אחרי 4 שעות: הסתיימה חקירתם של ח"כ כבל ונוני מוזס בתיק 2000

חבר הכנסת מהמחנה הציוני ומו"ל ידיעות אחרונות זומנו ללהב 433 להשלמות חקירה בפרשה להתאם לדרישת היועץ המשפטי לממשלה. השנים נחקרו במקביל, אך לא נערך עימות ביניהם. בפברואר האחרון המליצה המשטרה להגיש כתבי אישום נגד רה"מ בגין קבלת שוחד, ונגד מוזס בגין הצעתו

צילום: שלומי גבאי, עריכה: יאיר דניאל

ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) נחקר היום (חמישי) שוב במשרדי להב 433 בנוגע למעורבות בתיק 2000. בצאתו מהחקירה אמר כי השיב לכל שאלות החוקרים. "הכל יסתיים ללא כלום", אמר. במקביל, למשרדי היחידה הגיע היום גם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס לאחר שהתבקש אף הוא להשלמות חקירה על ידי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. חקירתם של השניים ארכה כארבע שעות

ח"כ כבל כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "הבוקר זומנתי למשרדי 433, עמדתי על גרסתי העקבית לפיה כל פעולותי נעשו תוך הקפדה על החוק". לדבריו, "מחויבותי כשליח ציבור לקדם חוקים המשרתים את טובת הציבור ומחזקים את הדמוקרטיה הישראלית - כפי שעשיתי לאורך כל שנותיי בכנסת ישראל".

לקריאה נוספת:
תיק 2000: כבל ייחקר שנית ביום חמישי, לבני מסרה עדות פתוחה
בכיר בפרקליטות על חקירות נתניהו: נתאמץ שהפרטים יובהרו לפני הבחירות
הערכה במשרד המשפטים: החלטה בכל תיקי נתניהו רק לקראת סוף השנה

טוב לדעת (מקודם)

שיטת השחייה שתשנה את חייכם (ותעשה אתכם חטובים)

לכתבה המלאה
"הכל יסתיים ללא כלום". ח"כ כבל בצאתו ממשרדי להב 433 היום (צילום: שלומי גבאי)

בשבועות האחרונים מסרה גם ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) עדות פתוחה במשטרה בנוגע לתיק. מסירת העדות באה כחודש לאחר שהעיתונאי מוטי גילת פרסם ב"כאן" שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הורה לזמן את כבל לחקירה נוספת, ולגבות עדות גם מלבני.

כבל נחקר בינואר האחרון במסגרת הפרשה העוסקת בתיאום לכאורה להגבלת עיתון "ישראל היום" בתמורה לסיקור אוהד בעיתון "ידיעות אחרונות" ובאתר ynet לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. כבל נחקר במשך כמה שעות בגין עבירות מרמה ושוחד, בחשד שסייע להעביר את "חוק ישראל היום" בכנס תהקודמת, שהיה צפוי לסייע לעיתונו של מוזס. שעה קלה לאחר ששוחרר הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו כי השיב לכל שאלות החוקרים וכי הוא סומך על רשויות החוק. "כמו תמיד פעלתי כחוק ואני מציע להתאזר בסבלנות עד השלמת החקירה", הוסיף. מהמשטרה נמסר כי חקירתו של כבל "מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה".

הגיע למשרדי להב לחקירה מקבילה. מוזס (צילום: מגד גוזני)

המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים שלמה למברגר אמר לפני כשבוע כי הפרקליטות תפעל להביא לידיעת הציבור את פרטי החקירות שבהן מעורב ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיקים 1000, 2000 ו-4000 בטרם יתקיימו בחירות לכנסת. למברגר אמר בדיון בוועדת השקיפות של הכנסת בראשות ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) בנושא חקירות נבחרי ציבור כי החקירות נמצאות ב"ישורת הסופית" וכי "אם יהיו בחירות ייעשה מאמץ עילאי שהציבור יכיר את הפרטים לפניהן".

בחודש שעבר דווח בחדשות 2 כי עד המדינה ניר חפץ סיפק שמות של מעורבים נוספים בתיק 2000, בהם גם אדם שמעורבותו תפתיע רבים כשתפורסם. מסביבתו של נתניהו נמסר בתגובה לפרסום זה כי מדובר ב"מחוזר של הדלפות שגם מהן לא כלום".


(עדכון ראשון: 09:54)

ח"כ כבל בטוויטר:

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully