האם והאח ידעו על כוונת הפיגוע: אישום נגד משפחת המחבל מברקן

מכתבי האישום עולה כי אמו ואחיו של המחבל ידעו שיש בידיו נשק וכי בכוונתו למות כ"שהיד" - אך לא פעלו למנוע את הפיגוע. בנוסף לכך, האח נאשם בשיבוש הליכי משפט בגין ניסיונו להסתיר את מכשיר ההקלטה של מצלמת האבטחה בביתם. המחבל עדיין לא נתפס

עריכה: יאיר דניאל

כתבי אישום הוגשו אתמול (חמישי) לבית המשפט הצבאי בשומרון נגד אמו ואחיו של המחבל שביצע את הפיגוע באזור התעשייה ברקן. המחבל, אשרף נעאלווה מהכפר שוויכה שבאזור טול כרם, רצח את קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי במסע ירי במפעל "אלון".

מכתב האישום עולה כי אמו של המחבל ידעה שיש בידיו נשק וכי הוא מתאמן בו. נעאלווה אף ציין בפניה כשבועיים לפני הפיגוע כי בכוונתו לבצע פיגוע ולמות כ"שהיד". כמו כן, האם יידעה את אחיו בפרטים - אך השניים לא פעלו למנוע את הפיגוע.

עוד בוואלה! NEWS:
יקבל את האולטימטום או ילך לבחירות? נתניהו ייפגש היום עם בנט
גבר נורה למוות בבאר שבע; שניים נוספים נפצעו בינוני-קשה
פלסטיני עם תסמונת דאון נורה ומת, עדויות נגבו רק אחרי 9 חודשים

עוד באותו נושא

אלפי לוחמים שמחכים לטעות של מחבל אחד: המצוד אחרי הרוצח מברקן

לכתבה המלאה
עדיין לא נתפס. המחבל אשרף נעאלווה (צילום: מערכת וואלה! NEWS, טוויטר)
המצוד נמשך. כוחות צה"ל בחיפושים בשוויכה (צילום: דובר צה"ל)

בנוסף לכך, לאח מיוחסת עבירה נוספת של שיבוש הליכי משפט בגין ניסיונו, לאחר הפיגוע, להסתיר את מכשיר ההקלטה של מצלמת האבטחה בביתם. עם הגשת כתבי האישום ביקשה התביעה הצבאית את הארכת מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים.

כתבי אישום אלה מצטרפים לכתבי אישום נוספים בפרשה נגד מעורבים אחרים שלא מנעו את הפיגוע. זאת במקביל להמשך המצוד אחר נעלוואה, שנמלט מהמקום לאחר שרצח את לבנגרונד-יחזקאל וחג'בי בחודש שעבר - ועדיין לא נתפס.

נרצחה בפיגוע. קים לבנגרונד-יחזקאל (צילום: מערכת וואלה! NEWS)
נרצח בפיגוע. זיו חג'בי (צילום: מערכת וואלה! NEWS, .)

צה"ל הקים כוח משימה מבוסס מודיעין, שבמשך החודש האחרון יוצא למשימות איתור בלילה וביום במסגרת החיפושים אחר המחבל החמוש. עד כה נסרקו עשרות מבנים בהם מערות, חממות ושטחים חקלאיים. כמו כן תושאלו ונחקרו עשרות פלסטינים שהכירו אותו או באו איתו במגע בחודשים האחרונים, במטרה להתחקות אחר עקבותיו.

בתחילת החודש הוציא מפקד פיקוד מרכז אלוף נדב פדן צו הריסה לבית המחבל. הצו מתייחס לקומת המרתף וקומת הקרקע של המבנה בכפר שוויכה, שבו התגורר נעאלווה. האישור ניתן לאחר שנדחתה השגה שהגישה משפחתו של המחבל נגד הריסת הבית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully