מבצע "מגן צפוני"

מבצע "מגן צפוני": אותרה מנהרה נוספת שחדרה לשטח ישראל

צה"ל מלכד את המנהרה, ועדכן את ראשי הרשויות באזור. בנוסף, מסר דובר צה"ל פרטים חדשים על הירי בגבול הצפון, לפיהם הכוחות ירו לעבר שלושה פעילי חיזבאללה בבגדים אזרחיים שניסו לגנוב טכנולוגיות של צה"ל

08/12/2018
דובר צה"ל

צה"ל איתר מנהרה נוספת של חיזבאללה בגבול לבנון, כך הודיע הערב (שבת) דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס. כוחות צה"ל מלכדו את המנהרה, החודרת לשטח ישראל. ראשי המועצות באזור עודכנו בדבר מציאת המנהרה, אך מנליס הדגיש כי "בשום שלב המנהרה לא היוותה איום על אזרחי ישראל". עוד הוסיף כי צה"ל פועל הנדסית בשלושה אתרים בגבול הצפון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על חשיפת המנהרה ואמר כי "צה"ל ומערכת הביטחון ממשיכים לפעול בצפון בהצלחה רבה בשיטתיות ובנחישות. אנחנו מחסלים את נשק המנהרות של חיזבאללה. הפעולה הזאת היא בתחילתה ודרושים קור רוח ואורך רוח. נמשיך לפעול עד להשלמתה - וכך נעשה".

ממועצת מטולה נמסר כי "תוואי המנהרה נמצא בשליטת צה"ל ואינו מהווה איום" וכי "אנו ממשיכים בשגרה מלאה ומקיימים הערכות מצב תכופות יחד עם גורמי הצבא בכל הקשור למרחב המושבה".

עוד בוואלה! NEWS:
צה"ל ירה לעבר חשודים בגבול; דיווח: ישראל הזהירה מתקיפה בלבנון
תכנית סודית שחיכתה שלוש שנים: הוויכוח על עיתוי מבצע "מגן צפוני"
למנוע את תחילת "מלחמת מגן צפוני": האחריות על כתפי אלוף הפיקוד

כוחות צה"ל בגבול הצפון, היום(צילום: דובר צה"ל)

מנליס התייחס גם לירי במובלעת רקפת בגזרה המזרחית של גבול לבנון, וסיפר שבמהלך עבודות צה"ל, נפרסה טכנולוגיה לאורך הגבול, ולפי הערכות שלושה פעילי חיזבאללה לבושים בבגדים אזרחיים ניסו להסתנן לשטח על מנת לגנוב את הטכנולוגיה של צהל ולשוב לשטח הלבנוני. כוח צה"ל זיהה אותם וביצע ירי לאוויר. מנליס סרב להתייחס לאופן הוראות פתיחת האש בגבול.

מוקדם יותר עדכן דובר צה"ל השלושה נמלטו, והעבודות נמשכו כסדרן. הירי התרחש ברקע טענות לבנוניות כי צה"ל חצה אתמול את הקו הכחול בגבול, אותן הכחישו גם בצה"ל וגם ביוניפי"ל.

בניגוד לטענות צה"ל, צבא לבנון טוען כי היו אלו חיילים שהתקרבו לגדר כחלק מסיור שגרתי, ולא פעילי חיזבאללה. לפי הודעת סוכנות הידיעות הרשמית של לבנון נכתב כי "חיילי האויב הציוני ירו באוויר אחרי שהם הופתעו מסיור שגרתי של צבא לבנון בשטח לבנון בשל הערפל הכבד". ב"וול סטריט ג'ורנל" דווח היום כי ישראל הזהירה את לבנון דרך ארצות הברית וצרפת, כי תתקוף בשטחה אם חיזבאללה לא יעצור את פיתוח הטילים המדויקים בתמיכת איראן.

עוד באותו נושא

צה"ל ירה לעבר חשודים בגבול; דיווח: ישראל הזהירה מתקיפה בלבנון

לכתבה המלאה
כוחות צה"ל בגבול, היום(צילום: דובר צה"ל)

שר המודיעין ישראל כץ בירך על מציאת המנהרה הנוספת ואמר כי "צה"ל ימשיך בפעילותו, ביסודיות ובנחישות עד לחשיפת והשמדת כל מנהרות החיזבאללה".

המבצע נפתח ביום שלישי השבוע במטרה לחשוף ולנטרל את המנהרות ההתקפיות של הגבול שיעי משטח לבנון. עוד באותו היום חשף צה"ל מנהרה שנחפרה ממפעל בלוקים בכפר כילא שבדרום המדינה לשטח ישראל, ובעקבות הפעילות ההנדסית של צה"ל במקום הוכרזה גזרת מטולה כשטח צבאי סגור. ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

(עדכון ראשון 19:00)

פעולות צה"ל בגבול(צילום: דובר צה"ל)
פעולות צה"ל גבול(צילום: דובר צה"ל)
כוחות צה"ל בגבול(צילום: דובר צה"ל)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully