מתחתנים פחות, מבוגרים יותר: נתוני מוסד הנישואים לט"ו באב

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה נתונים על מוסד הנישואים בישראל לפיהם הגיל הממוצע לגברים ונשים רווקים עומד על 62% ו-46% בהתאמה, עלייה משמעותית לעומת העשורים הקודמים. העיר ה"רווקה" ביותר היא בתל אביב, והעיר עם אחוז הרווקים הנמוך ביותר היא מודיעין עילית

25/07/2018
אתר רשמי

בארבעת העשורים האחרונים חלה עלייה משמעותית בגיל הנשואים בישראל - כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שמתפרסמים היום (רביעי) לכבוד ט"ו באב. הנתונים מציגים גם עלייה באחוז הרווקים, שאת שיעורם המשמעותי ביותר ביחס לגודל האוכלוסייה ניתן למצוא בתל אביב.

על פי הנתונים, שעוסקים במוסד הנישואים, 52,809 זוגות התחתנו בישראל בשנת 2016. בשנה זו דווחו כ-9,031 מקרי נישואים שנערכו מחוץ לגבולות ישראל. יותר משליש מהזוגות נישאו בקפריסין, כרבע נישאו בארצות והברית -17% מזוגות אלה נישאו בצ'כיה.

עוד בוואלה! NEWS:
דאעש פרסם תמונות של שרידי מטוס הקרב שהופל על ידי ישראל
קנאביס התגלה בגופה של תינוקת כבת שנה מירושלים; מצבה קשה
אחרי היירוטים: ניסוי מוצלח במערכות ההגנה מפני טילים

מזל טוב. חתונה(צילום: ShutterStock)

גיל הנישואים הממוצע בקרב גברים שנישאו לראשונה היה 27.5, ואילו בקרב הכלות הטריות - הגיל הממוצע הוא 25.1. אשר לאוכלוסייה היהודית בלבד, הגיל הממוצע לנשים שעמדו תחת החופה לראשונה עומד על 25.9.

הנתונים מצביעים על עלייה בגיל הנישואים באוכלוסייה היהודית. אחוז הרווקים בגילאי 25 עד 29 עלה מ-28% בסוף שנת 1970 ל-62% בסוף שנת 2016. אחוז הנשים היהודיות הרווקות בגילאי 25 עד 29 עלה בתקופה המקבילה מ-12% ל-46%.

תל אביב היא העיר המובילה את טבלת הרווקים, עם 83.8% גברים לא נשואים בגילאים 25 עד 29 ו-71.7% מהנשים בגילאים אלה. מיד אחרי ברשימה - אבן יהודה וקריית טבעון. בצד השני של הטבלה ניצבת מודיעין עילית, העיר המובילה את אחוז הנישואים, שם רק 5% מהגברים בין הגילאים 19 עד 25 הם רווקים, ובקרב הנשים - עומד שיעור הרווקות על 1.7% בלבד.

עוד באותו נושא

התארגנתם על טלסקופ? ליקוי הירח המרהיב שיעשה לכם את ט"ו באב

לכתבה המלאה
  • למ"ס
  • ט"ו באב
  • נישואים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully