יו"ר ועדת הפנים נגד יועמ"ש הכנסת: "לא אאפשר לזילבר להופיע"

אחרי שעו"ד איל ינון הבהיר כי אין למנוע את הופעתה של דינה זילבר, ח"כ יואב קיש תקף: "אין לך סמכות לכך, לא אאפשר הפיכה שיפוטית". אדלשטיין גיבה את עמדתו ובלשכתו אמרו לוואלה! NEWS כי "ליו"ר הוועדה סמכות לנהל דיונים כראות עיניו"

19/11/2018
צילום: ערוץ הכנסת, עריכה: איתי עמרם

יו"ר ועדת הפנים ח"כ יואב קיש (הליכוד) יצא הערב (שני) במתקפה נגד הבהרתו של היועץ המשפטי לכנסת עו"ד איל ינון, כי אין ליושבי ראשי ועדות הכנסת סמכות למנוע את הופעתה של המשנה ליועמ"ש עו"ד דינה זילבר בפני הוועדות. במכתב שהגיע לידי וואלה! NEWS כותב קיש לעו"ד ינון כי "לא אתן להפיכה השיפוטית שקרתה בממשלה להגיע גם לכנסת".

קיש טען בתגובה כי הודעתו של עו"ד ינון "מנוגדת חזיתית לחוק יסוד". עוד הוסיף כי "מכתבך גם פוגע בסמכויות ראשי ועדות הכנסת שעל הגנתם אתה אמון". לדבריו, "רק ליו"ר ועדה יש סמכות לקבוע מי ידבר או יופיע בפני ועדות הכנסת. לא לך". ח"כ קיש דחה את ההחלטה של ינון וקבע בתגובה כי "לא אאפשר את הופעתה של עו"ד זילבר בפני הוועדה שבראשותי כל עוד שרת המשפטים לא תתיר את הופעתה, או למצער כל עוד היא לא תבחר לעזוב את שירות המדינה ולהופיע כבעלת עמדה פרטית".

עוד בוואלה! NEWS
היועמ"ש שלח מכתב נזיפה לזילבר: "רואה את התבטאותך בחומרה"
שקד על זילבר: אין רדיפה פוליטית; כל אחד צריך לדעת את תפקידו
שקד למנדלבליט: המשנה ליועמ"ש תפסיק לייצג את משרד המשפטים

עוד בוואלה!

מי שידך בין ירמי לאמדורסקי: כמה אתם מכירים את זמרי ישראל?

בשיתוף FRIENDS
לא אתן להפיכה השיפוטית שקרתה בממשלה להגיע גם לכנסת", יואב קיש(צילום: ניב אהרונסון)

את העמדה החריפה של קיש, גיבה הערב יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין שסבור כי אין מניעה שלא לאפשר את הופעתה של עו"ד זילבר בוועדה. בלשכתו אמרו לוואלה! NEWS כי "הכנסת לא יכולה לקבוע לממשלה מי הנציג שיגיע מטעמה לדיונים בוועדות, אולם יו"ר הכנסת טוען כי ליו"ר הועדה יש סמכות מלאה לנהל דיונים המתקיימים בה כראות עיניו".

מוקדם יותר, בפניה ששיגר עו"ד ינון ליושבי ראש הוועדות בכנסת בתגובה לפנייה של ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני), הוא כתב כי יש לאפשר לעו"ד דינה זילבר להופיע בפניהם ככל שהיא תישלח לייצג את עמדת היועץ המשפטי לממשלה.

דינה זילבר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, פורום קהלת)

"מנקודת מבטה של הכנסת ברור כי הליכי חקיקה תקינים מחייבים לשמוע את עמדת היועמ"ש ביחס להצעות החוק הנידונות בוועדות, וכי יושבי ראש הוועדות אינם יכולים לערבב בין הבעת עמדתם ביחס למחלוקת האמורה, לבין עשיית שימוש בסמכויות הניהול המסורות להם - זאת כדי להכתיב ליועץ המשפטי לממשלה, שעל מעמדו הייחודי ועצמאותו המקצועית אין חולק - מי יציג את עמדתו בוועדה", כך עו"ד ינון.

הסערה סביב עו"ד זילבר החלה לפני כשבועיים, כשבמהלך דיון בוועדת החינוך התרבות והספורט של הכנסת תקפה את חוק הנאמנות בתרבות ואמרה כי "הארץ שינתה את פניה".

עו"ד איל ינון(צילום: אתר רשמי, גלובס, אייל יצהר)

לדבריה, "הימים אינם פשוטים והם מביאים איתם לא רק חוקים חדשים אלא גם מילים חדשות: משילות, נאמנות והתגברות". היא הוסיפה כי "זהו שיח לעומתי פוצע, מצלק, מסמן ומתייג - מי לנו, מי לצרינו, ואם יש מי שנאמן אז יש מי שבוגד, גיס חמישי. הבו לנו יועמ"שים צייתנים, אמנים מסורסים, תקשורת מרוסנת, עם ממושמע, מחונך, שחשיבתו אחידה".

דבריה גררו ביקורת חריפה, ובעקבותיה היא ננזפה על ידי היועמ"ש, שעם זאת הבהיר כי לא ימנע ממנה להמשיך ולייצגו גם בוועדות הכנסת. שרת המשפטים איילת שקד דחתה את החלטת היועמ"ש והודיעה כי תמשיך להחרים את הופעותיה בכנסת.

אדלשטיין(צילום: אתר רשמי, דוברות הכנסת)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully