פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   השודד שלא לומד: חשוד בניסיון שוד באשדוד אותר בזכות שגיאות כתיב

   בפתק שהגיש לפקידת סניף דואר בעיר כתב השודד "זה שוד! תבי לי 20,000 ש"ח עכשיו או שאני זורק רימון!", ונמלט לאחר שדרישותיו לא נענו. השגיאה "תבי" הזכירה לחוקרים שוד מ-2015, וגילו כי השודד מאחוריו שוחרר רק לפני כחודש ממאסרו על אותה העבירה

   השודד שלא לומד: בעזרת שגיאת כתיב בפתק שרשם שודד של סניף דואר בעיר אשדוד הצליחו בלשי המשטרה לאתר חשוד במעשה - כבר לאחר יום אחד. "זה שוד! תבי לי 20,000 ש"ח עכשיו או שאני זורק רימון!", נרשם בפתק אותו הגיש על פי החשד השודד לפקידה העובדת בסניף במהלך השוד, לפני כשבועיים. החשוד, גבר בן 29, נעצר לחקירה והשבוע הוגש נגדו כתב אישום בפרשה.

   עוד בוואלה! NEWS:
   התפרצות העכברת בצפון: הנחלים סגורים - המטיילים בורחים
   כך ניסתה מי עדן להסתיר תוצאות חריגות בבדיקות המים שלה
   "חשבנו שזאת מכת ברק": חיפושים אחרי ניצולים בהריסות באיטליה

   פתק שוד מאשדוד (מערכת וואלה! NEWS , יניר יגנה)
   הפתק שהוגש בניסיון השוד באשדוד (צילום: יניר יגנה)

   על פי כתב האישום, החשוד הגיע בשעות אחר הצהריים של אותו היום אל סניף הדואר בקניון הסיטי בעיר, וניסה לבצע שוד תוך שהגיש כאמור פתק מאיים לעובדת המקום. לאחר שלא נענתה דרישתו הכתובה, והוא הבחין כי העובדת מתמהמהת בתגובתה, נמלט מהמקום. כוחות משטרה רבים - ביניהם שוטרי סיור, בלשים ואנשי המודיעין של תחנת אשדוד - הגיעו במהרה לזירה והחלו בחקירת האירוע. במהלך פעולות ראשוניות שנערכו, לרבות איסוף עדויות וממצאים נוספים, משך את עיני החוקרים פרט אחד: הפתק עמו ניסה החשוד לבצע את השוד.

   לבלשי המשטרה היה קל לזהות את החשוד הפוטנציאלי באירוע. שגיאות הכתיב בפתק הזכירו לחלקם אירועי שוד שאירעו בשנת 2015. גם אז התקשה השודד ברישום ההנחיה "תביא", ואופן כתיבת חלקן של האותיות בפתקים אותם הגיש, נראו זהות למראה לפתקים מאז. בדיקה העלתה כי אותו שודד סיים רק לפני כחודש לרצות את עונשו על אותם המעשים.

   פתק שוד מאשדוד (מערכת וואלה! NEWS , יניר יגנה)
   הפתק מ-2015 (צילום: יניר יגנה)

   החשוד במעשה אותר בבוקר שלמחרת, נעצר והועבר לחקירה במחלק התשאול במשטרת אשדוד. אף שבתחילה הכחיש את המיוחס לו, לאחר שהוארך מעצרו ונערכה חקירה נוספת הוא שינה את גרסתו לאירועים, הודה ואף שחזר את השוד. במשטרה שיבחו את זכרונם הצלול של החוקרים, שסייע לפתרון התעלומה. "חקירה מקצועית ויכולות שונות, בהן גם זיכרון אנושי של שוטרים מקצועיים, הביאו לאיתור החשוד שפגע בביטחון הציבור", מסרו במשטרה.