פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אחרי אלפי שנים: האם ארון הברית נמצא באחד מהמקומות האלה?

   מדענים, הרפתקנים, רבנים וסתם תמהונים מחפשים כבר 2,000 שנה את ארון הברית, בו נשמרו לוחות הברית שקיבל משה מאלוהים. מאמר חדש חושף את המיקומים האפשריים שלו וממפה אותם

   אחרי אלפי שנים: האם ארון הברית נמצא באחד מהמקומות האלה?

   בסרטון - ככה זה נראה כשתיבת הברית נמצאה בסרט "אינדיאנה ג'ונס ושודדי התיבה האבודה"

   אחת התעלומות הבלתי פתורות של העם היהודי היא מקום הימצאו של ארון הברית - אותו ארון הקרוי גם ארון האלוהים או ארון העדות, שבו נשמרו לוחות הברית שקיבל משה מאלוהים בהר סיני. הארון צופה זהב ועוטר בזר מזהב והיה ממוקם בתוך קודש הקדשים שבבית המקדש הראשון. הארון, שלא נראה מאז חורבן הבית הראשון, היה אולי החשוב שבכלי המקדש והוגדר כעיקר "מושב השכינה". אבל האם הוא שרד את החורבן ואם כן - איפה הוא היום?

   עוד בנושא
   האם נמצאה באנטרטיקה הוכחה מדעית לכך שסיפור תיבת נוח אכן התרחש באמת?

   טענה ביזארית: "הצבא האמריקאי הרג יצור ג'ינג'י מפלצתי - שמופיע בתנ"ך"

   אינדיאנה ג'ונס ושודדי התיבה האבודה (אתר רשמי)
   איפה הוא?

   יש שתי דעות בחז"ל לגבי מקום הימצאו של ארון הברית לאחר חורבן בית ראשון. רבי אליעזר ורבי שמעון סבורים שהארון גלה לבבל שם הושחת, לעומתם רבי יהודה טוען שהארון נגנז במקומו במקדש - אך הוצא משם וגלה למקום אחר. על פי אחת התיאוריות של אחרית הימים, ביאת המשיח תלויה בשובה של התיבה או הארון לירושלים,

   אז איפה הוא נמצא כיום? ישנן לא מעט השערות וה"דיילי סטאר" הבריטי מיפה את כל המקומות שעלו במהלך השנים כאלה שבהם נמצא הארון הקדוש.

   מפת המיקומים האפשריים של ארון הברית (מערכת וואלה! NEWS)
   מיפוי המיקומים האפשריים של ארון הברית (צילום מסך)

   האם הארון באפריקה?

   חלק מהתיאורטיקנים מאמינים שיש בסיס לטענת הנוצרים באתיופיה, המציגים עצמם כשומרי ארון הקודש האמיתי. לפי אחת ההשערות, הארון הוברח בימי מנשה, מלך יהודה ובנו של חזקיהו, מבית המקדש למצרים, למקום הנקרא באר הנשמות. משם אולי הוא נלקח לאי יב (אלפנטינה), אי על נהר הנילוס שבו שכן מקדש יהודי. לפי טענה זו, הארון המשיך במסעו וכיום הוא שוכן בכנסיית גבירתנו מרים מציון בעיר אקסום שבאתיופיה.

   הכנסייה האתיופית מאמינה כי ארון הברית נמצא בעיר אקסום בכנסיית גבירתנו מרים מציון תחת מעטה של סודיות כבדה. בכנסייה באקסום מופקד כהן זקן שרק הוא רשאי להיכנס לראות את הארון, בעל תפקיד זה מתחלף תכופות עקב מקרי מוות מוזרים, כמו כן כל השומרים טענו שחשו שהארון פוגע בהם, וכולם דיווחו על כך שראייתם החלה להתדרדר מרגע שנבחרו לתפקיד ונחשפו לארון. על פי כתבי הקודש האתיופיים צאצא משותף של מלכת שבא ושלמה המלך בשם מנליק, הביא את הארון האמיתי לאתיופיה מאחר שבנו של צדוק הכהן החליף בינו לבין העתק שנתן לו שלמה המלך. בכל הכנסיות במדינה יש העתק של ארון הברית, שמעניק קדושה לכנסייה. פעם בשנה, בחודש ינואר, נחגג באתיופיה חג מיוחד, בשם "טים-קט", שבו יוצאים בתהלוכות ציבוריות עם תעתיקים של ארון הברית ובסיומם מעלים קרבן.