הקרב על הבית: הבחירות לרשויות המקומיות

מי זכה בבחירות בעיר שלכם? התוצאות בבחירות המקומיות בזמן אמת

אחרי שתושבי הרשויות המקומיות והאזוריות יצאו להצביע, זורמות התוצאות לראשי הערים ולמועצות. מי המועמדים שהצליחו להיכנס לרשות וייצגו את נבחריהם בחמש השנים הבאות? כל הנתונים

30/10/2018
אתר רשמי

יותר משישה מיליון אזרחים יצאו היום (שלישי) לבחור את מועמדיהם לראש הרשות ולמועצה, בבחירות לרשויות המקומיות. לראשונה יום הבחירות חל במתכונת של יום שבתון במשק, זאת במטרה להעלות את אחוז ההצבעה. 6,031,784 תושבים קיבלו זכות הצבעה בבחירות לרשויות המקומיות, ו-622,024 תושבים בעלי זכות הצבעה במועצות האזוריות. ההצבעות התקיימו ב-11,000 קלפיות, מתוכן 9,452 קלפיות ברשויות המקומיות.

בניגוד לבחירות לכנסת, לא רק אזרחי ישראל מגיל 17 הצביעו, אלא גם תושבי קבע. כלומר כל מי שהוא בעל תעודת זהות ותעודת תושבות, לרבות תושבי מזרח ירושלים וכל מי שמוגדר כתושב. על פי נתוני משרד הפנים, ליותר ל-270 אלף איש הייתה זאת ההזדמנות הראשונה להשתתף בהצבעה לבחירות לרשויות המקומיות.

מי מוביל ביישוב שלכם? לחצו כאן וגלו

מעל ל-3.5 מיליון איש המהווים יותר מ-55% מאזרחי המדינה בעלי זכות הצבעה, הצביעו בבחירות לרשויות המקומיות. בכך נחצה אחוז ההצבעה הארצי של בחירות 2013.

אחוזי ההצבעה בבחירות 2008 עמדו על 51.85%, ובבחירות 2013 על 51.1%. קביעת יום הבחירות כיום שבתון, היא חלק ממאמצי משרד הפנים לעודד את הציבור ללכת ולהצביע ולהעלות את אחוז הבוחרים, ברקע הירידה באחוזי ההצבעה בשנים האחרונות.

  • בחירות מקומיות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully