גיחה בשמי יוון: צפו במטוסי הקרב מתדלקים באוויר

באימון תרגלו הצוותים האוויריים אימון בתוואי שטח לא מוכר בשיתוף חיל האוויר המקומי. האימון בוצע כולו באוויר, ללא נחיתה וכלל שתי גיחות באור יום."יש לנו יכולת לקחת את כל הכלים שלנו ולהגיע רחוק מאוד", אמר מפקד טייסת

צילום: דוצ', עריכה: יאיר דניאל

חיל האוויר קיים בשבוע שעבר אימון משותף עם חיל האוויר היווני מעל שמי יוון. האימון כלל טיסה לטווחים ארוכים ואימון בתוואי שטח לא מוכרים של עשרות מטוסים. כמו כן תורגל תדלוק אווירי ולמידה הדדית של צוותי האוויר.

באימון ביוון השתתפו 40 מטוסי קרב ישראלים מעשר טייסות, מטוסי תדלוק ותובלה ואיתם עשרות צוותי אוויר. האימון בוצע כולו באוויר, ללא נחיתה וכלל שתי גיחות באור יום.

עוד בוואלה! NEWS:
תיעוד: העפיפון פוגע בצדי הכביש - ומבעיר אש בשניות
בניגוד למדיניות האיחוד: קנצלר אוסטריה ביקר בכותל המערבי
שיעור העוברים הנמוך ביותר: חמש שאלות נפסלו בבחינת עורכי הדין

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה
תרגול תדלוק אווירי מעל ייון, בשבוע שעבר (צילום: דובר צה"ל)

התרגיל תוכנן כחלק מגרף האימונים לשנת 2018 ונועד לשיפור כשירות וכוננות הכוחות. כי חיל האוויר לא רק מהדק את שיתוף הפעולה עם הצבא היווני אלא מאותת למדינות האזור בדגש על איראן, טורקיה, סוריה ולבנון על יכולותיו לפעול בטווחים ארוכים בדגש על מסה כולל סיוע ושיתוף פעולה עם יוון מאפשר לו להרחיב את יכולותיו המבצעיות.

סגן-אלוף ר', מפקד טייסת 105 אמר כי "במסגרת התרגיל החיילי חזרנו מאימון ביוון. אימון ארוך טווח. הטייסת שלי לקחה חלק יחד עם כל חיל האוויר. באימון שנוסע רחוק מהבית לשטח לא מוכר לבצע משימה מוגדרת ומדויקת בתנאים מאתגרים מאוד. המטס היה מוצלח על בסיס היכולות המקדימות שלנו, על בסיס תכנון מדויק ומפורט. היכולת הזאת שיש לנו לקחת את כל הכלים שלנו ולהגיע רחוק מאוד לבצע משימה ולחזור היא יכולת קיימת ואנחנו מוכנים להפעיל אותה בכל עת שנידרש".

תרגיל חיל האוויר ביוון, בשבוע שעבר (צילום: דובר צה"ל)
תרגיל חיל האוויר ביוון, בשבוע שעבר (צילום: דובר צה"ל)
תרגיל חיל האוויר ביוון, בשבוע שעבר (צילום: דובר צה"ל)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully