ההתפרצות נמשכת: 23 בני אדם נפצעו מפגיעת לבה בסירה לחופי הוואי

הר הגעש קילוואה בהוואי שבארצות הברית ממשיך לפלוט לבה מסוכנת שנשפכת לאוקיינוס וחלקי סלעים המסכנים כלי שיט. כוחות הכיבוי המקומיים הגדירו את התקרית כחמורה ביותר מתחילת ההתפרצות ועד היום. מומחים ציינו כי אינם רואים סימנים לרגיעה בהתפרצות

רויטרס
צילום: רויטרס, עריכה: שניר דבוש

23 בני אדם לפחות נפצעו מבועה של לבה וולקנית שפגעה הלילה (שלישי) בסירת תיירים ששטה ליד האי הגדול של הוואי שבארצות הברית - כך נמסר מכוחות הכיבוי המקומיים. זאת בעקבות ההתפרצות המתמשכת של הר הגעש קילוואה באי. התקרית הוגדרה על ידי כוחות הכיבוי כחמורה ביותר מתחילת ההתפרצות ועד היום.

מפקד כוחות הכיבוי במחוז, דארווין אוקינאקה, סיפר כי הלבה פרצה מתוך המים ליד הסירה כמו סלע בתוך האוקיינוס ורגלה של אחת הנשים שהיו עליה נשברה. קילוואה, הוא אחד מהרי הגעש הפעילים ביותר בעולם ואחד מהחמישה השוכנים באי. ההר חווה התפרצות קבועה זה 35 שנה ולרוב הוא פולט לבה בזלתית הנשפכת לאוקיינוס, אך לעתים חווה התפרצויות עוצמתיות.

לקריאה נוספת:
לבה באוקיינוס וגז רעיל באוויר: הר הגעש בהוואי ממשיך להשתולל
"זה לא גן עדן": בתים נהרסו בהתפרצות הר הגעש בהוואי

עוד באותו נושא

"אלפים פונו מבתיהם": התפרצות הר הגעש קילוואה בהוואי

לכתבה המלאה
גג סירה שנפגע מלבה בחופי הוואי, אתמול (צילום: רויטרס, רויטרס)

הר הגעש ממשיך לפלוט לבה מסוכנת שנשפכת לאוקיינוס וחלקי סלעים המסכנים כלי שיט מאז חודש מאי. בסוף מאי ציינו המומחים כי הם אינם רואים סימנים לרגיעה בהתפרצות של קילוואה שהייתה אז ביום ה-19 שלה. גיאולוגים ציינו כי הם רואים בהתפרצות זו כחסרת תקדים. בתוך כך, נזק נגרם לבתים רבים באזור וכן אלפים פונו מחשש לחייהם.

התפרצות הר הגעש קילוואה בהוואי, בתחילת השבוע (צילום: רויטרס, רויטרס)
(צילום: רויטרס, רויטרס)
(צילום: רויטרס, רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully