פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מחטים מסתוריים: בהלה באוסטרליה בשל זיהום בתותים

   כל שש המדינות המרכיבות את אוסטרליה הודיעו כי איתרו מחטים בפרי, והממשלה הודיעה על פתיחת חקירה. המגדלים החלו להשתמש בגלאי מתכות, וגם בניו זילנד מורידים את התותים האוסטרליים מהמדפים

   מחטים שנמצאו בתותים, אוסטרליה, ספטמבר 2018 (אתר רשמי)
   פרס של 100 אלף דולר למידע. מחטים שנמצאו בתותים

   מחטים שאותרו בתותים בסופרמרקטים ברחבי אוסטרליה גרמו לבהלה ציבורית במדינה וגם בניו זילנד, בזמן שהמגדלים החלו להשתמש בגלאי מתכות וממשלת אוסטרליה פתחה בחקירה כדי להשיב את אמון הצרכנים בפרי הפופולרי.

   ממשלת מדינת קווינסלנד, שבה חרדת הזיהום החלה בשבוע שעבר, מציעה כמאה אלף דולר אוסטרלי על מידע שיוביל למעצר האחראי, או האחראים, להחדרת המחטים לתותים. היום (שני) התפשט החשש לכל רחבי אוסטרליה, אחרי שמחטים אותרו בכל שש מדינות המחוז. עד כה לא דווח על נפגעים.

   בשל כך, שתי רשתות מזון גדולות בניו זילנד הודיעו כי הן מורידות מהמדפים תותים אוסטרלים מחשש שגם הם מזוהמים. זאת על אף שמשרד התעשייה הודיע כי אף אחד משבעת המותגים האוסטרליים שלפי החשד זוהמו לא עלה למדפים במדינה.

   ג'יימי מייקל, שעומד בראש איגוד מגדלי התותים במערב אוסטרליה, אמר לרשת ABC האוסטרלית כי החווה שלו השליכה יבולים בשיא העונה. הוא הזהיר כי אם הקונים ימשיכו להתרחק מהפרי, חלק מהמגדלים לא יוכלו להרשות לעצמם לשתול גידולים לשנה הבאה.

   (עדכון ראשון 14:02)

   עוד ידיעות מהעולם
   מוות וניצול במיזם השאפתני של ארדואן
   למרות המאבק שהכריזה סומליה, שתי ילדות נוספות מתו ממילת נשים