ראשון לציון בחרה ראש עיר חדש: קינסטליך ניצח את צור

דב צור נפרד מכיסאו לאחר עשור ובצילה של פרשת השחיתות בעירייה, כשהוא מפסיד לסגנו לשעבר - רז קינסטליך. ראש העיר הנבחר הודה ליריבו: "ביני ובין דב היו מחלוקות לא מעטות והתקיימה מערכת בחירות מאתגרת. יחד עם זאת, אני חש כבוד והערכה רבה לתרומתו ארוכת השנים לעיר"

14/11/2018
צילום: ניב אהרונוסון, רוני כנפו. עריכה: תום זואילי

רז קינסטליך הוא ראש העירייה הנבחר של ראשון לציון, זאת לאחר שהוכרז הלילה (רביעי) ניצחונו על ראש העיר המכהן דב צור. קינסטליך ניצח עם 52.66% מקולות הבוחרים, בעוד צור זכה ל- 47.34% מהקולות.

"איזה אושר. הבטחתי לכם שהיום נעשה משהו בלתי נשכח. עשינו את זה! יש לי רק דבר אחד להגיד לכם: אתם ג-ד-ו-ל-י-ם!", כתב קינסטליך בדף הפייסבוק שלו לאחר הניצחון, "אני חש את גודל האחריות על כתפיי ואת החובה שיש לי להיות ראוי לאמונכם. אני אעשה הכל כדי שתהיו גאים בבחירתכם בי. האתגרים שעומדים בפני ראשון לציון הם אמיתיים ורציניים. אני בטוח שאעמוד בהם עם השותפים הנפלאים לצידי".

עוד בוואלה! NEWS:
לילה של דרמות בסיבוב השני
משה ליאון ניצח את עופר ברקוביץ': "ירושלים בחרה את הביחד"
קרקס פוליטי מבית נתניהו: כשהמנהיגים חוששים לצאת "שמאלנים"

קינסטליך מצביע יחד עם בני משפחתו, אתמול(צילום: (צילום: מטה רז קינסטליך))

הוא הוסיף: "תושבים יקרים, היום הוא הרגע להניח בצד את המחלוקות, ההאשמות והקמפיין הסוער שידעה ראשון לציון בחודשים האחרונים. זה הזמן לאיחוד השורות. מהיום מתחיל השינוי. המסע שלי לראשות העירייה לא כלל קיצורי דרך. הוא לא כלל פשרות. הוא היה קשה וארוך. הוא דרש אומץ, לקיחת סיכון ובעיקר הרבה עשייה. יצאתי אליו כי האמנתי שהעיר זקוקה לשינוי וכי יש ביכולתי להביא אותו ואתם האמנתם בי. אתם שהענקתם לי את הכוח והסמכות לפעול - ומעתה חובת ההוכחה היא רק עליי". הוא הודה בדבריו לראש העיר היוצא "מכל הלב": "ביני ובין דב היו מחלוקות לא מעטות והתקיימה מערכת בחירות מאתגרת. יחד עם זאת, אני חש כבוד והערכה רבה לתרומתו ארוכת השנים לעיר. דב הוא פטריוט ראשוני אמיתי ויש לו מניות יסוד בהצלחת העיר הזאת".

ראש העיר היוצא דב צור נפרד מתומכיו בנאום הפסד: "זכיתי לשרת את העיר ראשון לציון ואת תושביה במשך עשור. זו הייתה שליחות מרתקת וזכות גדולה. לצערי, יצאתי להתמודדות הזו עם ידיים קשורות כאשר אני נאלץ להתמודד עם עננה מיותרת וחסרת שחר. אני מודה לכל מי שהצביעו עבורי ועשו את המאמצים הגדולים מאוד בתנאים בלתי אפשריים. כעת הגיע העת לאתגרים חדשים. שוחחתי הלילה עם רז ואיחלתי לו הצלחה באתגר העצום הניצב לפניו. אעזור לו ככל שיבקש".

עוד באותו נושא

משה ליאון נבחר לראשות עיריית י-ם; לילה של דרמות בסיבוב השני

לכתבה המלאה
ראש העיר היוצא, דב צור, מצביע בבחירות, אתמול(צילום: (צילום: מטה דב צור))

טרם התפוצצות פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון, בה נחשד צור בקבלת שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע, מרמה והפרת אמונים, נראה היה שהבחירות מונחות בכיסו של ראש העיר. אך התמונה השתנתה באופן דרמטי: רז קינסטליך, מי שהיה סגנו של צור בחמש השנים האחרונות, החליט לפרוש ממועצת העיר ולהתמודד מולו על ראשות העירייה. אחרי מערכת בחירות סוערת, 48.63% מבעלי זכות הבחירה בעיר יצאו לקלפיות. צור גרף 32% מקולות הבוחרים לעומת 22% של קינסטליך. בסיבוב השני, אם כן, התוצאה התהפכה.

צור בן ה-63 גבר לפני יותר מעשור על ראש העירייה המיתולוגי מאיר ניצן. הוא נחשב לאהוד ומוערך בקרב תושבי העיר. ההתמודדות שלו נערכה בצל פרשת השחיתות הנחקרת במסדרונות העירייה כשאחד החשודים הוא סגן ראש העיר לשעבר ומי שעמד בראש הקואליציה עד שנאלץ לפרוש מתפקידו - ח"כ דוד ביטן (ליכוד). צור נחקר ואף נעצר בחשד לקבלת שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע, מרמה והפרת אמונים. הוא הכחיש את החשדות נגדו ואמר כי הוא בטוח שייצא נקי. ממצאי החקירה עוד לא הוגשו לפרקליטות. בינתיים, צור חזר לעירייה תחת מגבלות ונאסר עליו להשתתף או לצפות בישיבות הוועדה לתכנון ולבנייה, ועדת המכרזים והחברה הכלכלית של העיר. את המירוץ לראשות העירייה החל צור כשחמישה מועמדים חושקים בכסאו: רז קינסטליך, עו"ד ליאל אבן-זוהר, מוטי עג'מי, דורון אוזן ואסף דעבול.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully