הקרב על הבית: הבחירות לרשויות המקומיות

"מאוכזב מזמיר, אך לא כועס": רון חולדאי שב ללשכת ראש העיר ת"א

אחרי מאבק רווי יצרים זכה ראש העיר לקדנציה חמישית בתפקיד עם 46% מהקולות לעומת 34% לסגנו אסף זמיר. חולדאי הודה לתושבים על הבחירה והתייחס להתמודדות של זמיר מולו. "עוד יום של עבודה מתחיל", אמר. זמיר: "מברך את רון ומאחל לו הצלחה"

31/10/2018
צילום: יותם רונן, עריכה: יוסי אלטר

"אני קם לעבודה ובשבילי עוד יום של עבודה מתחיל", כך אמר הבוקר (רביעי) רון חולדאי לאחר שניצח בבחירות לראשות העיר תל אביב וימשיך לקדנציה חמישית בעיר הגדולה. הקרב על העיר היה צמוד בין חולדאי לבין סגנו אסף זמיר ואחרי ספירת מרבית הקולות זכה ראש העיר המכהן ליותר מ-46% לעומת 34% של סגנו זמיר. המועמד השלישי אסף הראל זכה ב13% מהקולות.

חולדאי הודה לתושבי העיר ואמר כי "אני מודה לתושבי תל אביב יפו שנתנו בי את אמונם פעם נוספת, וכמובן לאשתי שהלכה אחרי". על סגנו זמיר שבחר להתמודד מולו בקרב עמוס יצרים ובקמפיין אגרסיבי אמר כי "אני מאוכזב ממנו אך אני לא כועס". לדבריו, הוא ישוב ללשכתו בעירייה וימשיך לבצע את עבודתו כפי שעשה במשך השנים האחרונות ומוכן לקבל לקואליציה את כל המועמדים. "אני אתיישב לשולחן, יש לנו הרבה דברים לעשות, במיוחד כשעכשיו צריך קואליציה חדשה, ולקבוע כל מיני דברים. אני מזמין את כולם לקואליציה".

עוד בוואלה! NEWS :
- טלטלה בצפון, סנסציה בראשל"צ: תוצאות הבחירות מצפון לדרום
- תוצאות סופיות בירושלים: סיבוב שני ומפלה מוחצת לשר אלקין
- "הגעתי למסקנה שאתם כפויי טובה": ראש העיר שלא ידע להפסיד

"מתחיל עוד יום עבודה", חולדאי ורעייתו מחוץ לביתם, הבוקר(צילום: ראובן קסטרו)

כ-42% מתושבי תל אביב הגיעו להצביע בבחירות לראשות העיר במערכת בחירות יצרית וצמודה במיוחד בין חולדאי לזמיר. "תודה לתושבי תל אביב יפו שנתנו בי אמון במערכת הבחירות הזאת, בנחת ובשקט עשיתי את כל מה שהייתי צריך לעשות", הוסיף חולדאי. זמיר החליט ללכת לביתו מבלי לתת הצהרה לתקשורת ואף לא התקשר לחולדאי לברך על ניצחונו כמקובל.

חולדאי, שמנצח מערכת בחירות חמישית, אמר לתומכיו במטה: "מודה לצוות שלי שעבד ביסודיות, בלי צלצולים ורעשים. אני שמח שהראינו שאפשר לעשות מערכת בחירות נקיה, ראויה, ולהביא שוב את הניצחון. לפי דעתי זה לא ניצחון אבל זה הישג, שיש לנו עוד הרבה מה לעשות עבורם, בשבילם, ביחד איתם, בשנים הבאות".

"אתם ראיתם את ליאור (ראש המטה, ד"י), שאמר שקבענו יעדים ועמדנו בהם. איך אומרים החבר'ה? הגיע הזמן לחזור לעבודה. ממחר חוזרים לעבודה. נמשיך לעבוד בשקט ובמקצועיות. אם תרשו לי הערה אחת. כל אלה שמצלמים אותי עכשיו. כל הזמן אמרתי לכם, אתם ראיתם סקר? לחיי הדרמות שבדרך. אנחנו נמשיך לנהל את העיר. נקים קואליציה טובה ונעשה הכל כמו שצריך".

בצהריים התייחס אסף זמיר לראשונה להפסדו בבחירות, ואיחל לראשונה בהצלחה לחולדאי. "אני רוצה לברך את רון חולדאי ולאחל לו בהצלחה", כתב בחשבון האינסטגרם הפרטי שלו, "רצתי לראשות העיר כי אני באמת מאמין שיש הרבה תחומים שבהם יש לעיר שלנו לאן להתקדם ואני באמת מרגיש שיכולתי לקחת אותנו לשם. כ-65 אלף תל אביבים חשבו ככה גם הם, אבל זה לא הספיק. רון חולדאי נבחר לקדנציה חמישית וישלים רבע מאה בתפקיד ראש העיר ואנחנו נהיה שם, ששת חברי רוב העיר, הסיעה השנייה בגודלה במועצה, כדי להילחם למען העיר בכל התחומים עליהם דיברנו בקמפיין".

(עדכון ראשון: 9:27)

עוד באותו נושא

רון חולדאי ניצח את אסף זמיר בת"א: "עשיתי מה שהיה צריך לעשות"

לכתבה המלאה
חולדאי ורעייתו לאחר הזכייה, הבוקר(צילום: ראובן קסטרו)
הלך הבייתה בלי לברך את המנצח. זמיר, אמש(צילום: מערכת וואלה! NEWS, קובי ריכטר/TPS)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully