הקרב על הבית: הבחירות לרשויות המקומיות

ברקע הבחירות: פעילי ש"ס תקפו במקלות פעילים המזוהים עם ישי | תיעוד

בתיעוד שהגיע לידי וואלה! NEWS נראים פעילי ש"ס תוקפים בבני ברק את פעילי מפלגת "הן" המזוהה עם היו"ר לשעבר. ארבעה נזקקו לטיפול. ב"הן" האשימו: "אם לא יתעשתו בש"ס זה עשוי להסתיים באסון". מנגד, בש"ס טוענים שגם הם הותקפו באלימות, והדגישו: "מגנים אלימות בכל מצב"

  • אלי ישי
  • ש"ס
  • בני ברק
עריכה: שניר דבוש ויאיר דניאל

ברקע המתיחות המתמשכת בין מפלגת ש"ס ליו"ר לשעבר אלי ישי, תקפו פעילי ש"ס בבני ברק בסוף השבוע באלימות קשה את פעילי מפלגת "הן" המזוהה עם ישי, ימים בודדים לפני הבחירות לרשויות המקומיות. בתיעוד שהגיע לידי וואלה! NEWS נראים פעילים רבים, חלקם עם מקלות, תוקפים את מתנגדיהם. ארבעה בני אדם שנפגעו באירוע נזקקו לטיפול רפואי.

במפלגת "הן" אמרו כי "האחריות על מעשי האלימות הקשה מונחת על כתפי נציגי הציבור של ש"ס שאישרו קמפיין רחובות מסית כנגד כל מי שלא חושב כמוהם". עוד נמסר כי הגעתם לזירה של פעילי ש"ס כשהם מצוידים באלות "מעידה כאלף עדים על אובדן העשתונות וההיסטריה בש"ס". במפלגה הזהירו כי "אם מישהו בהנהגה שם לא יתעשת זה עלול להסתיים באסון. איננו אשמים בהתרסקותה של ש"ס ואת הזעם של הפעילים יש להפנות לנציגים שלהם, שדאגו לעצמם לאורך הקדנציה ולא לבוחריהם".

עוד בוואלה! NEWS:
איפה צפוי מהפך ומי צריך לחשוש: הערים הגדולות מתכוננות לבחירות
בחירות דרמטיות בברזיל: מועמד הימין הקיצוני בדרך לניצחון סוחף
נתניהו על הטבח: "הפשע הגדול ביותר נגד יהודים בתולדות ארה"ב"

עוד באותו נושא

"תמותו, בוגד": פעילי ש"ס בירושלים נגד התנועה של אלי ישי

לכתבה המלאה
יחסים מתוחים עם אנשי מפלגתו לשעבר. אלי ישי (צילום: ראובן קסטרו)

בזרוע המוניציפלית של ש"ס טענו מנגד כי לאירוע האלים קדמה אלימות שהפעילו נציגי "הן". "זה רחוב צר ועברנו בו עם הרכבים", אמר בשיחה לוואלה! NEWS יעקב זכריהו, מועמד ש"ס בבני ברק, "אוטובוס תקע את התנועה, ואז הם החלו לעשות שימוש בזרנוקי מים נגדנו, תפסו את הקרשים של הדגלים, פוצצו את המכוניות". זכריהו לא מכחיש שהייתה אלימות משני הצדדים אך מדגיש: "זה אירוע מינורי של שלושה-ארבעה בחורים, ואנחנו מגנים אלימות בכל מצב".

האירוע האלים התרחש בסמוך לישיבת "כסא רחמים" שבראשה עומד הרב מאיר מאזוז, פטרונו הרוחני של ישי. הרב מאזוז מריץ את המפלגה המקומית "הן" נגד ש"ס, והעומד בראשה - ניר אריאל, מתמודד גם לראשות העיר. מועמדות זו חסרת סיכוי לאור הסכמים פוליטיים בין סיעות המייצגות את רוב הציבור בעיר על תמיכה באברהם רובינשטיין, נציג סיעת "דגל התורה" הליטאית. עם זאת, רשימת "הן" צפויה לצבור כוח משמעותי, ומכך ש"ס חוששת.

הקטטה התרחשה בסמוך למעונו של הרב מאיר מאזוז, פטרונו הרוחני של ישי (צילום: מערכת וואלה! NEWS, הראל זנזורי)

האירוע האלים בסוף השבוע הצטרף לקמפיין נגטיבי שמובילים בזרוע המוניציפלית של ש"ס נגד המפלגה המזוהה עם אלי ישי. במסגרת הקמפיין הובאו ציטוטים של רבנים בכירים, התוקפים בחריפות אפשרות של הצבעה למפלגה-ספרדית שאינה ש"ס. הרב שלמה בן שמעון, מבכירי הרבנים הספרדים, צוטט כמי שאמר "ספרדי שלא מצביע ש"ס, הוא זורק אבנים על קברו של מרן ומנפץ את המצבה", ואילו הרב שמעון בעדני, חבר מועצת החכמים של ש"ס, הוסיף כי "מי שיצביע למפלגה נגד חכם עובדיה - אני לא סולח לו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully