פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "ההאקר מאשקלון" הורשע באיומים; בית המשפט מצא כי הוא אחראי למעשיו

   בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי הצעיר כשיר לעמוד לדין ואחראי לעבירות שביצע כבגיר. ביחס לעבירות שביצע כשהיה קטין הוחלט לשלוח אותו לתסקיר שיקבע אם ניתן להרשיעו בהן

   "ההאקר מאשקלון" הורשע באיומים; בית המשפט מצא כי הוא אחראי למעשיו
   צילום: חדשות עשר, עריכה: שניר דבוש

   (הגשת כתב האישום נגד הצעיר, בשנה שעברה)

   בית המשפט המחוזי הרשיע היום (חמישי) את הצעיר המכונה "ההאקר מאשקלון" בעבירות של בסחיטה באיומים, מסירת ידיעות כוזבות, קשירת קשר לפשע, חדירה לחומר מחשב, הלבנת הון, מידע כוזב, תקיפת שוטר, נשיאת נשק ובעבירות נוספות, בשל סדרת שיחות טלפון שקיים לפני כשנה וחצי אל מוסדות יהודיים בארצות הברית וכן למוסדות חינוך בישראל.

   בית המשפט קבע כי הצעיר כשיר לעמוד לדין ואחראי למעשיו אך כי לא ניתן להרשיעו בעבירות שבוצעו בזמן שהיה קטין. בשל כך נשלח הצעיר לתסקיר שיבחן אם ניתן להרשיעו בהן, על אף שנקבע כי הוא ביצע אותן. משפחתו של הצעיר טענה בעבר כי הוא לא אחראי למעשיו בשל גידול בראשו. בית המשפט אסר לפרסם את שמו של הצעיר בשל היותו קטין בזמן שביצע חלק מהעבירות.

   לקריאה נוספת:
   "ההאקר מאשקלון" חשוד באיומים על שני בתי ספר מתוך הכלא
   ארה"ב: ההאקר הישראלי הואשם בפשעי שנאה ואיומים על קהילות יהודיות

   הצעיר שנעצר בחשד שגרם להתראות לפיגועים, חשוד גם בסחר אסור ברשת ה"דארקנט" (מערכת וואלה! NEWS)
   הצעיר בבית המשפט (צילום ארכיון)

   לפני כחודשיים נעצר הצעיר בתאו בכלא ניצן ברמלה בחשד שביצע שיחות איומים נוספות לשני בתי ספר בתל אביב ובכפר סבא ודיווח בזדון על הימצאות חפצים חשודים במקום.

   בכתב האישום המקורי שהוגש באפריל אשתקד נגד הצעיר ייחסה לו הפרקליטות איומים על כ-2,000 מוסדות. בפברואר השנה הוגש נגדו כתב אישום בארצות הברית בגין פשעי שנאה ואיומים. הצעיר צפוי לעמוד בפני עונש של עשרות שנות מאסר אם יוסגר לידי רשויות אכיפת החוק האמריקניות.

   (עדכון ראשון: 9:51)

   אביו של הצעיר שהואשם בסחיטה באיומים: "גידול במוחו גרם להפרעות פסיכיאטריות" (אבי כהן)
   הוריו של הצעיר מציגים את צילומי סריקת מוחו בבית המשפט, בשנה שעברה (צילום: אבי כהן)