מודעות אבל ובידוק קפדני: באזור התעשייה ברקן מנסים לחזור לשגרה

מפעל "אלון", שבו נרצחו קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי, נותר סגור אתמול, לאחר שההנהלה הכריזה על יום אבל לזכרם. בכניסה לאזור התעשייה, שמוצג כסמל לדו-קיום מעבר לקו הירוק, השתרך תור ארוך בעקבות החמרת הבידוק בכניסת העובדים הפלסטינים. "מי שעשה את זה פגע בכולם"

  • ברקן
  • פיגועים
צילום: נסים ברדה

ביום שאחרי הפיגוע בו נגדעו חייהם של קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי, באזור התעשייה ברקן ניסו להמשיך אתמול (שני) בשגרה. המתחם, שבעיני רבים נחשב לבועת דו-קיום כלכלי מעבר לקו הירוק, ממשיך לתפקד כמוקד תעסוקה עיקרי עבור כלל תושבי האזור ומשאיות רבות עושות את דרכן כמדי בוקר למתחם.

בזמן שהפעילות במתחם נמשכת, מפעל "אלון" שבו התבצע פיגוע הירי שלשום, נותר סגור. ההנהלה הכריזה על יום אבל לזכרם של שניים מעובדיה, ושערי המפעל ננעלו. על הסורגים הצהובים נתלתה מודעת אבל עם שמותיהם של השניים, שלפני 24 שעות התייצבו במקום לעוד יום עבודה. חבריהם התייצבו אתמול להלווייתו של חג'בי, לאחר ששלשום התקיימה גם הלווייתה של לבנגרונד-יחזקאל בשעת לילה מאוחרת. עובדת המפעל שרה ואטורי, שנפצעה בפיגוע, השתחררה אתמול מהבית החולים.

לקריאה נוספת:
הפצועה מהפיגוע משחזרת: "התחבאנו מתחת לשולחן כדי שלא נמות"
המצוד אחר המחבל נמשך: "אישורי העבודה של פלסטינים ייפגעו"
"להתראות לילדה הכי יפה בגן": הנרצחת בפיגוע בברקן הובאה למנוחות

עוד באותו נושא

"היה עליו אור מיוחד": ההרוג בפיגוע בברקן הובא למנוחות

לכתבה המלאה
במפעל הוכרז יום אבל. מפעל אלון בברקן, אתמול (צילום: ראובן קסטרו)
המפעל נותר סגור. ברקן, אתמול (צילום: ראובן קסטרו)

על הגדרות עדיין תלוי הסרט המשטרתי למניעת כניסת זרים למתחם במהלך חקירת האירוע. גם שלטי ארגון להב"ה עם הכיתוב "מפטרים היום את המחבל של מחר" הוצמדו לגדר.

חרף המאמצים לחזור לעבודה ולשדר "עסקים כרגיל", העובדים במפעל הסמוך סיפרו אתמול כי בכניסה למתחם מתבצעות בדיקות קפדניות יותר מהרגיל. "הפועלים הפלסטינים עוד לא הגיעו", אמרו כמה מהם. "לא מכניסים אותם בגלל הבדיקה". עובד אחר בירך על הבידוק: "זה מטורף מה שקרה כאן, הם חגגו פה".

שני עובדים נרצחו, אחת נפצעה. ברקן, אתמול (צילום: ראובן קסטרו)
תור ארוך השתרך. ברקן, אתמול (צילום: ראובן קסטרו)

באזור התעשייה ברקן עובדים כ-4,800 פועלים פלסטינים יחד עם אלפי יהודים, ובהתנחלויות ובמערכת הביטחון הוא נחשב כסמל להצלחת הדו-קיום. במהלך הבוקר התור בכניסה למתחם ממנו נכנסים הפועלים הפלסטינים הלך והתארך. "עד עכשיו היינו נכנסים חופשי", אמר אחד העובדים. חבריו מספרים כי אופי הבדיקות הוחמר. "המצב קשה", טענו. "עושים פה חיפושים. היו פה בדיקות בעבר, אבל זה לא כמו היום. מי שעשה את זה הוא דפוק, הוא פוגע בכולם. אבא שלי 25 שנה פה, אף פעם לא היה משהו כזה".

(עדכון ראשון: 17:00)

הבידוק הביטחוני הוחמר. ברקן, אתמול (צילום: קשת)
סרטי המשטרה עדיין תלויים. ברקן, אתמול (צילום: ראובן קסטרו)
"מי שעשה את זה הרס לכולם". עובדים בכניסה למתחם בברקן, אתמול (צילום: ראובן קסטרו)
אלפי פועלים יהודים ופלסטינים. ברקן, אתמול (צילום: ראובן קסטרו)
אזור התעשייה שהיה סמל לדו-קיום. ברקן, אתמול (צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully