"הרס בלתי-ייאמן": 18 הרוגים מנזקי הוריקן "מייקל" במזרח ארה"ב

מירב ההרס הוא בפלורידה, שהמושל שלה תיאר נזקים כבדים ש"ששינו את חייהם של רבים לנצח". הסופה, שכבר התפוגגה, קרעה בתים מיסודותיהם וגרמה להצפות גם בג'ורג'יה ובקרוליינות. "אם כל הפצצות לא הייתה גורמת ליותר נזק"

סוכנויות הידיעות
צילום: רויטרס

לפחות 18 בני אדם נהרגו כתוצאה מנזקי הוריקן "מייקל" בכמה מדינות בחוף המזרחי של ארצות הברית, כשאת מירב הנזק ספגה פלורידה. המושל ריק סקוט אמר אמש (שישי) כי הסופה הותירה "הרס בלתי-ייאמן". הוא הוסיף: "כל כך הרבה חיים השתנו לעד, כל כך הרבה משפחות איבדו את הכול".

ברצועת החוף הצפון-מערבית של פלורידה נקרעו בתים מיסודותיהם, עצים נפלו וקווי חשמל קרסו ברחובות. ההוריקן, אחד החזקים אי-פעם שפגעו בפנים ארצות הברית, הכה בפלורידה ביום רביעי, עם רוחות במהירות של 250 קמ"ש. ההוריקן נחלש מאז והפך לסופה טרופית, אך גרם לנזקים גם בג'ורג'יה, באלבמה, בקרוליינות ובווירג'יניה.

יותר מ-1.4 מיליון בתים במדינות אלו נותרו ללא חשמל, נכון ליום שישי בבוקר. לפי הצלב האדום האמריקני, מספר השוהים במקלטי החירום ברחבי חמש מדינות צפוי להגיע לכ-20 אלף.

לקריאה נוספת על הוריקן "מייקל"
מאות אלפים ללא חשמל: הוריקן "מייקל" הותיר הרס בפלורדיה
"סופה של פעם במאה": הוריקן מייקל הכה בפלורידה; אדם אחד נהרג

עוד בוואלה!

האדמו"ר הרב פינטו: "כך תהיו רופאים של התקופה"

לכתבה המלאה
כרבע מאוכלוסיית העיירה לא התפנתה. ההרס במקסיקו ביץ', אתמול (צילום: רויטרס)

בין המוקדים שנפגעו בצורה הקשה ביותר הוא העיירה מקסיקו ביץ', פלורידה, שבתי החוף שלה נתלשו ממקומותיהם.

הסופה, שעוצמתה הייתה כ-5 קמ"ש פחות מהוריקן בעוצמה המקסימלית 5, שיטחה שכונות שלמות בעיירה שבה חיו כאלף תושבים. ב-CNN תועדה תושבת העיירה, שאינה מצליחה לזהות את הרחוב שבו היא נמצאת.

שכונות שלמות שוטחו. הריסות במקסיקו ביץ', אתמול (צילום: רויטרס)

טום ביילי, לשעבר ראש העיירה, אמר לניו יורק טיימס: "אפילו 'אם כל הפצצות' לא יכולה לעשות יותר נזק מזה".

יותר מרבע מתושבי העיירה לא שעו להוראות הפינוי של הרשויות, שהופתעו לנוכח ההתחזקות המהירה והלא צפויה של הסופה. לינדה מרקורדט, בת 67, התבצרה בביתה עם בעלה. "כל הרהיטים שלי צפו", אמרה לסוכנות הידיעות אי-פי. "נהר התחיל לזרום בכביש, זה היה נורא, לא נותר שום דבר".

בתי חוף נתלשו ממקומותיהם. הריסות במקסיקו ביץ', אתמול (צילום: רויטרס)

האזור הצפון-מערבי של פלורידה, המכונה "ידית המחבת", נשא את עיקר רוחות הזעם והגלים הגבוהים. אלפי חיילים מהמשמר הלאומי של פלורידה, שוטרים ואנשי חילוץ פועלים באזור, כשהם נעזים בכוחות צבא המצוידים בכלים כבדים לפינוי עצים על מנת לאפשר למחלצים להגיע לתושבים לכודים.

לכוחות מסייעת הרשות הפדרלית לניהול אסונות (FEMA), ששלחה כלבים ומל"טים לפעולות החיפוש. מעליהם חגים מסוקי בלק הוק, שיחד עם המתרחש על הקרקע יוצרים אווירה של אזור מלחמה.

"התכוננו לגרוע מכול וקיווינו לטוב ביותר. זה ללא ספק הגרוע ביותר", אמרה סטפני פלמר, כבאית של FEMA.

(עדכון ראשון: 15:05, 12/10/18)

שלט של מקדונלדס שניזוק בפנמה סיטי, פלורידה, אתמול (צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully