סערת ביטול השכירות לזוג האתיופי בנתניה: "ריח חריף של גזענות"

  ח"כ מאיר כהן ביקש חוות דעת משפטית בנושא ביטול חוזה השכירות לזוג ממוצא אתיופי בנתניה, בעקבות הפרסום בוואלה! NEWS. "המדינה לא עושה די למיגור הגזענות, ההיפך הוא הנכון", טען כהן. עמותת "פידל" לשילוב יוצאי אתיופיה: "אדם שמביע גזענות כזו צריך לשלם את המחיר"

  ההתכתבות בין הדיירת לבעל הדירה

  אחרי הפרסום בוואלה! NEWS על ביטול השכירות לזוג ממוצא אתיופי בנתניה, חבר הכנסת מאיר כהן ("יש עתיד") ביקש אתמול (רביעי) חוות דעת משפטית בנושא. "הריח שעולה מהכתבה הוא ריח חריף מאוד של גזענות ברמה הכי צינית ומרושעת", אמר כהן. "המדינה לא עושה די למיגור הגזענות - ההיפך הוא הנכון. היא עוצמת את עיניה ומפעם לפעם יש טיפול במקרה נקודתי. הבעיה היא לא מקרה כזה או אחר, אלא הלך הרוח שאותו יש לגדוע מהשורש".

  מנכ"לית עמותת "פידל" העוסקת בחינוך ושילוב חברתי על יוצאי אתיופיה, מיכל אברה סמואל, טענה כי "המקרה המזעזע של אי-השכרת דירה לזוג עקב מוצאו, דרוש הפעלת סנקציות כנגד גילויי גזענות מסוג זה. אדם שמביע גזענות כזו צריך לשלם את המחיר". אברה סמואל הוסיפה כי לפני כמה שנים יצאה הקהילה האתיופית להפגין בקריית מלאכי בעקבות מקרה דומה. "כמו אז, כך היום, אנו לא נשתוק על אירועים מסוג זה ואנחנו דורשים לטפל באירועים חמורים שכאלה ולמצות את הדין עם השוכר", אמרה.

  עוד בוואלה! NEWS:
  סקר וואלה! NEWS: נתניהו שומר על כוחו, גנץ מקפיץ את המחנה הציוני
  "משחק האומץ" של רוי נגמר באסון: "טלטלה גדולה לבית הספר"
  המוות הטרגי של המקורבת ללבייב: "זו לא התאבדות, זה רצח"

  עוד באותו נושא

  "מוטרד מהריח של האינג'רה": ביטל את חוזה השכירות לזוג ממוצא אתיופי

  לכתבה המלאה
  "הלך רוח שיש לגדוע מהשורש". כהן (צילום: ראובן קסטרו)

  שלשום פורסם כי בעלי דירה מנתניה ביטלו את החוזה לזוג שוכרים ממוצא אתיופי בטענה כי הם "מוטרדים" מהריח של מאכל האינג'רה. לאחר שחתמו על החוזה והעבירו את השיקים עבור שכר הדירה, אליה היו עתידים להיכנס בתחילת חודש ינואר, התקשר השוכר אל שרה ארגאו לוודא אם היא מכינה את "כל המאכלים של העדה". ארגאו סיפרה לו כי מדי פעם היא מביאה אינג'רה מאמה ובתגובה החליט הבעלים שהזוג לא יוכל להיכנס לדירה והחזיר להם את התשלום.

  "הוא התקשר לוודא איתי אם אני מכינה את 'כל המאכלים של העדה'", סיפרה. "לא הבנתי למה הוא מתכוון, והוא חזר ושאל על המאכלים ועל הריחות. מאוחר יותר הוא שלח לי הודעה שהתכוון לאינג'רה. הסברתי לו שאני לא מכינה, אך מדי פעם אני מביאה מאימא שלי. לאחר שאמרתי את המילים הללו, הוא החליט שאנחנו לא יכולים להמשיך בתהליך. הסברתי שאין לי כל בעיה לא להביא הביתה אם זה ממש בעייתי, אך הוא ביקש סליחה ואמר שאשתו תחזיר לנו את כל השיקים שלנו".

  ארגאו אמרה כי בהמשך התקשרה אליה בעלת הדירה ובן זוגה שוחח עמה. בשיחה אמרה לו כי בעבר גרה בבניין שכנה שהכינה מאכלים אתיופיים, וטענה כי "אם הייתה להם אפשרות הם היו בורחים". עוד אמרה בעלת הדירה כי "אם הייתה לי אפשרות להוסיף את זה בחוזה, הייתי מוסיפה, אבל מי היה מבטיח לי שלא תבשלו שם את זה". היא התנצלה וניתקה את השיחה. "אני בהלם, מזועזעת ומקווה שזה יגיע לאן שזה צריך להגיע. די לגזענות", אמרה ארגאו.

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

   התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully