פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מתחם האימה בניו מקסיקו: "הילד מת במהלך טקס רוחני לגירוש שדים"

   התביעה טוענת כי השרידים שאותרו בנכס בלב המדבר שייכים לבנו של אחד הנאשמים, שחטף אותו מאמו. יחד עם שותף נוסף ושלוש נשים, הם מואשמים בהתעללות בילדים שהוחזקו בתת-תנאים, אך בית המשפט הסכים לשחרר אותם בערבות

   מתחם האימה בניו מקסיקו: "הילד מת במהלך טקס רוחני לגירוש שדים"
   צילום: רויטרס, עריכה: יאיר דניאל

   הילד ששרידיו אותרו במתחם מבודד במדינת ניו מקסיקו בארצות הברית מת במהלך טקס דתי - כך אמרו הלילה (שלישי) התובעים. שרידיו של הילד, בנו של אחד האנשים שנעצר במתחם, אותרו במהלך חיפושים במקום. 11 ילדים אחרים, בני שנה עד 15, חולצו משם כשהם סובלים מתת-תזונה והזנחה.

   במתחם אותרו שרידיו של עבדול-ג'אני ווההג' בן הארבע, בנו של סירז' ווההג'. ווההג' נעצר במקום יחד עם לוקאס מורטון ועם שלוש נשים נוספות - ג'ני לוויל וסובהנה ווההג' וחורג'ה ווההג', אימהותיהן של הילדים במקום.

   לקריאה נוספת בנושא
   מתחם האימה בניו מקסיקו: "הילדים אומנו לבצע טבח בבתי ספר"
   מתחם האימה בניו מקסיקו: המשטרה איתרה שרידי ילד

   מתחם מבודד בניו מקסיקו, ארה"ב, שבו נמצאו 11 ילדים בתת-תזונה, 3 באוגוסט 2018 (AP)
   המתחם שבו נמצאו שרידי הילד (צילום: רויטרס)

   האב נאשם כי חטף את בנו מג'ורג'יה בדצמבר האחרון. לפי מסמכים שהוגשו לבית המשפט, הוא אמר לאמו של הילד כי הוא מתכנן לעשות לו טקס לגירוש שדים, אך לפי הצו הילד סבל מבעיות רפואיות חמורות. "הטקס נועד להוציא ממנו רוחות דמוניות", אמר התובע של מחוז טאוס, ג'ון לאבלייס, בבית המשפט.

   התביעה ביקשה להשאיר במעצר את כל החמישה, המואשמים בהתעללות בילדים, מחשש שינסו להוציא לפועל את תכניותיהם. עם זאת, השופטת דחתה את הבקשה והציבה סכום של 20 אלף דולר על כל אחד מהם. היא אמרה כי היא לא השתכנעה מהראיות שהציגה התביעה.

   חשודים שנעצרו בפשיטה על מתחם במדינת ניו מקסיקו, שבו הוחזקו 11 ילדים בתנאים קשים (מערכת וואלה! NEWS)
   הנאשמים יוכלו להשתחרר בערבות של 20 אלף דולר. האב ווההג' (משמאל) ומורטון