פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אחרי שמדינה שלמה התגייסה בשבילה: רוני כהן עברה השתלת מח עצם

   יותר מ-16,200 דגימות חדשות נוספו למאגר מח העצם של עזר ציון לאחר המבצע הארצי להצלת כהן שחלתה בלוקמיה. אחיה, שלו התאמה של 50% איתה, תרם לה את מח העצם שלו וכל הבדיקות הראשוניות נמצאו תקינות. היא מחכה להמשך ההליך הרפואי

   אחרי שמדינה שלמה התגייסה בשבילה: רוני כהן עברה השתלת מח עצם

   לאחר המבצע הארצי להצלת רוני כהן היום (ראשון) נודע שהבדיקות הראשוניות לאחר ההשתלה יצאו תקינות. כהן, בת 27 ממושב רינתיה, התבשרה כי היא חולה בלוקמיה וחבריה ומשפחתה יצאו למבצע רחב בניסיון למצוא תורם מתאים שסחף את כל הארץ והוסיף 16,200 דגימות חדשות למאגר מח העצם של "עזר מציון".

   במהלך המבצע לא נמצאה התאמה מלאה לכהן בעקבות המבצע, אך אחיה הגדול, שלו התאמה של 50%, תרם את מח העצם שלו. היא עברה השתלת מח עצם הפלואידית, שיטת השתלה חדשה יותר שמתאפשרת גם באחוזי התאמה נמוכים יותר. היום, כחודש וחצי אחרי ההשתלה, כל הבדיקות הראשוניות נמצאו תקינות והיא ממשיכה בהליך הרפואי.

   עוד בנושא בוואלה! NEWS
   בואו להציל את רוני כהן: נפתח מבצע מיוחד למציאת תורם מח עצם
   "נלחמת עם כולם": רוני כהן שמחכה לתרומת מח עצם התחתנה

   החתונה של רוני שחלתה בסרטן, 18 בספטמבר 2018 (מערכת וואלה! NEWS , פייסבוק)
   נלחמים כנגד כל הסיכויים. כהן וערמון ביום חתונתם, ספטמבר (צילום מתוך פייסבוק)

   יום לפני מבצע ההתרמה, כהן פרסמה פוסט בפייסבוק בו שיתפה בתחושותיה. "כששואלים אני ישר חושבת על כמה אני מרגישה אהבה לאנשים שסביבי - לחברות, למשפחה... לברבור", כתבה. "ישר מרגישה ברת מזל שיש כל כך הרבה אנשים שהופכים את העולם בשבילי. ישר מרגישה מפוחדת שזה לא יצליח. ישר העיניים מתמלאות בדמעות...אבל אני לא בוכה".

   במהלך המבצע, כהן ובן זוגה ערמון נישאו בחתונה מצומצמת בבית הוריה במושב רינתיה. לפני החתונה, סיפרה כהן לוואלה! NEWS כי בר, בן זוגה, היה זה שהציע שלא לשנות את מועד החתונה המקורי. "הייתי בבית, בין טיפולי כימו קשים", סיפרה בהתרגשות. "כמובן שהסכמתי. עשינו חתונה קטנה לחברים והמשפחה בלבד בבית של ההורים שלנו".

   רוני כהן להציל את רוני (אתר רשמי)
   "מרגישה ברת מזל". כהן ובן זוגה (צילום מתוך פייסבוק)