אשת צוות נוספת נעצרה בגן בגבעתיים: "אטפל בבעיותיי הנפשיות"

יממה אחרי מעצרה של סייעת בגן הילדים בחשד להתעללות בפעוטות שהיו תחת השגחתה נעצרה גם הגננת. בתיעוד שיחות הווטסאפ שהגיע לוואלה! NEWS כתבה להורים כי היא מתנצלת על מעשיה שקורים בשל בעיות רפואיות. "היא הייתה משקרת כל הזמן", סיפר הורה

13/06/2018
עריכת וידאו: ניר חן

יממה אחרי מעצרה של ליהיא בן דניאל, סייעת בגן הילדים בגבעתיים בחשד שהתעללה בפעוטות שהיו תחת השגחתה המשטרה עצרה הבוקר (רביעי) עובדת נוספת, אביבה דהן בת 66 תושבת העיר - בחשד שפגעה בילדים. בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרה בשלושה ימים. סנגורה, עו"ד אלון אייזנברג, מסר כי "בלהט האווירה הציבורית כרכו את הלקוחה שלי לפרשה. היא לא עשתה שום דבר פלילי. השופט אמיץ, החלטה אמיצה - נקבע שהיא תשוחרר עד יום שישי בכל מקרה ואולי אפילו היום".

בתיעוד התכתבות הווטסאפ שהעבירה עובדת הגן להורי הפעוטות לאחר המקרה הקשה בו התנצלה על מעשייה, סיפרה על החמרה במצבה הבריאות, שגורם לפגיעה בתפקודה בגן הילד. הוסיפה שהחליטה לסיים את עבודתה בגן ולטפל בעצמה הבריאותי והנפשי. מיד לאחר מכן הודיעה מנהלת הגן כי העובדת מפסיקה את עבודתה בגן לאלתר. כמוכן, הודיעה המנהלת כי נבחנות דרכי פעולה בעקבות האירועים וכי הם צפויים לכנס ישיבת חירום עם ההורים על המקרים הקשים.

עוד בוואלה! NEWS:
הותר לפרסום: כוחות הביטחון עצרו את המחבל שהרג את לוחם דובדבן
"גשם מטפטף על העורף": מזג האוויר הרטוב נשאר ליום נוסף
לאחר האיום בקנסות: כמאה מתושבי איתמר התחסנו נגד חצבת

עוד בוואלה!

קוסמטיקה, אלכוהול ומתוקים: חופשה בחו"ל מתחילה כבר בדיוטי פרי

בשיתוף ג'יימס ריצ'רדסון
"איבדתי את האמון בהנהלת הגן". תיעוד מצלמות האבטחה מגן הילדים(צילום: באדיבות המצולמים, באדיבות הורי הגן)

מבדיקת וואלה! NEWS עולה שזאת אינה הפעם הראשונה שאותה עובדת בגן הילדים מסתבכת, גם בפעוטון אחר שבו עבדה לפני שהגיע לגן הילדים בגבעתיים התעוררו בעיות בהתנהלותה. "היא הייתה משקרת להורים, ממציאה להם סיפורים ומעבירה פרטים שגויים ומטעים,"היתה מספרת על מאכלים שהילדים היו אוכלים בגן, ובפועל זה לא היה נכון". הגננת אף הוסיפה שאותה עובדת אף גרמה לסכסוכים קשים בתוך צוות הגן. "היא היתה משקרת המון, הולכת לסייעת אחת ומדברת על אחרת".

אמה של הפעוטה מאירוע האלימות בגבעתיים סיפרה כי הגישה תלונה למשטרה יום לאחר שנחשפו הסרטונים. "הגננת באה לעבודה כרגיל הוהנהלה לא הוציאה אותה מיד. חלק מאותו הבוקר היא נשארה לבד עם הילדים וללא השגחה".
אמה של הפעוטה התייחס בכעס למכתב ששלחה עובדת הגן שתועדה מכה את בתה. "אם היא הייתה בקשיים גופניים ונפשיים, יום אחרי האירוע הייתה צריכה לצאת לחל"ת לתקופה בלתי מוגבלת. במקום זה באה לעבוד כרגיל.
בשיחה ראשונה עמי הכחישה הכל.בשיחה שנייה אחרי שעלינו על הסרטון אמרה שיש לה בעיות וזה חד פעמי.
אם זה היה חד פעמי ולא התנהגות רגילה, איך שלושת הסייעות ששהו בחדר לא הפרידו בינה לילדה?. רק אחרי שהבינה שאין דרך חזרה, ביקשה סליחה".

"אני מאוד אוהבת את הילדים בגן". ההודעה ששלחה העובדת להורים(צילום: צילום מסך)

המשטרה עצרה את בן דניאל אתמול, בעקבות תלונה שהגיש אב לילדה בת שנתיים בגין פגיעה בבתו, שלדבריו ספגה מכות במהלך שהותה בגן. הסייעת בן דניאל, חשודה שהכתה ובעטה בילדים נוספים ובידי המשטרה תיעוד ממצלמות וידאו המותקנות בגן, המראה על פי החשד לפחות מקרה אחד נוסף של פגיעה בילדים. בתום חקירתה במשטרה אתמול הוחלט להותיר את הסייעת במעצר ואתמול הוארך מעצרה בארבעה ימים בבית משפט השלום בתל אביב.

נציג המשטרה בדיון בהארכת המעצר רס"ב גיא קלדרון אמר אתמול כי בידי החוקרים ראיות הקושרות את החשודה בצורה מלאה לחשדות נגדה וכי מדובר במקרה חמור. סנגורה של הסייעת, עו"ד יאיר מושייב, אמר כי הייתה מעורבת במקרה אחר של אלימות לפני כשבועיים ושוחררה בתום חקירתה, לאחר ששיתפה פעולה עם חוקריה, ותמה מדוע המשטרה מתעקשת להותירה במעצר. השופט עלאא מסראווה אמר במהלך הדיון כי הסרטון שהציגה המשטרה "מזעזע, לא פחות".

אמה של הפעוטה מגבעתיים שמצלמות האבטחה תיעדו כיצד גננת הפעוטון מכה את ביתה אמרה לוואלה! NEWS כי "איבדתי את האמון בהנהלת הגן. מיד לאחר שהזדעזענו מהתיעוד האלימות הקשה של הגננת והסייעת כלפי ילדי הגן, החלטנו בבית להוציא את ביתי מגן הילדים". עוד הוסיפה אמה כי "בתי כבר החלה את לימודיה בגן חדש - גן בו המצלמות פתוחות וכל הורה יכול לצפות בהן". באשר למעצרן של הגננת והסייעת, סיפרה האם כי הופתעה מאוד שהגננת שתועדה מכה את בתה דקות ארוכות שוחררה למעצר בית ואילו מעצרה של הסייעת הוארך, "צריך לנהוג בשתיהן באותה מידת דין, הגננת אשמה בדיוק כמו הסייעת אם לא יותר ממנה, ברגע שנודע לי הדבר פניתי בעצמי למשטרה במחוז ודרשתי שהגננת תתוחקר ותטופל באותה חומרה", הוסיפה.

מחאת הורים בכפר סבא, אתמול(צילום: מערכת וואלה! NEWS)

אב לילד בגן סיפר בשיחה עם וואלה! NEWS כי הסייעת נראתה במצלמות האבטחה במקום כשהיא מכסה בשמיכה את גופה של אחת הילדות, מורידה את נעליה ומתחילה לחבוט בה ולהכותה. לדבריו, בתיעוד התקרית נראתה הסייעת מכה את הילדה "כאילו זה כלבלב פרוע שאתה רוצה לאלף ולהרגיע אותו". הוא הוסיף כי האירוע החריג אישש את החשש הכבד של ההורים שמדובר ב"תרבות של אלימות והפקרות", בגן.

אותו האב סיפר כי בירור שערכו ההורים העלה כי גננת נוספת היכתה ילדים בגן. לדבריו, המקרה נחשף לאחר שההורים דרשו מהצוות גישה חופשית למצלמות המתעדות את המתרחש במקום - אך המטפלות התנגדו. "הם טענו שאינם רוצים להיות כל הזמן תחת מעקב צמוד - ושאנחנו 'צריכים לסמוך על הניסיון העשיר שלנו עם הילדים'", אמר. לדברי האב, המקרה שלא נותן מנוחה להורים התרחש לפני כשבועיים, אז אחת מילדות הגן חזרה לביתה וסיפרה להוריה שאחת הגננות היכתה אותה.

"בהתחלה חשבנו זה לא מדויק", סיפר. "מאוד אהבנו את הגננת, היא מאוד לבבית, מאוד חמה, עם פעילויות מאוד מושקעות וחינוכיות עבור הילדים, אבל בכל זאת אותה אמא התקשרה לגננת הראשית כדי לברר את מה שהתרחש בגן, ובתגובה הגננת צעקה עליה, שללה והדפה אותה בטענות 'מה פתאום, הדברים לא התרחשו'".

לדבריו של האב, האם שלא נרגעה מהמקרה הגיעה לאחר כמה ימים אל הגן ודרשה לצפות בהקלטות של המצלמות שמוצבות בגן הילדים ואכן ראתה את תיעוד המקרה כפי שתיארה אותו בתה. "רואים את הגננת משליכה באגרסיביות את צלחת האוכל של הילדה על השולחן ונותנת לה שתי כפות על הראש בצורה מאוד גסה - ממש נראה כמו מהלך של נקמנות מצד גננת", תיאר. הוא הוסיף כי דקות לאחר מכן הסייעת נראית בתיעוד כשהיא מטיחה את הילדה על מזרון "כמו שק מלט" בזמן החלפת טיטול. "זה תיעוד קשה, היא פשוט השליכה אותה על מזרון המשחקים כאילו מדובר בשק תפוחי אדמה".

דיון בכנסת אתמול בנושא הצבת מצלמות(צילום: מערכת וואלה!, דנה ירקצי)
הפוסט שכתבה אחת מאמהות הגן בבקשה לשחזר את ההקלטות(צילום: צילום מסך)

לדברי אותו אב, לאחר שאמה של הילדה איתרה את הסרטונים הקשים, הנהלת הגן מיד קראה לגננת החשודה שתאמר האם היו מקרי אלימות נוספים כאלה בעבר. "הגננת טענה שלא היו מקרים אחרים ומיד החלה לבכות", סיפר. לדבריו, מדובר בגננת מאוד מוכרת בעיר, "פעילה חברתית, שהייתה בעלת גן בעצמה עשרות שנים, זאת הפעם הראשונה שבאה להיות שכירה אפילו ראש העיר רן קוניק ביקר בגן לפני כמה שבועות והצטלם עם הגננת".

אם נוספת דרשה גישה לחומרי הווידאו, כולל שחזור היסטוריית ההקלטות של המצלמות בגן. "אחד הדברים המקוממים הוא שגם אחרי שהכול נחשף, המשיך השרת של המצלמות להקליט חומר חדש ולמחוק במקומו את הישן והמצמרר", כתבה בפייסבוק. "אני דורשת מהמשטרה להפעיל את כל יכולותיה הטכנולוגיות כדי לתת לנו, ההורים, גישה לחומר, ולשחזר את החומר שנחמק כדי שנוכל לדעת עוד כמה ילדים היו קורבנות להתנהגות האלימה והנוראית הזו".

הורים בגן סיפרו כי לאחר שנחשף המקרה התחוללה סערה גדולה מאוד ואותה סייעת שתועדה מכה את הילדה אף התנצלה בפניהם, כתבה בהודעה כי היא "מבקשת סליחה" והוסיפה כי "זאת הייתה מעידה חד פעמית". לאחר מכן, בישיבת חירום שקיים צוות הגן עם ההורים הסייעת אף התנצלה בפניהם ומיד לאחר מכן הודיעה על התפטרותה מעבודתה. "הדבר שהכי הפריע לנו בסרטון זו השלווה והרוגע שבה המשיכו להתנהל שאר צוות הגן בזמן שאותה גננת מכה את הילדה המסכנה", הוסיף האב.

קוניק עם ילדי הגן לצד הגננת(צילום: באדיבות המצולמים, באדיבות הורי הגן)

עיריית גבעתיים: "הגננת ביקשה מראש העיר הצטלם עם ילדי הגן"

מעיריית גבעתיים נמסר בתגובה כי "ראש העיר שהה בבניין במסגרת ישיבה, ירד לשירותים הנמצאים בצמוד לגן, והגננת ראתה אותו וביקשה ממנו להצטלם עם ילדי הגן והוא כמובן הסכים. אנו מביעים שאת נפש מכל סוג של אלימות ותוקפנות ובטוחים שהמשטרה תעשה את עבודתה והדין עם החשודות ימוצה עד תום."

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully