הותר לפרסום: הנרצח בפיגוע הדקירה באדם - יותם עובדיה, בן 31

עובדיה נפצע תחילה אנושות ופונה לביה"ח הדסה הר הצופים, שם הוא מת מפצעיו. הלווייתו תתקיים בשעה 13:00 בבית ההספדים הספרדי בגבעת שאול ירושלים. בפיגוע נפצע קשה אדם נוסף. גיסו של עובדיה סיפר כי יותם היה בדרך להכין ארוחה רומנטית לאשתו לט"ו באב

  • אדם
  • פיגועים
  • דקירות
צלמים זמניים מורשים

פיגוע דקירה באדם - עדכונים שוטפים:

-מחבל חדר ליישוב אדם ודקר שני בני אדם
- מהזירה פונו שני פצועים - גבר בן 58 במצב קשה ופצוע אנוש שלאחר מכן מת מפצעיו
-הנרצח בפיגוע: יותם עובדיה, בן 31 תושב אדם
- פצוע נוסף במצב קל, ירה לעבר המחבל ונטרל אותו בזירה
- חמאס: תגובה טבעית לפשעי הכיבוש
- המחבל: בן 17 תושב הכפר כובר שבאזור רמאללה
- צה"ל פשט על בית המחבל בכפר כובר

יותם עובדיה, בן 31, נרצח אמש בפיגוע הדקירה בהתנחלות אדם (גבע בנימין) שבאזור ירושלים - כך הותר הבוקר (שישי) לפרסום. עובדיה, תושב אדם, נדקר על ידי מחבל שחדר לשטח היישוב ודקר אותו וגבר נוסף, שמצבו בינוני. הלווייתו של עובדיה תצא היום בשעה 13:00 מבית ההספדים הספרדי בגבעת שאול בירושלים.

עובדיה נשוי לטל תהל ולהם שני ילדים - הראל, בן שנתיים ועשרה חודשים, ואיתי, בן שבעה חודשים. הוא עבד בברינקס בעשר השנים האחרונות ושירת בצבא ביחידת מג"ב. תחילה הוא נפצע באורח אנוש בטרם הועבר לבית החולים הדסה הר הצופים שבבירה, ושם מת מפצעיו.

אורן אדרי, גיסו של יותם, סיפר כי "המשפחה מרוסקת". הוא עצמו היה בניחום אבלים על בת דודתה של אמו בעת האירוע. "המחבל הארור הזה תפס אותו כשהוא הלך להביא מצרכים לארוחה רומנטית שתכנן לט"ו באב, להפתיע את אחותי. הוא הלך לבית של ההורים שלו, שגרים שלושה בתים מכאן, ושם תפס אותו המחבל", סיפר אורן.

עוד בנושא:
הודעתו האחרונה של המחבל: "בעזה סובלים - והעם הפלסטיני שותק"
פיגוע דקירה בהתנחלות אדם: הרוג ופצוע קשה; המחבל נורה

עוד באותו נושא

"מישהו רץ אלי מדמם, פתאום הבנתי שזה מחבל": תושבי אדם משחזרים

לכתבה המלאה
"איש מקסים, ישר, שקט וצנוע". יותם עובדיה, שנרצח בפיגוע (צילום: מערכת וואלה!)
"המשפחה מרוסקת". סוכת האבלים באדם, היום (צילום: מערכת וואלה!)

בדרך לבית החולים היו בני המשפחה "באפלה מוחלטת" בשל דיווחים סותרים, לפני שהגיעו לבסוף לבית החולים ושם נודע להם על מותו. לדבריו אחותו, אלמנתו של יותם, "בעיקר בהלם" ו"עם סימני שאלה מה יהיה". הוא הוסיף כי הם "משתדלים לשדר לילדים כמה שיותר שהכול בסדר, אבל הילד בן השלוש מבין".

את יותם הגדיר אורן כ"אדם צנוע, פשוט, לא מחפש תשומת לב, שקם לעבודה כל בוקר, עושה את המשמרת שלו, חוזר לאשתו ולילדים. בעל אוהב שלא חסך מהילדים כלום ולא מאחותי".

יעקב עובדיה, דודו של יותם, סיפר כי המשפחה "מוכרת בכל היישוב. כל ילדיה משרתים בכוחות הביטחון. וזו המכה שקיבלנו אחרי שנפטרו לנו גם הורים וגם שלושה אחים במשפחה. הדבר שהכי קשה שהוא קיבל באחת מהלוויות האחים הוא שזה הלך לפי הסדר, והוא היה הבא בתור אחריהם. אז הוא אמר 'חשבתי שזה תורי', וזה מה ששבר אותנו. כמשפחה מורחבת נתמוך ונעזור כמה שאפשר".

"לא חסך מהילדים ומאשתו כלום". יותם עובדיה עם משפחתו (צילום: מערכת וואלה!)

ועד עובדי ברינקס מסר כי "יותם, אשר הצטרף לברינקס לפני עשר שנים, היה טכנאי בכיר ומדריך במקצועו באגף ATM בסניף ירושלים. יותם הוביל את פעילות הטכנאים באיזור ירושלים בצניעות, מקצועיות, יוזמה ויסודיות. אחד משלנו". עוד נמסר כי "משפחת ברינקס ישראל מרכינה ראשה ביום עצוב זה". ‏מנכ"ל ברינקס, רונן בן ארי‏, מסר כי עובדיה היה "אדם ישר, שקט, אסרטיבי, צנוע ומקצועי. איש מקסים ואבא מדהים".

זאב מוסינגר, אביו של יוסי שנפצע באורח בינוני בפיגוע, סיפר: "ישבנו בסלון, ופתאום שמענו צעקות בחוץ. חשבנו שזאת מריבה בין השכנים. אז יוסי רץ החוצה לבדוק מה קרה וכשאצאתי ראיתי את המחבל. לא הייתי בטוח שהוא מחבל, הוא נראה כמו נער. בהתחלה חשבתי שזה פשוט סכסוך בין צעירים. הוא פשוט התערב וקיבל מכות. יוסי פתאום קם מלא דם, וצעק שאקח אותו דחוף לבית חולים".

לפני הלווייתו של יותם עובדיה, היום (צילום: מערכת וואלה!, רוני כנפו)

לדברי מוסינגר, שעבר להתגורר עם בנו ביישוב לפני שלוש שנים, "ראיתי שהוא מאבד דם אבל לא יכולתי לקחת אותו לבית חולים. לא הצלחתי לקחת אותו לבית החולים, לטפל בו וגם לנסוע. אז עצרו אותי ברגע האחרון. בא אמבולנס ולקח אותו". הוא הוסיף כי "יוסי יצא ממש במזל כי לא פגעו באיברים החיוניים". זאב אמר כי לא חשבו על ענייני ביטחון כי גם בפסגת זאב, משם באו, "היו פיגועים בשנים האחרונות".

הלילה: פשיטה על בית המחבל

כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב פשטו הבוקר על בית המחבל בכפר כובר שליד רמאללה. דובר צה"ל הודיע כי במסגרת הפעילות הוחרמו היתרים של בית המשפחה והתבצע מיפוי של בית המחבל לפני הריסתו וכי ארבעה פלסטינים נלקחו לתחקור.

כחלק מהערכת מצב שהתקיימה אמש כיתרו הכוחות את הכפר ואף בוצעה חסימה של אחד הצירים המובילים לכפר. כמו כן, הוחלט כי כניסת פועלים מהכפר לעבודות ביישובים בגזרה לא תתאפשר במהלך היום.

במהלך הפעילות התפתחו הפרות סדר אלימות בהשתתפות כ-150 פלסטינים שהשליכו סלעים ובקבוקי תבערה והבעירו צמיגים לעבר הכוחות. עוד נמסר מדובר צה"ל כי הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות וכי לא היו נפגעים באירוע.

כוחות צה"ל בפעילות בכפר כובר, הלילה (צילום: אתר רשמי, דובר צה"ל)
כוחות צה"ל בפעילות בכפר כובר, הלילה (צילום: אתר רשמי, דובר צה"ל)

מבדיקה ראשונית עולה כי המחבל הצליח לחדור את גדר האבטחה המקיפה את היישוב כשסכין בידיו. זמן קצר לאחר מכן המחבל דקר את שני הגברים. אזרח שחלף במקום חשב תחילה שמדובר בתגרה. כשהבחין במתרחש הוא הגיב במהירות וירה למוות במחבל. האזרח, אסף רביב, בן 41, נפצע קל, טופל על ידי צוות מד"א בזירה ולאחר מכן פונה לבית החולים. הפצוע מהדקירה, בן 58, פונה לבית החולים הדסה הר הצופים והבוקר חל שיפור במצבו.

אזרח שחלף במקום חשב תחילה שמדובר בתגרה. כשהבחין במתרחש הוא הגיב במהירות וירה למוות במחבל. האזרח, אסף רביב, בן 41, נפצע קל, טופל על ידי צוות מד"א בזירה ולאחר מכן פונה לבית החולים.

זירת הפיגוע:

רביב סיפר כי יצא לרכוב על אופניים, "ואז שמעתי צעקות של מכות, וראיתי המולה בסמטה. הסתכלתי, הלכתי לראות מה קורה, כשבתיק שלי יש אקדח. התקרבתי לסמטה והמחבל הגיע מולי, ועדיין חשבתי שמדובר במכות של שכנים. ואז ראיתי על החולצה הלבנה כתמים של דם, וראיתי שמשהו לא בסדר".

"הוא שלף סכין ודקר אותי בכתף", הוא מתאר. "הצלחתי לברוח תוך שאני שולף את האקדח. הוא רץ במקביל אלי. יריתי ירייה אחת, והוא נשאר עומד והתחיל להתקדם. נתתי לו להתקדם כדי שיהיה לי יותר סיכוי לפגוע בו, ואז יריתי עוד שני כדורים והוא נפל. מבחינתי סיימתי לירות. אשתי יצאה ושאלה מה קרה, אמרתי לה שדקרו אותי ושתזמין משטרה".

"שלף סכין ודקר אותי בכתף". אסף רביב שניטרל את המחבל (צילום: מערכת וואלה!, ללא קרדיט)
הכניסה לאדם (צילום: מערכת וואלה! NEWS, TPS)

אמש כוחות הביטחון ערכו סריקות וחסימות בכניסה לכפרים הסמוכים ליישוב, כדי לשלול הימצאות מחבל נוסף ולאיתור סייענים. בעקבות האירוע בצה"ל הוחלט לתגבר את פיקוד המרכז בשני גדודים נוספים, מחשש שבהמשך יהיו ניסיונות לחיקוי הפיגוע.

המחבל זוהה כמוחמד טארק יוסף, בן ה-17, תושב כובר. בפוסט שכתב ברשת החברתית לפני שביצע את הפיגוע כתב: "למרות שהורגים אותם ולוקחים מהם אדמות בכוח, הפלסטינים שותקים ולא עושים דבר. מי שנושא נשק ורק יושב ומסתכל על מעשי הטבח, הוא הבוגד. לכל מי שיש אקדח צריך לזכור שיש אויב אליו צריך לכוון את היריות ולא כלפי העם הפלסטיני".

המחבל, מוחמד טארק יוסף מכובר (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
צה"ל חסם את הכניסה לכפר כובר, היום (צילום: מערכת וואלה!, ללא קרדיט)

בחמאס בירכו על הפיגוע ושיבחו את המחבל על מעשיו. "זו תגובה טבעית לפשעי הכיבוש והמשך האינתיפאדה של העם הפלסטיני", הוסיפו. כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כי בעזה החלו תהלוכות שמחהף במהלכן חולקו ממתקים לעוברים ושבים, זאת בשל מה שהגדירו כ"הצלחת" הפיגוע.

(עדכון ראשון: 7:56)

ליברמן בטוויטר:

כוחות צה"ל בפעילות בכפר כובר, הלילה (צילום: אתר רשמי, דובר צה"ל)
כוחות צה"ל בפעילות בכפר כובר, הלילה (צילום: אתר רשמי, דובר צה"ל)
כוחות צה"ל בפעילות בכפר כובר, הלילה (צילום: אתר רשמי, דובר צה"ל)
זירת הפיגוע באדם, אמש (צילום: מד"א)
צוותי רפואה מפנים את הפצועים, אמש (צילום: מערכת וואלה! NEWS, צילום: דוד מיכאל כהן/TPS)
צוותי רפואה מפנים את הפצועים, אמש (צילום: מערכת וואלה! NEWS, צילום: דוד מיכאל כהן/TPS)
זירת הפיגוע, אמש (צילום: מערכת וואלה! NEWS, TPS)
זירת הפיגוע, אמש (צילום: מערכת וואלה! NEWS, TPS)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully