פרשת 4000

פרסום ראשון: שאול אלוביץ' נחקר בלהב 433 בהשלמות חקירה בתיק 4000

בעל השליטה לשעבר בקבוצת בזק הגיע למשרדי היחידה על מנת לבצע השלמות בחקירת תיק 4000. מוקדם יותר השבוע העריך גורם במשטרה כי צוות החקירה לא ישלים את סיכום ממצאיה עד לתום כהונת המפכ"ל אלשיך

22/11/2018
עריכה: איתי עמרם

בעל השליטה לשעבר בקבוצת בזק, שאול אלוביץ', הגיע הערב (חמישי) למשרדי להב 433 על מנת לבצע השלמות בחקירת תיק 4000, המכונה פרשת בזק. מוקדם יותר השבוע העריך גורם במשטרה כי סיכום הממצאים בחקירה לא יושלם עד לתום כהונת המפכ"ל הנוכחי רוני אלשיך בחודש הבא.

הגורם אף העריך כי לחוקרים יידרשו עוד כמה שבועות לסיכום התיק, וכי הם ידרשו לעוד לכמה בדיקות ש"צצו" במהלך סיכום הממצאים.

לקריאה נוספת:
בניגוד להערכות: סיכום תיק 4000 - לא לפני תום כהונת אלשיך
נתניהו נחקר בפרשת בזק: "תיק 4000 לא היה ולא נברא"

טוב לדעת (מקודם)

אל תתפשרו על מין לא מספק: כך תשפרו ביצועים - עם הנחה בלעדית

מוגש מטעם "גברא"
אלוביץ' בבית המשפט, לפני כחודשיים(צילום: ראובן קסטרו)

בעבר העריכו גורמים במשרד המשפטים כי לקראת סוף השנה יחליט היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. הכוונה היא גם לתיקים 1000 ו-2000, שבהם כבר הוגשו המלצות המשטרה, וגם לתיק 4000. כעת כבר ברור כי היועמ"ש לא יוכל לקבל את ההחלטה במועד זה, וההערכות הן כי גם אם ההמלצות יוגשו לפני סוף השנה, ההחלטה אם להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע תתקבל רק בעוד כמה חודשים.

הפעם האחרונה בה נחקר נתניהו בנוגע לפרשה, הייתה בחודש אוגוסט. חקירתו ארכה כארבע שעות ובמהלכה הוצגו לו עדויות וממצאים חדשים שנאספו. מטעמו של ראש הממשלה נמסר אז כי אחרי החקירה הוא "בטוח שתיק 4000 קרס סופית" וכי "הנתונים מוכיחים באופן חד משמעי שהסיקור על נתניהו בוואלה! NEWS בתקופת אלוביץ' נותר שלילי כפי שהיה כשוואלה! NEWS היה בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כהוא זה כשנתניהו נהיה שר תקשורת".

"התיק קרס". נתניהו(צילום: ראובן קסטרו)

במקביל, נציג המשטרה הצהיר בדיון שנערך באותו החודש בבית המשפט השלום בתל אביב בנוגע להארכת הקפאת נכסיו של בעלי השליטה בקבוצת בזק שאול אלוביץ' כי רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, חשודה בקבלת שוחד בתיק 4000. על פי הפרסום ב"הארץ" בנושא, נציג המשטרה בדיון, רב-פקד אורי קנר ציין כי ישנן ראיות לכך שבני הזוג נתניהו ובני הזוג אלוביץ' היו מודעים כולם למשמעות של צעדיהם.

החשד לשוחד נגד שרה נתניהו פורסם לראשונה על ידי תאגיד השידור "כאן", אולם במהלך הדיון הודתה המשטרה לראשונה כי זו העבירה המיוחסת לרעיית ראש הממשלה. "ישנם אנשים שלא נחקרו עדיין בתיק", הסביר אז קנר במהלך הדיון. הדברים בעניינה של נתניהו נאמרו בתשובה לשאלת הסניגורית של איריס אלוביץ', מיכל רוזן עוזר, אם הגברת נתניהו ידעה כי תמורת הסיקור האוהד יינתנו לבזק הטבות שלטוניות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully