הקרב על הבית: הבחירות לרשויות המקומיות

הקרב הסוער על הערים הגדולות: סיבוב שני בירושלים, ניצחון לחולדאי

בירושלים יעלו עופר ברקוביץ' ומשה ליאון לסיבוב השני, ואילו בחיפה הביסה המתמודדת עינת קליש- רותם את ראש העיר המכהן. המתמודד אסף זמיר נטש את מטה הבחירות לאחר שנודע לו על הפסדו

צילום: שי מכלוף, רוני כנפו, שלומי כהן, עריכה: איתי עמרם

אחרי יממה מתוחה וחודשים של הכנות, הגיעו הבוקר (רביעי) תוצאות האמת בבחירות לרשויות המקומיות. בכל רחבי הארץ נרשמו מהפכים, ניצחונות דרמטיים - וגם תוצאות שמובילות לסיבוב שני, שייערך ביום שלישי בעוד שבועיים, ולא ייערך במתכונת של יום שבתון. יותר מ-3.5 מיליון ישראלים, המהווים כ-57% מבעלי זכות ההצבעה, בחרו אתמול את מועמדיהם, ובכך נחצה שיעור ההצבעה בבחירות המוניציפליות הקודמות שהתקיימו בשנת 2013, שעמד על 51.1%.

מי ניצח בעיר שלכם? רשימת תוצאות המלאה

עוד בוואלה! NEWS:
חולדאי ניצח בת"א, סיבוב שני בי-ם | כל העדכונים מהלילה הדרמטי
קרבות צמודים וסבבים שניים: תוצאות הבחירות מצפון לדרום
מי ינצח בעיר שלכם? התוצאות בבחירות המקומיות בזמן אמת

עוד באותו נושא

דרמה בחיפה: מדגם מנבא ניצחון של 57% לעינת קליש על יונה יהב

לכתבה המלאה
(צילום: מערכת וואלה! NEWS)

ירושלים - ברקוביץ' וליאון עולים לסיבוב השני

בירושלים עומדים המועמדים עופר ברקוביץ' ומשה ליאון עם תוצאות כמעט צמודות, כשליאון עם 33 אחוזי תמיכה, וברקוביץ' עם 29%. זאב אלקין נחל מפלה, ומשתרך מאחור. אחוז ההצבעה בעיר נמוך, כולל בשכונות החרדיות, לעומת עלייה בשכונות הערביות. לאור העובדה שאף אחד מהמועמדים לא גרף יותר מ-40 אחוזי תמיכה, ייערך סיבוב שני ביום שלישי בעוד שבועיים. עם היוודע על עלייתו לסיבוב השני אמר ברקוביץ' כי "בכל מקרה זה ניצחון".

ליאון בחגיגות אחרי ההכרזה על סיבוב שני (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מאיר אליפור)

תל אביב - חולדאי ממשיך לכהונה נוספת

כ-42% מתושבי תל אביב הגיעו להצביע, ומספירת הקולות עולה כי ראש העיר המכהן רון חולדאי זכה ב-46% מהקולות, ול-34% הגיע סגנו אסף זמיר. אחרי קבלת התוצאות הגיע חולדאי למטה והודה לתושבים "שנתנו בי אמון במערכת הבחירות הזאת. בנחת ובשקט עשיתי את כל מה שהייתי צריך לעשות". זמיר החליט ללכת לביתו מבלי לתת הצהרה לתקשור, אך לפני כן אמר כי "אני גאה ברשימה שלי, ובאנשים שעבדו איתי".

חולדאי, אחרי ההכרזה על ניצחונו (צילום: ניב אהרונסון)

חיפה - ניצחון מוחץ לקליש-רותם על יהב

מערכת הבחירות הסוערת בחיפה הגיעה לסיום עם ניצחון של עינת קליש-רותם על ראש העיר המכהן יונה יהב. קליש-רותם זכתה ב-55 אחוזים מהקולות, ואילו יהב עם 37%. לפני ששמע יהב את תוצאות המדגם, ועזב את המטה וחזר לביתו. בטרם התקבלו התוצאות הסופיות, עם פרסום מדגם שחזה את נצחונה, נמסר מטעמה של קליש-רותם כי "התוצאות מעודדות. מצפה לנו לילה ארוך, שרק בסיומו נדע להגיד לאיזה כיוון תצעד חיפה".

קליש-רותם. ראשת העיר החדשה של חיפה (צילום: שלומי גבאי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully