וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יורם כהן: נתניהו לא הנחה אותי להאזין ספציפית לרמטכ"ל ולראש המוסד

1.6.2018 / 18:25

ראש השב"כ לשעבר הכחיש את הפרסום ב"עובדה" שלפיו התבקש על ידי רה"מ להאזין לבני גנץ ותמיר פרדו, אך לא את עצם קיומו של הדיון בצורך להאזין לרשימת שותפי סוד. מוקדם יותר לעג נתניהו לפרסומים: "ההאזנות שלי - הביטלס והחלונות הגבוהים"

צלמים זמניים מורשים

ראש השב"כ לשעבר יורם כהן הכחיש היום (שישי) את הפרסום בתכנית "עובדה" אמש שלפיו לפני כשבע שנים התבקש על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו להאזין לטלפונים של הרמטכ"ל דאז, בני גץ וראש המוסד דאז, תמיר פרדו. בתגובתו כהן לא הכחיש את עצם קיומו של הדיון בצורך להאזין לרשימת שותפי סוד.

"איני נוהג בדרך כלל להתייחס בתקשורת לשיח המקצועי המתקיים בין ראש ממשלה לראש שב"כ, אולם הפרסומים בתקשורת אודות הנחיות של ראש הממשלה שניתנו לי כביכול בעודי מכהן כראש השב"כ - להאזין ספציפית לטלפונים של הרמטכ"ל גנץ וראש המוסד פרדו - אינם נכונים", מסר בהודעה לתקשורת.

על פי חשיפת התוכנית בערוץ 12 אמש, בחודשים האחרונים של גנץ ופרדו בתפקידיהם פנה נתניהו לכהן במטרה למנוע דליפה של מידע ביטחוני רגיש. בדיון מיוחד בנושא ביקש נתניהו מכהן לעשות שימוש ב"יכולות המיוחדות" של השב"כ לצורך פיקוח גורף שכולל האזנה לטלפונים של שורת בכירים. עוד פורסם כי כהן סירב לבקשתו של נתניהו.

יורם כהן בועדת חו"ב. עומר מירון
יורם כהן בועדת חו"ב/עומר מירון

מוקדם יותר צייץ ראש הממשלה בחשבון הטוויטר שלו כי "מעולם לא ביקשתי להאזין לרמטכ"ל ולראש המוסד. זהו שקר מוחלט. אין גבול לשקרים!".

בהמשך הוא אף העלה סרטון לחשבון הטוויטר שלו ובו הכחיש בתוקף את ההאשמות. "אתמול התפוצצה פרשה מרעישה. יש תכנית שמתיימרת להציג עובדות והיא טענה שאני הנחיתי את ראש השב"כ לשעבר להאזין לרמטכ"ל ולראש המוסד. יש רק בעיה אחת - זה שקר מוחלט", אמר נתניהו.

הוא הוסיף כי ראש השב"כ בעצמו מכחיש את הטענות. לדבריו ההאזנות האמיתיות שלו הן "החלונות הגבוהים, שלישיית גשר הירקון, אריק איינשטיין, יורם גאון, ג'וזי כץ, שמוליק קראוס, הביטלס - האלבומים הראשונים, אבבא וגם חבר'ה מהיום".

עוד באותו נושא

סיכול או תסכול: חתירה להפעלת שב"כ או כעס על הדלפות שיפריעו לתכניות נתניהו?

לכתבה המלאה

מתוך חשבון הטוויטר של נתניהו:

טרם הכחשתו הבוקר של נתניהו את הטענה על בקשתו להאזנות, מסר אמש ראש הממשלה לתוכנית עובדה כי "זהו עיוות מוחלט של מאמצים מערכתיים שנעשים מעת לעת כדי לשמור על ביטחון מידע בנושאים רגישים בעלי חשיבות עליונה לביטחון ישראל. ההחלטה באילו אמצעים להשתמש ומול אילו גורמים, נתונה בידי הגורמים המוסמכים".

יו"ר ועדת החוץ והביטחון וראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר התייחס הבוקר לפרשה בשיחה עם וואלה! NEWS ואמר: "אני יודע שזה שקר, גם תמיר יודע שזה שקר". דיכטר הוסיף כי "מעל הכול אין חיה כזו שראש ממשלה מבקש מראש שב"כ להאזין לאדם מסוים. אין יצור כזה, מפני שכל האזנה נתונה לפיקוח של היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה באופן ישיר, ובאופן עקיף לוועדת שרים לענייני שב"כ, ולוועדת המשנה לשירותים חשאיים בוועדת החוץ והביטחון".

ראש הממשלה נתניהו בישיבת ממשלה לציון יום ירושלים, 13 במאי 2018. רויטרס
נתניהו/רויטרס

דיכטר קיבל הבוקר את הפניות של גורמים פוליטיים בהם חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני) לכנס את ועדת חוץ וביטחון בנושא והפניות האלה נבחנות בשלב זה. ח"כ לבני פנתה לח"כ דיכטר בבקשה כי יכנס דיון בוועדת המשנה לשירותים חשאיים אליו יזומנו ראש השב"כ הקודם כהן וראש השב"כ הנוכחי ארגמן. זאת במטרה "לקבל מידע האם הייתה בקשה כזאת בעבר ומיהם הגורמים כלפיהם משתמשים באמצעים כאלה כיום, כולל פיקוח על דרכי האישור", כתבה.

3
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully