה, באת לעולם כדי לעזור, אני מבקש - אל תפסיק גם בעולם הבא, תמשיך להתפלל על הבנות, אני לא יכול לבכות, תפלל על האחיות שלך ועל אימא שנמשיך לגדל את הבנות בשמחה. הוא איתנו לעד, אני אוהב אותך יובל". האם אילנית, הוסיפה "סליחה יובל שלי, אני אוהבת אותך".

בפיגוע נפצעו בנוסף לוחם צה"ל אורח קשה מאוד וצעירה נוספת, האזרחית שירה סבג, כבת 20, נפצעה באורח בינוני. מצבו של החייל הפצוע המאושפז בהדסה עין כרם בירושלים מוגדר עדיין קשה מאוד. לאחר שעבר ניתוח ראש מורכב בשעות הערב, הוא מונשם ומורדם ביחידה לטיפול נמרץ ועודנו נמצא בסכנת חיים. סבג נותחה בבית החולים שערי צדק סמוך להגעתה, ובמהלך היום תשוחרר מיחידת ההתאוששות למחלקה רגילה.

(עדכון ראשון: 10:20)

הפוסט המרגש שכתבה מיכל בוגנים חברתו של יובל מור יוסף

קברו של סמ"ר יובל מור יוסף באשקלון, היום (צילום: תצפית TPS, קובי ריכטר/TPS)
קברו של סמ"ר יובל מור יוסף באשקלון, היום (צילום: תצפית TPS, קובי ריכטר/TPS)
קברו של סמ"ר יובל מור יוסף באשקלון, היום (צילום: תצפית TPS, קובי ריכטר/TPS)
תליית מודעת האבל בבית הספר בו למד מור יוסף, אתמול (צילום: שי מכלוף)
הלוויתו של יוסף כהן בבית הלווית שמגר בירושלים, היום (צילום: רוני כנפו)
"האור בבית", יוסי כהן (צילום: באדיבות המשפחה)
"נער מדהים ומקסים", יוסי כהן (צילום: באדיבות המשפחה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully