רוצים שקט: גל מחאות של תושבי הדרום נגד מדיניות הממשלה בעזה

במחאה על הפסקת האש חוסמים 300 תלמידי את צומת מגן שבמועצה האזורית אשכול. בני הנוער מוחים על העברת הסחורות לכרם שלום. מוקדם יותר הפגינו עשרות סמוך למעבר כרם שלום והחלו לחסום משאיות. הצעירים מניפים דגלי ישראל וצועקים "ביבי תפסיק לפחד, הדרום שווה יותר"

14/11/2018
צילום: שלומי גבאי

כ-300 תלמידים מעוטף עזה חוסמים הבוקר (רביעי) את ציר הגישה לכביש 232 שמוביל למעבר כרם שלום. בני הנוער מוחים על מדיניות הממשלה בסבב ההסלמה האחרון בדרום ונגד הפסקת האש עם חמאס. במקום נוצר עומס תנועה שחוסם את הגישה למשאיות לעזה.

הלמידים מתיכון "נופי הבשור" במועצה האזורית אשכול מניפים את דגלי ישראל וצועקים "ביבי תפסיק לפחד, לא רוצים לחיות בפחד, ביבי תתעורר הדרום שווה יותר". תמיר הדר, תלמיד כיתה י"ב סיפר כי " אנחנו מפגנים כדי להשמיע את הקול שלנו. אנחנו לא מסכימים עם ההחלטה על הפסקת האש. האזור חטף הרבה זמן, אנשים מפחדים וחיים תחת לחץ כבר הרבה זמן והפעם אנחנו לא שותקים".

עוד בוואלה! NEWS:
ברקע חילוקי הדעות: ליברמן הודיע על כינוס ישיבה מיוחדת של סיעתו
מי ניצח בעיר שלכם? כל התוצאות מהסיבוב השני בבחירות המקומיות
מחבל השליך רימונים לעבר כוח צה"ל סמוך לגדר בצפון הרצועה ונעצר

עוד באותו נושא

תושבים בשדרות הפגינו נגד הפסקת האש; בעזה חוגגים בעצרת חמאס

לכתבה המלאה
"לא שותקים". הפגנת התלמידים, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)
חוסמים את משאיות הסחורות לעזה, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)

מוקדם יותר הגיעו למעבר כרם שלום כ-30 מוחים שהבעירו צמיגים וחסמו משאיות שהגיעו למקום. בין הנוכחים היה שמחה גולדין, אביו של חלל צה"ל במבצע צוק איתן הדר גולדין, שגופתו נמצאת עדיין בשבי חמאס,"ההחלטה מפקירה את הבן שלי אתמול, מה שנכנס לעזה זה לא דלק, זה סחורות, ואת זה צריך למנוע וממשלת ישראל נכנעת להם שוב ושוב". גולדין המשיך, "ראש הממשלה מכניס מיליוני דולרים לחמאס, הממשלה הייתה יכולה להתנות את החזרת החיילים בהפסקה, זה ספין והיא לא מנעה מלחמה, אפשר היה להביא השיגים ולהחזיר את הבנים הביתה".

ח"כ לשעבר משה פייגלין נכח אף הוא בהפגנה, "הממשלה הזאת היא חבורה של סמרטוטים, ליברמן לא יכול להיות אפילו שומר בבר, אז ודאי שלא שר ביטחון", אמר פייגלין בהפגנה.

הפגנת תושבי הדרום ליד כרם שלום, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)
הפגנת תושבי הדרום ליד כרם שלום, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)

איציק שטיין גוטמן ממושב שדה אברהם הגיע גם הוא להפגין ואמר כי הוא מרגיש כי תושבי הדרום "לא חלק ממדינת ישראל, לא בביטחון לא בעסקים ולא בחקלאות. הילדים שלנו סובלים כבר 18 שנה. אנחנו נלחמים יחד עם משפחת הדר גם במסדר גולדין ואנחנו רוצים להחזיר את הבנים ואת השבויים הביתה. בכל הסכם שלא יהיה צריך להיות סעיף של החזרת הבנים".

לאחר ההסלמה, מעבר כרם שלום להעברת סחורות, גז ודלק בדרום רצועת עזה עובד הבוקר כרגיל. כך גם העבודות של משרד הביטחון לבניית החומה התת קרקעית נגד מנהרות לאורך כל רצועת עזה.

"ביבי תפסיק לפחד". מחאת התלמידים, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)
הפגנת תושבי הדרום ליד כרם שלום, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)

אתמול התקיימו כמה הפגנות בדרום במחאה על הפסקת האש. בהפגנה העיקרית שבהן השתתפו כ-500 תושבים משדרות, והיא נערכה בצומת הכניסה לעיר. ההפגנה כללה שריפת צמיגים וקריאות "ביבי הביתה!". בעקבות ההפגנות, נחסמו הכבישים בצומת מעון וצומת אורים, ובנוסף בכניסה לשדרות, נתיבות ואופקים. המשטרה עיכבה מספר מפגינים.

"הדם של תל אביב לא יותר אדום משלנו. ממשלה רופסת! הקבינט לא צריכים לישון פה ולשכב עם הילדים על הכביש באזעקה. חתמו הפסקת אש כי פחדו שזה יגיע לתל אביב ויבנה", אמרו המפגינים. "זו לא הפגנה של שנאה. אנשים מיואשים. רוצים שקט, לא כניעה לטרור של ליברמן בנט ונתניהו", הוסיפו.

(עדכון ראשון: 5:29)

הפגנת תושבי הדרום ליד כרם שלום, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)
הפגנת תושבי הדרום ליד כרם שלום, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)
הפגנת תושבי הדרום ליד כרם שלום, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)
הפגנת תושבי הדרום ליד כרם שלום, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, TPS)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully