רגב תוקפת: כחלון ברח מאחריות; ליברמן נאמן רק לאגו שלו

לאחר שהוחלט לדחות את ההצבעה בקריאה שנייה ושלישית על חוק הנאמנות בתרבות, שרת התרבות מתחה ביקורת חריפה נגד שר הביטחון המתפטר ליברמן ושר האוצר כחלון, שאפשר חופש הצבעה בסיעתו והעמיד בסיכון את הרוב הקואליציוני. "ליברמן נאמן רק לכיסא שלו, אני לא מזגזגת"

רוני כנפו

שרת התרבות מירי רגב מתחה היום (שני) ביקורת חריפה נגד שר הביטחון המתפטר אביגדור ליברמן ושר האוצר משה כחלון, זאת לאחר שהוחלט לדחות את ההצבעה במליאה על חוק הנאמנות בתרבות. רגב האשימה את ליברמן שהתנה את תמיכתו בחוק בתמיכה מקבילה של האופוזיציה ביוזמת החקיקה שלו להטיל עונש מוות על מחבלים, ואילו כחלון הותקף בשל העובדה שאישר חופש הצבעה לחברי מפלגתו - מה שפורר את הרוב הקואליציוני השברירי.

"אני רוצה ליישר מבט למשפחות השכולות, לציבור הישראלי ש-70% ממנו תומך בחוק נאמנות בתרבות", אמרה רגב. "אצלי אין זיגזוגים. בשלוש שנים וחצי האחרונות בהן אני בתפקיד, הצלחתי לחולל מהפכות, לתקן עוולות, לגעת בעצבים החשופים של החברה הישראלית, מקומות שבהם חששו לגעת שרי התרבות מאז קום המדינה".

לקריאה נוספת:
הקואליציה התקשתה לגבש רוב: חוק נאמנות בתרבות לא יעלה להצבעה
חופש הצבעה בכולנו על "הנאמנות בתרבות"; הערכה: החוק לא יעלה
עשרות אמנים הפגינו נגד כחלון: "אל תהיה סמרטוט של מירי"

עוד בוואלה!

"קשה להסביר במילים את איכות התמונה. זה מסך מושלם לגיימרים"

לכתבה המלאה
"כחלון ברח מאחריות". רגב במסיבת העיתונאים, היום (צילום: ראובן קסטרו)

בתחילת דבריה, רגב האשימה את כחלון בכך שנמנע מתוקף סמכותו כשר האוצר משלילת תקציב למוסדות תרבות. "הוא איפשר להמשיך ולתקצב הצגות, סרטים ואירועים שמאדירים מחבלים עם דם על הידיים", אמרה רגב. "ידעתי שזה לא יהיה קל והשקעתי מאמצים כדי להסיר חסמים ולזכות גם בברכת היועמ"ש. כמה שמחתי שכחלון הודיע לי לפני מספר חודשים שהוא מצטרף לחוק. חוק הנאמנות בתרבות יצא לדרך בתמיכתם של ממשלת ישראל, השר כחלון והשר ליברמן".

בשלב זה תהתה רגב בנוגע למניעיו של ליברמן למשוך את תמיכתו מהחוק, לאחר שלדבריה האדיר בקמפיין הבחירות שלו את "סוגיית הנאמנות". "מי שדורש עונש מוות למחבלים ומתנגד להעברת כסף לחמאס צריך לרעוד לו האצבעות כשהוא בא להצביע נגד החוק עם אחמד טיבי ותמר זנדברג", אמרה. "מה קורה פה לציבור הבוחרים בליברמן? זו 'מילה זו מילה'? נאמנות? אז מה בעצם הוכיח ליברמן? האחד שנאמנות זה רק לאגו שלו. אין נאמנות לדרך אלא רק לכסא".

רגב מציגה כרזה במהלך מסיבת העיתונאים, היום (צילום: ראובן קסטרו)

לאחר מכן עברה לשר כחלון, שלטענתה חושש להצטייר כמי שתומך בחוק. "אל תתנו שוב למראה המחויך, הידידותי הזה להטעות אתכם", אמרה רגב. "בהחלטה שלו הוא מנסה להפיל את הממשלה, להפיל את החוק ושלא יספר לכם סיפורים. כחלון, אנשי כולנו הם לא עלה תאנה שלך. משמעת קואליציונית היא משמעת קואליציונית וסיעתית. אתה פשוט לא רוצה, אתה פשוט מבוהל. מבוהל משניים וחצי אומנים שיכתבו עליך דבר רע". רגב הוסיפה כי שוחחה בנושא עם יו"ר הקואליציה בנוגע לעתידו של החוק, וטענה כי ישנה אפשרות שהחוק יועבר בשבועות הקרובים.

בסוף דבריה הציגה רגב קריקטורה בה נראה אדם עם דגל ישראל עולה בלהבות ומושך כסף מכספומט של משרד התרבות והספורט. "משרד התרבות והספורט בזכות כחלון וליברמן ימשיך להעביר תקציבים לאותם אלה שמסיתים נגד מדינת ישראל ומעבירים תקציבים לתומכי טרור. צר לי, את זה עוד לא הצלחתי לתקן. על הבושה הזו חתומים היום כחלון וליברמן".

רגב ואורטל תמם במסיבת העיתונאים, היום (צילום: ראובן קסטרו)

רגב הזמינה בתום דבריה את אורטל תמם, אחייניתו של החייל משה תמם שנרצח על ידי המחבל וואליד דקה, לשאת דברים. ההצגה שהעלה תיאטרון "אל-מידאן", על אודות שהותו בכלא של דקה הוביל לסערה ציבורית, ואף הוביל בין השאר ליוזמה החקיקתית של רגב.

"מבחינתנו זה חוק בסיסי והכרחי במדינת ישראל", אמרה תמם. "חוק הנאמנות בתרבות הוא חוק שהוא לא ימין ושמאל. הוא לא פוליטי. אני מצפה מליברמן וכחלון לתמוך. רוצח דודי הפך לגיבור תרבות נערץ, כל זה בזמן שדוד שלי עמוק באדמה וחסר לנו נורא. אבל על זה לא שמעתם, לא כי לא נשבר לנו הלב בכל פעם על כך שבוחרים להעריץ אותו. מה שהשתנה זו ההצגה שעלתה במוסד תרבות שנועדה להאדיר ולהלל את דוד שלי. חייו של דוד שלי נגזלו כחייל במדינת ישראל אבל המדינה הזו משלמת על ההפקה הזו. לא האמנתי שדבר טריוואלי כזה יצריך מעל שלוש שנים של דיונים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully