נמשכים החיפשים אחר משה שמיר שנעדר בצליחת הכנרת

הסריקות אחר משה שמיר, השחיין בן ה-66 מתל אביב שנעדר לאחר שהשתתף בצליחת הכנרת, התחדשו הבוקר בהשתתפות עשרות מתנדבים ושוטרים. קרוב משפחתו של שמיר סיפר כי נודע להם על היעדרו רק לאחר שלא יצר קשר וציין כי לא היה רישום מסודר של המשתתפים במשחה

16/09/2018
צילום: מוא"ז עמק הירדן, עריכה: שניר דבוש

החיפושים אחר משה שמיר, השחיין שהשתתף בצליחת הכנרת ונעדר החל מאתמול בצהריים, התחדשו הבוקר (ראשון) בדרום האגם. שמיר, בן 66 מתל אביב, נכנס למקצה השחייה בן שלושת הקילומטרים ולא נראה יוצא מהמים, וכוחות רבים הוקפצו למקום בניסיון לאתר אותו.

החיפושים התחדשו בסביבות השעה 6:00 בהשתתפות של כ-50 מתנדבים שמבצעים סריקות לאורך החוף, במקביל למסלול המשחה שנערך אתמול מהאון לדגניה. מתנדבים נוספים בהם תושבים ואנשי השיטור הקהילתי של עמק הירדן סורקים בסירות ובטרקטורונים מעופפים. בחוף צמח הוקם חפ"ק ממנו מתנהלים החיפושים.

עוד בוואלה! NEWS:
מתבצר בעמדתו ומקפיא את ההסדרה: כך אבו מאזן מדרדר את ישראל למלחמה בעזה
25 בני אדם מתו בטייפון "מנגקהוט" בפיליפינים; הסופה בדרכה לסין
דיווח: ישראל תקפה מאגרי נשק בנמל התעופה הבינלאומי בדמשק

עוד באותו נושא

חיפושים אחר שחיין נעדר בן 66 שהשתתף בצליחת הכנרת

לכתבה המלאה
לא נראה יוצא מהמים. שמיר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המשטרה)
חיפושים בכנרת, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מוא"ז עמק הירדן)
חיפושים בכנרת, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המשטרה)

גם המשטרה סורקת בכוחות גדולים: בנוסף לאנשיה שסורקים לאורך החוף, כ-60 איש סורקים בסירות השיטור הימי, לאורך תוואי המשחה, וגם מסוק משטרתי משתתף בחיפושים. סגן ניצב יקי אוחנה, דובר מחוז צפון במשטרת ישראל, אמר כי "לצערנו ככל שנוקפות השעות הסיכויים פוחתים. במקביל למאמץ המבצעי יש פעילות חקירתית על מנת להפיק תמונת מצב ולמקד את החיפושים על תוואי שטח קטן".

חתנו של שמיר, יוסי פנסו, סיפר לוואלה! NEWS כי "משה הגיע למשחה כשיר ובמצב בריאותי טוב, אחרי הכנות ואימונים". פנסו ציין כי למשפחה נודע על היעדרו של שמיר רק בעקבות בירור שעשתה, לאחר שלא יצר קשר ולא העלה תמונות, כפי שנהג לעשות אחרי תחרויות בהן השתתף.

"התקשרנו למארגנים ולמשטרה", מתאר פנסו. "בסביבות השעה 11:30 הבנו שמשהו קרה והתחלנו בחיפושים. היו פה 7,000 שחיינים, אך לא היה רישום מסודר של היוצאים למשחה. מאתמול אני כל הזמן חושב מה אפשר היה לעשות כדי שאפשר יהיה לעקוב ולאתר שוחים". לדבריו, "משה במסגרת עבודותו עושה הכל כדי למצוא אנשים ברחבי העולם. מאמין שלו זה היה קורה למישהו אחר, הוא היה פה היום".

חיפושים בכנרת, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מוא"ז עמק הירדן)
החיפושים אחר שמיר, אתמול(צילום: מערכת וואלה! NEWS, השיטור הקהילתי בעמק הירדן)
חיפושים בכנרת, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המשטרה)

יואל אמיר, מנכ"ל חברת פספורטכארד, אמר כי הוא ומשה עובדים ביחד כבר 15 שנה. "משה הוא אדם מדהים, ספורטאי בכל רמ"ח איבריו, צעיר לנצח. עסק בספורט מדי יום והיה גאה בכך". אמיר הוסיף כי "לפני שנתיים משה הרגיש לא טוב אחרי מרתון וביקשנו שיאט קצת, אבל הספורט עשה לו טוב והוא המשיך".

רן מזרחי מחברת פספורטכארד, שבה שמיר משמש כסמנכ"ל שיווק, אמר כי המשיכו הבוקר לקלוט מתנדבים. "מאות מחפשים, ימי, רגלי, באוויר", אמר מזרחי. "נשמח לכל עזרה ממתנדבים". מזרחי ציין כי שמיר הגיע לצליחת הכנרת לבדו וכי יש זיהוי כמעט ודאי שלו נכנס למים.

חיפושים בכנרת, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המשטרה)
צליחת הכנרת, אתמול(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
צליחת הכנרת, אתמול(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
הסריקות בכנרת, אתמול(צילום: מערכת וואלה! NEWS, השיטור הקהילתי בעמק הירדן)
הסריקות בכנרת, אתמול(צילום: מערכת וואלה! NEWS, השיטור הקהילתי בעמק הירדן)
החיפושים אחר שמיר, אתמול(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המשטרה)
  • הכנרת
  • נעדרים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully